[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γενικά αυτό που με τσαντίζει να βλέπω, ειναι φοιτητες και πτυχιουχους να σχολιαζουν τη γελοιοτητα των θεμάτων... Εμενα πχ επειδη εχω να πιασω φυσικη 2 χρόνια μου φαινοταν λιγο ακατανοητα ολα.
Στη βιολογία παλι, το τελευταιο ερωτημα μου φανηκε γελοιο, μιας και στη ιατρικη τη βιολογια την εχουμε ψωμοτυρι. Δεν σημαινει ομως οτι εχω δικιο, απλως εχω κανει ενα τονο αλλα πραγματα και πια τα εχω χωνεψει. Δεν ξεκινησα ομως να φωναζω στον κοσμο ότι ειναι βλακες...:mad: Εγω θα ημουν βλακας αν πιστευα οτι ηταν ευκολο για καποιον με τοσο μικρη επαφη με το μαθημα.

Μην βλεπω λοιπον φοιτητες πολυτεχνειων, φυσικων και μαθηματικων να λενε ποσο εξυπνοι ειναι και οτι δεν καταλαβαινουν πως οι υπολοιποι χαζοι μαθητες δυσκολευτηκαν. ΑΥΤΟ ελειπε να μην μπορουσαν κοτζαμ φοιτητες να τα λυσουν με κλειστα τα ματια. Ας θυμηθουν ομως τι μυαλουδακι ειχαν και αυτοι στη γ' λυκειου και αν θα μπορουσαν να τα λυσουν ολα, και μετα να αρχισουν να μιλανε.
(δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενα, απλως δυσανασχετω για ενα κλιμα που το βλεπω παντου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
αφου τα θεματα ηταν γελοια μαλλον εγω ημουν η βλαμμενη της υποθεσης..καποιοι σκαγαν στ γελια κ καποιοι σκαγαν απο......το ζορυ!εγω εχασα πολυτιμο χρονο στ 2θεμα γ και τελικα βρηκα τη λυση και την αφησα στο προχειρο.χαχαχαχα.ναι ειμαι αστερι...επισης βρηκα λαθοσ επιταχυνση με αποτελεσμα να βγουν και ολα τα αλλα λαθος...ενα ειναι το σιγουρο,τα θεματα δεν ηταν ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
η αποδειξη χρειαζοταν οπωσδηποτε...sorry guys...

Στην ουσία η απόδειξη είναι η απάντηση, το άλλο το δέχονται συμβατικά με μόρια ποινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Λοιπον...Οχι και ευκολα ρε παιδια...Θυμηθειτε λιγο το 2007 και 2008,εξαιρετικα πιο ευκολα απο τα φετινα...Εκανα και εγω το λαθος με το 3 στην επιταχυνση,το 2.γ μου βγηκε με αδετ και με τυπους,λαθος στον στιγμιοτυπο καθως και στο χ,α αντιθετη φορα...Και απο οτι ακουσα το πιο πιθανο ειναι να ΜΗΝ κοπει το υπολοιπο θεμα λογω επιταχυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Στην ουσία η απόδειξη είναι η απάντηση, το άλλο το δέχονται συμβατικά με μόρια ποινής.



καλα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γενικά αυτό που με τσαντίζει να βλέπω, ειναι φοιτητες και πτυχιουχους να σχολιαζουν τη γελοιοτητα των θεμάτων... Εμενα πχ επειδη εχω να πιασω φυσικη 2 χρόνια μου φαινοταν λιγο ακατανοητα ολα.
Στη βιολογία παλι, το τελευταιο ερωτημα μου φανηκε γελοιο, μιας και στη ιατρικη τη βιολογια την εχουμε ψωμοτυρι. Δεν σημαινει ομως οτι εχω δικιο, απλως εχω κανει ενα τονο αλλα πραγματα και πια τα εχω χωνεψει. Δεν ξεκινησα ομως να φωναζω στον κοσμο ότι ειναι βλακες...:mad: Εγω θα ημουν βλακας αν πιστευα οτι ηταν ευκολο για καποιον με τοσο μικρη επαφη με το μαθημα.

Μην βλεπω λοιπον φοιτητες πολυτεχνειων, φυσικων και μαθηματικων να λενε ποσο εξυπνοι ειναι και οτι δεν καταλαβαινουν πως οι υπολοιποι χαζοι μαθητες δυσκολευτηκαν. ΑΥΤΟ ελειπε να μην μπορουσαν κοτζαμ φοιτητες να τα λυσουν με κλειστα τα ματια. Ας θυμηθουν ομως τι μυαλουδακι ειχαν και αυτοι στη γ' λυκειου και αν θα μπορουσαν να τα λυσουν ολα, και μετα να αρχισουν να μιλανε.
(δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενα, απλως δυσανασχετω για ενα κλιμα που το βλεπω παντου)
Μπραβο!!!Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι ο ΙΔΙΟΣ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ μου!!!'Πανευκολα' και ολα τα σχετικα (φοιτητης πολυτεχνειου).Ναι αλλα αυτος που εδινε το 2007 που ηταν πολυ ευκολα τα θεματα εγραψε φυσικη 18,2 και μαθηματικα 17,2...Για αυτο λεω ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙ ΛΕΝΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι...υπηρχε ενας τυπος στα θεματα που χρειαζοταν αποδειξη για να χρησιμοποιησεις τον αντιστοιχο της θεωριας του βιβλιου...στο δικο σας σχολειο μηπως το διευκρινησαν αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παλικαρι

Νεοφερμένος

Ο παλικαρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ρε σεις πως κανατε την αποδειξη στο 8εμα 2 στο γ? εγω πηγα ενεργειακα και βγηκε.οι περισσοτεροι μαλον πηγαν αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι...υπηρχε ενας τυπος στα θεματα που χρειαζοταν αποδειξη για να χρησιμοποιησεις τον αντιστοιχο της θεωριας του βιβλιου...στο δικο σας σχολειο μηπως το διευκρινησαν αυτο?
σε ποιον τυπο αναφερεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
βγαινει απο u=uoσυνωt
α=-αοημωt τα υψωνεις στο τετραγωνο βγαινει η βασικη τριγωνομετρικη ισοτητα ,κανεις πραξεις και βγαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ρε σεις πως κανατε την αποδειξη στο 8εμα 2 στο γ? εγω πηγα ενεργειακα και βγηκε.οι περισσοτεροι μαλον πηγαν αλλιως.
Εγω παλι επαιξα με τον τυπο ημ^2ωτ+συν^2ωτ=1 και μου βγηκε (βεβαια αγανακτησα για να το λυσω το συγκεκριμενο :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
ρε σεις πως κανατε την αποδειξη στο 8εμα 2 στο γ? εγω πηγα ενεργειακα και βγηκε.οι περισσοτεροι μαλον πηγαν αλλιως.



βγαινει απο u=uoσυνωt
α=-αοημωt τα υψωνεις στο τετραγωνο βγαινει η βασικη τριγωνομετρικη ισοτητα αν τα προσθεσεις κατα μελη,κανεις πραξεις και βγαινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Βγαινει και ενεργειακα...Αλλα χρειαζεται και τυπους...Αν πας ενεργειακα δεν χρειαζεται ημιτονα και συνιμητονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Εγω παλι επαιξα με τον τυπο ημ^2ωτ+συν^2ωτ=1 και μου βγηκε (βεβαια αγανακτησα για να το λυσω το συγκεκριμενο :P).


εγω παλι δεν κουραστηκα πολυ...σχεδον αμεσως το εβγαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ρε σεις πως κανατε την αποδειξη στο 8εμα 2 στο γ? εγω πηγα ενεργειακα και βγηκε.οι περισσοτεροι μαλον πηγαν αλλιως.
κι εγω ενεργειακα πηγα,ελυσα ως προς χ^2επι ω^2,πολλαπλασιασα με ω^2 και βγηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παλικαρι

Νεοφερμένος

Ο παλικαρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
βγαινει απο u=uoσυνωt
α=-αοημωt τα υψωνεις στο τετραγωνο βγαινει η βασικη τριγωνομετρικη ισοτητα ,κανεις πραξεις και βγαινει.
αν αναφερεσαι στο 2γ βγαινει πολυ ευκολα και με την διατηρηση ενεργειας.Ε=Κ+U
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panicisintheair

Νεοφερμένος

Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
και εγω με αδετ το πηγα..απλα καποια στιγμη επρεπε απ'οτι θυμαμαι να πολ/σεις με ω^2..μου πηρε πολλη ωρα βεβαια και πολλες σελιδες στο προχειρο!!στη ουσια ακολουθησα μια αντιθετη διαδικασια για να το βγαλω..ανελυσα το σωστο (που φαινοταν οτι ειναι η σωστη απαντηση),και ειδα πως επρεπε να μετασχηματισω την σχεση που εβγαινε απο αδετ..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παλικαρι

Νεοφερμένος

Ο παλικαρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κι εγω ενεργειακα πηγα,ελυσα ως προς χ^2επι ω^2,πολλαπλασιασα με ω^2 και βγηκε...
α μπραβο αυτη εισαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κι εγω ενεργειακα πηγα,ελυσα ως προς χ^2επι ω^2,πολλαπλασιασα με ω^2 και βγηκε...
Ακριβως το ιδιο και εγω!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
αν αναφερεσαι στο 2γ βγαινει πολυ ευκολα και με την διατηρηση ενεργειας.Ε=Κ+U


και ετσι οπως το εκανα εγω πολυ ευκολα μου βγηκε οποτε ενταξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top