Advanced-C1

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oτι ειναι λιγο δυσκολούτσικο είναι...
Θελει να είσαι παρα πολυ καλος στην εκθεση για να το περασεις γιατι έχουν αρκετα αυστηρα κριτήρια αξιολόγησης.
Απο την αλλη δεν εχει Listening που ειναι καπως θετικο για οσους εχουν μια μικρή αδυναμία σε αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εχει δωσει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν έχω δώσει CAE, έδωσα CPE.
Είχα λύσει όμως 2-3 τεστ του CAE όταν έκανα προετοιμασία για το CPE και μου φάνηκαν εύκολα. Μόνο το reading καίει λίγο γιατί είναι πολλά ερωτήματα και πολύ λίγος χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν πρεπει να ναι ιδιαιτερα δυσκολο.
Λιγη προσοχη στο Reading θελει οπως ειπε και ο jim.
Το χει δωσει ενας φίλος μου περσι τον Μαιο και το πήρε με Β.
Και φαντασου το δωσε πριν κανουν τις αλλαγες,και κανουν το φορματ πιο User-Friendly.
Το κακο ομως ειναι οτι θελει καλή προετοιμασία γιατι Reading/Use εχουν στρατηγικές για να βρεις τις απαντησεις.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Τι άποψη έχετε για το CAE?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω πιστεύω οτι δεν ειναι και εξαιρετικα δύσκολο.
Κατα την γνωμη μου μια καλή προετοιμάσια αν κανεις κατα 95% το χεις.
Ενα 5% ειναι και η ψυχολογία.
Απο ποσοστα επιτυχίας ειναι σχετικα ενθαρυντικα (περ.52%)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top