Aνακοινώθηκε η κλιμάκωση του ΓΒΠ 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
εχουμε κ λέμε
στη θετικη σχεδον 1400 ατομα με βαθμο πρόσβασης πανω απο 19 δηλαδη πανω απο 19000 μόρια.................
οι θέσεις για τις ιατρικές ειναι περιπου 1000......................
τι γίνεται????


απλο:σκοτώνουμε οσους υποψήφιους γιατρούς που έχουν αποτύχει δεν αυτοκτόνησαν ήδη για να μη μας "φάνε" το Βιολογικό :D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πότε έδωσες εσύ εξετάσεις rolling;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
απλο:σκοτώνουμε οσους υποψήφιους γιατρούς που έχουν αποτύχει δεν αυτοκτόνησαν ήδη για να μη μας "φάνε" το Βιολογικό :D:D:D:D:D:D
ενταξει δεν ειναι και ωραια πλακα αυτο να ηρεμησουμε λιγο λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
πως το λεγε ο στελιος μοχιτο και διακοπες?:P ε χαλαρωστε λιγο δειτε και καμια μπαλιτσα αρχιζει τσαμπιονς λιγκ σε λιγο και οταν αναφερομαι αρχιζει τσαμπιονς λιγκ εννοω για μια ομαδα γιατι η αλλη ειναι για να συμπληρωνει τους συμμετεχοντες καθε χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δε νομίζω να σου απαντήσει :D

Κρίμα, δε προάγεται ο δημοκρατικός διάλογος σ' αυτό το σιτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Κρίμα, δε προάγεται ο δημοκρατικός διάλογος σ' αυτό το σιτε.
και τ ι προαγεται?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδιά με 16547 πιάνω πληροφορική Πειραιά ή μαθηματικό Αθήνας; Περσινές βάσεις 16243 και 16358 αντίστοιχα. Να ρωτήσω και για 2 φίλους μου. Ο πρώτος έχει 20 παραπάνω από την περσινή βάση της ΣΕΜΦΕ. Υπάρχει περίπτωση να τη πιάσει; Και ο άλλος με 19428 περνάει οικονομικό ΣΣΑΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Παιδιά με 16547 πιάνω πληροφορική Πειραιά ή μαθηματικό Αθήνας; Περσινές βάσεις 16243 και 16358 αντίστοιχα. Να ρωτήσω και για 2 φίλους μου. Ο πρώτος έχει 20 παραπάνω από την περσινή βάση της ΣΕΜΦΕ. Υπάρχει περίπτωση να τη πιάσει; Και ο άλλος με 19428 περνάει οικονομικό ΣΣΑΣ;
https://www.madata.gr/index.php/epika...ial/38202.html
https://www.alfavita.gr/typos/t26_6_9_1012.php
https://www.alfavita.gr/typos/t26_6_9_822.php
Δες και βγάλε τα συμπεράσματά σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ρε παιδια με τα εφαρμοσμενα μαθηματικα Κρητη τι θα γινει? Εγω ειναι 450 μορια πανω απο την περσυνη βαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Στο 1ο επιστημονικό πεδίο, νομικά και παιδαγωγικά τμήματα θα σημειώσουν άνοδο που θα φτάσει κοντά στα περίπου 100 μόρια

Mακαρι το παιδαγωγικο στα Γιαννενα να μην ξεπερασει τα 95 μορια...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
150--200 μορια πανω οπως σε ολα τα πεδια εξαλλου:iagree:
Τοτε κοβομαι απο ολες τις Φαρμακευτικες. :P Πολλα δεν ειναι ομως; Εστω τελευταιος στην Πατρα δεν μπαινω με 18.621;

Τι αγχος γαμωτο... απο χτες δεν εχω ησυχασει λιγο.

Παντως οντως, φτασαμε το 18,6 να θεωρειται πατος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τοτε κοβομαι απο ολες τις Φαρμακευτικες. :P Πολλα δεν ειναι ομως; Εστω τελευταιος στην Πατρα δεν μπαινω με 18.621;

Τι αγχος γαμωτο... απο χτες δεν εχω ησυχασει λιγο.

Παντως οντως, φτασαμε το 18,6 να θεωρειται πατος. :P


Έλεος ρε συ, κάθεσαι κι ακούς το μούφα. Βάλε πρώτη επιλογή και βλέπεις, ούτε Αθήνα δεν αποκλείεται να μπαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Έλεος ρε συ, κάθεσαι κι ακούς το μούφα. Βάλε πρώτη επιλογή και βλέπεις, ούτε Αθήνα δεν αποκλείεται να μπαίνεις.
φιλε συνεχιζεις να ειρωνευεσαι τελοςπαντων το τελευταιο σου μηνυμα θα γινει report στους υπευθυνους.χρηστο οντως σε τετοια σημεια εχουε φτασει να θεωρειται αποτυχια η φαρμακευτικη πατρας εχει 18591 και εσυ αν θυμαμαι εχεις 18621 τι να σου πω εγω πιστευω τουλαχιστον 100 μορια θα τα παρει αν ηταν περσι 18400 θα σου λεγα εμπαινες για πλακα μα καλα εσυ δε ειπες οτι θελεις βιολογικο?αυτο το πιανεις 100%:no1: τι να σου πω δηλωσε τα οπως θελεις εγω δεν προδικαζω τιποτα απλα με βαση τη λογικη μιλαω οσο για σενα μιχαλη πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο επιθετικος ειλικρινα ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βασικα δεν εχω κατασταλαξει ακομα για το αν θα δηλωσω Φαρμακευτικη. Ψαχνω τα προγραμματα σπουδων κλπ αυτη την περιοδο για να καταληξω καπου. Παντως η Πατρα ειδα οτι παιρνει 20 ατομα παραπανω, οποτε θα τη συγκρατησει αυτο λογικα...

Και οι 3 Φαρμακευτικες παντα ειχαν απειροελαχιστες διαφορες μεταξυ τους (μιλαμε για 30-50 μορια ισως και λιγοτερα) οποτε μαλλον στον ποντο θα παιξει και φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Παιδια sos το ΠΑΜΑΚ πως το βλεπετε;εχω στο 5ο πεδιο 17935 μορια.Λετε να μην περασω;βοηθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Βασικα δεν εχω κατασταλαξει ακομα για το αν θα δηλωσω Φαρμακευτικη. Ψαχνω τα προγραμματα σπουδων κλπ αυτη την περιοδο για να καταληξω καπου. Παντως η Πατρα ειδα οτι παιρνει 20 ατομα παραπανω, οποτε θα τη συγκρατησει αυτο λογικα...

Και οι 3 Φαρμακευτικες παντα ειχαν απειροελαχιστες διαφορες μεταξυ τους (μιλαμε για 30-50 μορια ισως και λιγοτερα) οποτε μαλλον στον ποντο θα παιξει και φετος.
ε οτι εδωσε 20 θεσεις παραπανω μπορει να λεει πολλα μπορει και τιποτα παντως ειναι τρομερη η σφαγη με αυτα τα 1337 ατομα απορω γιατι η επιτροπη το κανε αυτο φετος?;)
-----------------------------------------
Παιδια sos το ΠΑΜΑΚ πως το βλεπετε;εχω στο 5ο πεδιο 17935 μορια.Λετε να μην περασω;βοηθεια!
ποσο ειχε περσι η βαση φιλε μου?:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
μα η διαφορα αλεξανδρουπολης αθηνας καθε χρονο ειναι στο κλειστο διαστημα 550,650 αρα παραπανω θα ναι λογικα η αθηνα για να βγει η διαφορα που λεω εγω

Η διαφορά ιατρικής Αθήνας - Αλεξανδρούπολης είναι συνήθως 400-500 μόρια.
Άς αφήσουμε όμως καλύτερα τις ίδιες τις βάσεις να "μιλήσουν" απο μόνες τους. Συγκεκριμένα:
2001: Αθήνα 19255 - Αλεξανδρούπολη 18836 (419 μόρια)
2003: Αθήνα 19196 - Αλεξανδρούπολη 18740 (456 μόρια)
2004: Αθήνα 19099 - Αλεξανδρούπολη 18684 (415 μόρια)
2005: Αθήνα 19233 - Αλεξανδρούπολη 18877 (356 μόρια)
2006: Αθήνα 19171 - Αλεξανδρούπολη 18659 (512 μόρια)
2007: Αθήνα 19250 - Αλεξανδρούπολη 18811 (439 μόρια)
2008: Αθήνα 19306 - Αλεξανδρούπολη 18712 (594 μόρια)

Νομίζω πως ακόμα και οι "ειδικοί" έχουν πανικοβληθεί ύστερα από την ανακοίνωση της κλιμάκωσης του Γ.Β.Π. Είναι πολύ πιθανό οι περισσότεροι υποψήφιοι να κυμαίνονται από 18600-19200 και να έχουν Γ.Β.Π. πάνω από 19. Κανείς δέν ξέρει. Αλλά θεωρώ απίθανο η Αθήνα να φτάσει τα 19500 όπως λέγεται. Προσωπική εκτίμηση. Εγώ πιστεύω γύρω στο 19400 (που και πάλι μόνο που τ'ακούω μου φαίνεται υπερβολικό. Τόσοι πολλοί πιά πάνω από 19400? Δέν νομίζω). Απλά έχω την εντύπωση πως οι ιατρικές Αθήνας - Θεσσαλονίκης θα έχουν μικρή άνοδο (100 μόρια) και οι περιφερειακές μεγαλύτερη (το πολύ 150-200).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Η διαφορά ιατρικής Αθήνας - Αλεξανδρούπολης είναι συνήθως 400-500 μόρια.
Άς αφήσουμε όμως καλύτερα τις ίδιες τις βάσεις να "μιλήσουν" απο μόνες τους. Συγκεκριμένα:
2001: Αθήνα 19255 - Αλεξανδρούπολη 18836 (419 μόρια)
2003: Αθήνα 19196 - Αλεξανδρούπολη 18740 (456 μόρια)
2004: Αθήνα 19099 - Αλεξανδρούπολη 18684 (415 μόρια)
2005: Αθήνα 19233 - Αλεξανδρούπολη 18877 (356 μόρια)
2006: Αθήνα 19171 - Αλεξανδρούπολη 18659 (512 μόρια)
2007: Αθήνα 19250 - Αλεξανδρούπολη 18811 (439 μόρια)
2008: Αθήνα 19306 - Αλεξανδρούπολη 18712 (594 μόρια)

Νομίζω πως ακόμα και οι "ειδικοί" έχουν πανικοβληθεί ύστερα από την ανακοίνωση της κλιμάκωσης του Γ.Β.Π. Είναι πολύ πιθανό οι περισσότεροι υποψήφιοι να κυμαίνονται από 18600-19200 και να έχουν Γ.Β.Π. πάνω από 19. Κανείς δέν ξέρει. Αλλά θεωρώ απίθανο η Αθήνα να φτάσει τα 19500 όπως λέγεται. Προσωπική εκτίμηση. Εγώ πιστεύω γύρω στο 19400 (που και πάλι μόνο που τ'ακούω μου φαίνεται υπερβολικό. Τόσοι πολλοί πιά πάνω από 19400? Δέν νομίζω). Απλά έχω την εντύπωση πως οι ιατρικές Αθήνας - Θεσσαλονίκης θα έχουν μικρή άνοδο (100 μόρια) και οι περιφερειακές μεγαλύτερη (το πολύ 150-200).
ε και παλι δεν ειναι τεραστια η ανοδος?εδω εχουν φτασει ηδη στο ταβανι απο περσι φετος θα περασουν και το ταβανι παντως ετσι οπως το εγραψες που θυμισε το τραγουδι για θεσσαλονικη αθηνα αλλα τωρα μετεφρασμενο για αθηνα αλεξανδρουπολη σαν ταξιδι μου φανηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top