[20/5/2009] Νεοελληνική Λογοτεχνία

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μια απορία έχω για maraki love, stefanosK και όσους έγραψαν.
Οι απαντήσεις στις ερωτήσεις ήταν κρίσεως; Τι εννοώ. Ξέρατε τι ήθελαν και τα γράψατε με δικά σας λόγια; Τα διαβάσατε στα βοηθήματα. Τα συζητήσατε στα φροντιστήριά σας; Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός...:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Μια απορία έχω για maraki love, stefanosK και όσους έγραψαν.
Οι απαντήσεις στις ερωτήσεις ήταν κρίσεως; Τι εννοώ. Ξέρατε τι ήθελαν και τα γράψατε με δικά σας λόγια; Τα διαβάσατε στα βοηθήματα. Τα συζητήσατε στα φροντιστήριά σας; Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός...:what:



κρισεως θεωρουνται αλλα ειναι ολες απαντημενες στα βοιθηματα...εγω εκανα πολλες φορες αναγνωση το βοηθημα και τις σημειωσεις του φροντιστηριου και τα εγραψα με δικα μου λογια...τι πρεπει να γραψεις παντως περιπου ξερεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Και να μην θυμόσουν τι έγραφε το βοήθημα οι περισσότερες έβγαιναν μόλις διάβαζες το ποίημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Και να μην θυμόσουν τι έγραφε το βοήθημα οι περισσότερες έβγαιναν μόλις διάβαζες το ποίημα.


σωστο και αυτο αλλα γιατι να σκαφτεσαι και να διαβαζεις το ποιημα?
-----------------------------------------
παντως πολυ αθλια τα μαθηματα της θεωρητικης δεν εβρισκα κανενα ενδιαφερον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Και να μην θυμόσουν τι έγραφε το βοήθημα οι περισσότερες έβγαιναν μόλις διάβαζες το ποίημα.

πλην της ερώτησης με τους τίτλους του Σαχτούρη που ήθελε το σχόλιο του βιβλίου....
-----------------------------------------
κρισεως θεωρουνται αλλα ειναι ολες απαντημενες στα βοιθηματα...εγω εκανα πολλες φορες αναγνωση το βοηθημα και τις σημειωσεις του φροντιστηριου και τα εγραψα με δικα μου λογια...τι πρεπει να γραψεις παντως περιπου ξερεις!

εγώ σχεδόν ίδιες ερωτήσεις είχα γράψει σε διαγώνισμα και τα ανέλυσα
-----------------------------------------
παντως πολυ αθλια τα μαθηματα της θεωρητικης δεν εβρισκα κανενα ενδιαφερον!

εμένα μου άρεσαν τρελά,είχα πολύ μεγάλο ενδιαφέρον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
πλην της ερώτησης με τους τίτλους του Σαχτούρη που ήθελε το σχόλιο του βιβλίου....
-----------------------------------------


εγώ σχεδόν ίδιες ερωτήσεις είχα γράψει σε διαγώνισμα και τα ανέλυσα
-----------------------------------------


εμένα μου άρεσαν τρελά,είχα πολύ μεγάλο ενδιαφέρον:)


ναι κι εγω σχεδον τα ιδια ειχαμε γραψει στο τεστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Αυτή η ερώτηση για τον τίτλο, με έκαψε. Που να θυμόμαστε ένα σχόλιο 2 σειρών και πως να το αναπτύξουμε; Μπορούσαν να βάλουν άλλη ερώτηση πιο κατανοητή και όχι τόσο κακά διατυπωμένη. Και εγώ στα διαγωνίσματα περίπου τις ίδιες ερωτήσεις απαντούσα. Έτσι και αλλιώς τις ερωτήσεις τις βγάζουν από τις ερωτήσεις του ΚΕΕ. Μόνο τον τρόπο διατύπωσης αλλάζουν Μερικές φορές όμως ουτε την διατύπωση. Όπως είναι στα βοηθήματα έτσι την βάζουν Θυμάμαι χαρακτηριστικά στα αρχαία η ερώτηση με την Αντιγόνη ήταν ίδια με αυτή του βοηθήματος. Έλεος! Ούτε δικιές τους ερωτήσεις δεν μπορούν να βγάλουν; Όλα έτοιμα; Υ.Γ. Τα μαθήματα της τρίτης ήταν τέλεια. Τα αρχαία πιστεύω ότι ήταν καλύτερα και από της πρώτης και από της δευτέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Αυτή η ερώτηση για τον τίτλο, με έκαψε. Που να θυμόμαστε ένα σχόλιο 2 σειρών και πως να το αναπτύξουμε; Μπορούσαν να βάλουν άλλη ερώτηση πιο κατανοητή και όχι τόσο κακά διατυπωμένη. Και εγώ στα διαγωνίσματα περίπου τις ίδιες ερωτήσεις απαντούσα. Έτσι και αλλιώς τις ερωτήσεις τις βγάζουν από τις ερωτήσεις του ΚΕΕ. Μόνο τον τρόπο διατύπωσης αλλάζουν Μερικές φορές όμως ουτε την διατύπωση. Όπως είναι στα βοηθήματα έτσι την βάζουν Θυμάμαι χαρακτηριστικά στα αρχαία η ερώτηση με την Αντιγόνη ήταν ίδια με αυτή του βοηθήματος. Έλεος! Ούτε δικιές τους ερωτήσεις δεν μπορούν να βγάλουν; Όλα έτοιμα; Υ.Γ. Τα μαθήματα της τρίτης ήταν τέλεια. Τα αρχαία πιστεύω ότι ήταν καλύτερα και από της πρώτης και από της δευτέρας.

:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Πάλι καλά δεν έπεσε το Γας Ομφαλός γιατί θα αυτοκτονούσα εκείνη τη στιγμή. Πολλοί έλεγαν φέτος ότι θα είναι η χρονιά της Δημουλά. Πάλι καλά δεν ήταν... Θα δούμε του χρόνου..
-----------------------------------------
Και ο Πληθυντικός Αριθμός που έπεσε στο εσπερινό δε μου φάνηκε δύσκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ρε παιδια τι τελεια...πολυ μπλα μπλα και τιποτα δεν εμεινα...παντου αποστηθιζαμε σαν χαζα...ειδικα ιστορια...μαθαμε αποσπασματικα 4 κεφαλαια και τελος...εγω πηγα θεωρητικη μονο και μονο για τη νομικη...αν επρεπε να γινω φιλολογος θα πεθαινα!στα αρχαια το αγνωστο μου αρεσε πολυ γιατι εκει ενιωθα πως μαθαινα κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top