2η χρονια πανελληνιων με αλλαγη κατεύθυνσης

anna05

Νεοφερμένος

Η anna05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λοιπον ουσιαστικά τα πήγα ΧΑΛΙΑ στις πανελλήνιες γνωρίζω ήδη ότι δεν περναω πουθενά που θα με ενδιέφερε και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξαναδωσω δεύτερη χρονιά, από 4ο πεδιο (φέτος ήμουν 2ο). Πιστεύετε πως η ύλη αοθ και αεππ βγαίνει αν ξεκινήσω από Σεπτέμβριο; Θεωρείται καλύτερο να παω φροντιστήριο στα δυο μαθήματα που δεν έχω διδαχθει ή με προσπάθεια μαθαίνονται κ μονα τους;
 

hl_amhxanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Λοιπον ουσιαστικά τα πήγα ΧΑΛΙΑ στις πανελλήνιες γνωρίζω ήδη ότι δεν περναω πουθενά που θα με ενδιέφερε και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξαναδωσω δεύτερη χρονιά, από 4ο πεδιο (φέτος ήμουν 2ο). Πιστεύετε πως η ύλη αοθ και αεππ βγαίνει αν ξεκινήσω από Σεπτέμβριο; Θεωρείται καλύτερο να παω φροντιστήριο στα δυο μαθήματα που δεν έχω διδαχθει ή με προσπάθεια μαθαίνονται κ μονα τους;
Δεν είναι ωραίο πεδίο το 4ο, μόνο οι Πληροφορικές αξίζουν τις οποίες προσεγγίζεις (δυσκολότερα λόγω μαθημάτων) και από το 2ο, προτείνω να ξεκουραστείς λιγάκι και να συνεχίσεις από το πεδίο που βρίσκεσαι βλέποντας τι κενά είχες που σε κάνανε να μη γράψεις όπως θα ήθελες
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Λοιπον ουσιαστικά τα πήγα ΧΑΛΙΑ στις πανελλήνιες γνωρίζω ήδη ότι δεν περναω πουθενά που θα με ενδιέφερε και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να ξαναδωσω δεύτερη χρονιά, από 4ο πεδιο (φέτος ήμουν 2ο). Πιστεύετε πως η ύλη αοθ και αεππ βγαίνει αν ξεκινήσω από Σεπτέμβριο; Θεωρείται καλύτερο να παω φροντιστήριο στα δυο μαθήματα που δεν έχω διδαχθει ή με προσπάθεια μαθαίνονται κ μονα τους;
Το θέμα είναι να δεις ποιες σχολες θες, και μετά να δεις αν θα παραμείνεις 2ο ή αν θα πας 4ο.

Πρώτα θα ορίσεις τον στόχο σου και μετά θα διαλέξεις κατεύθυνση.

(Αν τελικά θελήσεις 4ο, κανε μονη σου επαναλήψεις σε έκθεση και μαθηματικά και πήγαινε μόνο ΑΟΘ και ΑΕΠΠ, σίγουρα θα σε βοηθήσει πολύ παραπάνω από το να κάνεις μόνη σου εντελώς δυο μαθήματα που αλλα παιδιά τα κάνουν απο τα θερινά της Β'Λυκειου)
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,395 μηνύματα.
Σχολές του 4ου πεδίου έχουν πολύ μαθηματικό μέσα.

Σκέψου το.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
γιατί δεν ξαναδίνεις απο το πεδίο σου;
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Σχολές του 4ου πεδίου έχουν πολύ μαθηματικό μέσα.

Σκέψου το.
Με εξαίρεση Πληροφορικες, Οικονομικές και κάτι σχολες τυπου Μηχανικών και Οικονομίας, πολυ μαθηματικό κυρίως έχουν οι σχολές από 2ο πεδίο και όχι του 4ου πεδιου.
 
Top