[18/05/09] Μαθηματικά και Στοιχεία Στατιστικής

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Έβλεπα τώρα στη NET που λένε τα θέματα και έστειλε κάποιος μήνυμα και ρώτησε ακριβώς το ίδιο.

Η απάντηση του καθηγητή ήταν 1-2 μόρια.
-----------------------------------------


Ξέρεις παραγώγους; :P
αντικατεστησα στον αριθμητη την f '(x) και στον παρανομαστη εκανα παραγοντοποιηση και στη συνεχεια μου βγηκε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Οντως λογω μπολικης αναλυσης ειχαν ενα πλεονεκτημα οι θετικοτεχνολογικοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklink

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μπα Μαθηματικα Κατευθυνσης σε σχεση με τα περσυνα τουλαχιστον ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι πιο δυσκολα... Ουτε καν δηλαδη να μας περναει απο το μυαλο.

Την φυσικη φοβαμαι φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αν βρηκαμε στην εφαπτόμενη y=-3x+b το β λάθος πόσα χάνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
αντικατεστησα στον αριθμητη την f '(x) και στον παρανομαστη εκανα παραγοντοποιηση και στη συνεχεια μου βγηκε..:)

E το θέμα είναι ότι ήξερες να βρεις την f ' (x).

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fostiras13

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ρε παιδιά τσάμπα τα μαθήματα που έκανα απ' το καλοκαίρι. 100% έχω γράψει,για πλάκα. 2φορές τα έλυσα τα θέματα και 10.30 είχα βγει έξω.Της πλάκας κυριολεκτικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ρε γαμωτο σταματηστε να κανετε προβλεψεις συνεχεια.

Πρωτον , το δυσκολο και το ευκολο ειναι σχετικα, προσωπικα μου φανηκαν νορμαλ, ισως επειδη ειμαι θετικη, για εναν θεωρητικο θεωρω οτι ηταν πολυ πιο δυσκολα. Αμα οι λυσεις που ποσταρατε ειναι σωστες, τα εκανα ολα σωστα.

Το Venn το εγραψα στην θεωρια ναι, και αν κοιταξεις στο βιβλιο βρισκεται διπλα απο την αποδειξη.

Λοιπον, ειναι αντιδεοντολογικο και θα τολμησω να πω αντιδημοκρατικο να λετε "ετοιμαστειτε για παλουκια στην κατευθυνση". Βαρεθηκα να ακουω τα ιδια και τα ιδια. Ολα ειναι σχετικα, το δυσκολο το ευκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παιδιά πολύ εύκολο, μόνο προσοχή στη διατύπωση ήθελε γιατί φέτος απ'οτι ξέρω θα πέσει βάρος εκεί. Και το 4ο πολύ ωραίο θεματάκι. Ευτυχώς όλα τα σημεία που αναφέρετε και που κι εγώ συνήθως τα έκανα λάθος, σήμερα τα έσωσα στο φουλ, τι να πω, μακάρι να'ναι 100αρι. :D
Στο πρώτο πρέπει να ήθελε Venn, γιατί έτσι είναι οι αποδείξεις στο σχολικό. Σίγουρα θα κοπεί κάτι.
Και ένα μάθημα γενικής δε μπορεί να συσχετίζεται με κατεύθυνσης, μη λέτε ό,τι να'ναι. Πιο δύσκολα από πέρσι στα ΜΚ δεν θα βάλουν γιατί κανένας δεν θέλει να πέσουν παραπάνω απ'τους μισούς κάτω του 10. Τη Φυσική εντάξει, ας τη φοβάστε γιατί πέρσι δεν ήταν δύσκολη, αλλά και πάλι δε λέει κάτι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
αν βρηκαμε στην εφαπτόμενη y=-3x+b το β λάθος πόσα χάνουμε?

Στην ουσία έχεις κάνει λάθος το f(2) που είναι και στο τέλος της διαδικασίας,συν ότι είναι υπολογιστικό λάθος,δεν νομίζω παραπάνω από 2 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, έπαιρνε 10 μόρια το ερώτημα της εφαπτομένης, υπάρχει περιθώριο να κοπούν και παραπάνω αλλά εντάξει, αν είναι καθαρά υπολογιστικό δεν το νομίζω. -3χ+1 δεν ήτανε;
Και βασικά δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο που έβαλαν τόση πολλή ανάλυση. Χρόνια είχαν να βάλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maik_tinan

Νεοφερμένος

Ο Maik_tinan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ είμαι της τεχνολογικής και πιστεύω πως έγραψα άριστα!!!!Παιδιά εντάξει....Για τους διαβασμένους τεχνολογικούς τα θέματα ήταν αρκετά εύκολα!!!!!Όσον αφορά τους Θεωρητικούς λίγο στο 3ο και 4ο προς το τέλος δυσκόλευε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ε, έπαιρνε 10 μόρια το ερώτημα της εφαπτομένης, υπάρχει περιθώριο να κοπούν και παραπάνω αλλά εντάξει, αν είναι καθαρά υπολογιστικό δεν το νομίζω. -3χ+1 δεν ήτανε;
Και βασικά δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο που έβαλαν τόση πολλή ανάλυση. Χρόνια είχαν να βάλουν.

Ναι, το είπανε στη NET και στο μεταδίδω με σιγουριά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ε, έπαιρνε 10 μόρια το ερώτημα της εφαπτομένης, υπάρχει περιθώριο να κοπούν και παραπάνω αλλά εντάξει, αν είναι καθαρά υπολογιστικό δεν το νομίζω. -3χ+1 δεν ήτανε;

Θα συμφωνήσω τότε,νόμιζα ότι έπιανε 7 μόρια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ρε παιδια μαζευτειτε λιγο..1)εχετε πολλα ακομα2)οι προβλεψεις ειναι ολες λογια του αερα 3)μην αγχωνετε ακομα πιο πολυ ατομα που ειτε ειναι αγχωδη ειτε δεν τα πηγαν και τοσο καλα, οκ γραψτε την εμπειρια σας αλλα ας μην φουσκωνουμε τα πραγματα..απο προσωπικη εμπειρια σας διαβεβαιω πως στην αρχη τις περισσοτερες φορες ετσι λεμε ολοι αα και ευκολα και το ενα και το αλλο ποτε δεν ξερεις τι θα βγει στο τελικο χαρτι(=βαθμοι)δεν μπορειτε να διαννοηθειτε(ακομα) ποσο απροβλεπτες ειναι οι πανελληνιες..νομιζεις εχεις γραψει καλα και τελικα αλλα βλεπεις μετα...λιγη μετριοφροσυνη-και ηπιων τονων αντιδραση δεν εβλαψε ποτε,....για να μην βρεθειτε προ εκληξεων σας το λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάντως σήμερα ήταν η μόνη μέρα που δεν ξέχασα το συντελεστή μεγιστοβαθμίου μπροστά απ'το παραγοντοποιημένο τριώνυμο. Γιατί; Γιατί το τσέκαρα στο πρόχειρο με de l'hospital. Είμαστε αστέρια στο ischool τελικά, χθες δεν το λέγαμε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αν τα έχουμε όλα σωστά,πόσο πιστεύετε ότι μπορούν να κόψουν για τυχών διευκρινιστικές παραλείψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foulis1991

Νεοφερμένος

Ο foulis1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ειμαι βλακας.
1)Ξεχασα στο 2ο θεμα στο τυπο για τη διακυμανση να βαλω το
νi ενω το εβαλα μετα στις πραξεις.
2)Επισης στο 4ο μου βγηκε το λ ε(1,5) αλλα αντι να πω οτι λ{2,3,4} επειδη το διαστημα ειναι ανοιχτο εβαλα λ{1,2,3,4,5} και αντι να βρω Ρ(Α)=0,03 το βρικα 0,05

Ποσο πιστευτε οτι θα χασω για το καθενα?????
:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειμαι βλακας.
1)Ξεχασα στο 2ο θεμα στο τυπο για τη διακυμανση να βαλω το
νi ενω το εβαλα μετα στις πραξεις.
2)Επισης στο 4ο μου βγηκε το λ ε(1,5) αλλα αντι να πω οτι λ{2,3,4} επειδη το διαστημα ειναι ανοιχτο εβαλα λ{1,2,3,4,5} και αντι να βρω Ρ(Α)=0,03 το βρικα 0,05

Ποσο πιστευτε οτι θα χασω για το καθενα?????
:'(:'(:'(:'(:'(

Για το τελευταίο μάλλον το μισό (3 μόρια) γιατί ένα από τα σημεία της άσκησης ήταν να μην πάρεις το κλειστό διάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ρε παιδια μαζευτειτε λιγο..1)εχετε πολλα ακομα2)οι προβλεψεις ειναι ολες λογια του αερα 3)μην αγχωνετε ακομα πιο πολυ ατομα που ειτε ειναι αγχωδη ειτε δεν τα πηγαν και τοσο καλα, οκ γραψτε την εμπειρια σας αλλα ας μην φουσκωνουμε τα πραγματα..απο προσωπικη εμπειρια σας διαβεβαιω πως στην αρχη τις περισσοτερες φορες ετσι λεμε ολοι αα και ευκολα και το ενα και το αλλο ποτε δεν ξερεις τι θα βγει στο τελικο χαρτι(=βαθμοι)δεν μπορειτε να διαννοηθειτε(ακομα) ποσο απροβλεπτες ειναι οι πανελληνιες..νομιζεις εχεις γραψει καλα και τελικα αλλα βλεπεις μετα...λιγη μετριοφροσυνη-και ηπιων τονων αντιδραση δεν εβλαψε ποτε,....για να μην βρεθειτε προ εκληξεων σας το λεω...

Άμα δεις τα θέματα,θα καταλάβεις ότι στα περισσότερα ερωτήματα ήταν νδο οπότε δεν υπάρχει περιθώριο λάθους...Άμα το έβγαζες ήσουν σωστός και τελος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top