[18/05/09] Ιστορία

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Σχολιασμος θεματων και εντυπωσεις :)

https://www.ypepth.gr/docs/them_ist_gen_c_hmer_no_0906.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
και εδω εχει πολυ κινηση βλεπω!!!!πολλοι δινατε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
4 ατομα απο ολοκληρο ischool:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Μπα, λιγότεροι από 4 πρεπει να ναι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
τα θεματα ηταν πολυ ωραια και ευκολα εγω τα ηξερα και τα λυνα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αν και δεν μπορώ να κρίνω, ούτε βιβλίο δεν είχα πάρει, νομιζω ότι ήταν εύκολα. Βεβαια υπολογίζω να έχω πάρει γύρω στα 7/20, κάτι από τις αντιστοιχίσεις και μερικά ψιλά από τις πηγές και την καταστροφή της Χίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna(7)

Νεοφερμένος

Η ioanna(7) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
πραγματικα δεν το πιστευω....... εμεινα τα που λεμε και μεις.. πολυ πιο δυσκολα απ τα δικα μας!!!!! γραψατε???????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πήρε κανείς 20 στην ιστορία θεωρητικής σε γενικό λύκειο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πήρε κανείς 20 στην ιστορία θεωρητικής σε γενικό λύκειο;;
Το ψηλοτερο που ειδα στο σχολειο μου ηταν 19,6. Και το ψηλοτερο που εχω ακουσει γενικα ειναι το 19,9.

Εδω ειναι το θεμα της ιστοριας γενικης ομως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Το ψηλοτερο που ειδα στο σχολειο μου ηταν 19,6. Και το ψηλοτερο που εχω ακουσει γενικα ειναι το 19,9.

Εδω ειναι το θεμα της ιστοριας γενικης ομως. :P

Ωχ ναι..! Τώρα το αντιλήφθηκα!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Γεια χαρά κι από μένα. Έχω μία απορία καθότι φέτος πρόκειται να δώσω πανελλήνιες και κατευθύνομαι στο να διαλέξω Ιστορία Γενικής Παιδείας ως έκτο μάθημα. Η ύλη φθάνει μέχρι και την 181 σελίδα; Διότι η εντολή του Υπουργείου δεν το καθιστά απόλυτα σαφές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Η ύλη της ιστορίας φτάνει μέχρι τη σελίδα 181. Αλλα δεν σου συνιστώ να δώσεις ιστορία. Είναι ακόμα πιο δύσκολη και από της κατεύθυνσης. Άσε που μπορεί να μπερδέψεις ημερομηνίες και ονόματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μου έχουν συστήσει πολλοί να πάρω βιολογία γενικής, όμως για πολλούς και ποικίλους λόγους κατευθύνομαι στο να επιλέξω ιστορία μολονότι είναι πιο δύσκολη από της κατεύθυνσης. Πρώτον μου αρέσει πάρα πολύ και δεύτερον διότι πιστεύω πως η συγκεκριμένη περίοδος θα μου φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη για τη μετά σχολείου εποχή και τη σχολή στην οποία ευελπιστώ να περάσω. Από 'κει και πέρα, είναι καθαρά θέμα διαβάσματος ώστε να μην μπερδέψω τις ημερομηνίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μου έχουν συστήσει πολλοί να πάρω βιολογία γενικής, όμως για πολλούς και ποικίλους λόγους κατευθύνομαι στο να επιλέξω ιστορία μολονότι είναι πιο δύσκολη από της κατεύθυνσης. Πρώτον μου αρέσει πάρα πολύ και δεύτερον διότι πιστεύω πως η συγκεκριμένη περίοδος θα μου φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη για τη μετά σχολείου εποχή και τη σχολή στην οποία ευελπιστώ να περάσω. Από 'κει και πέρα, είναι καθαρά θέμα διαβάσματος ώστε να μην μπερδέψω τις ημερομηνίες...

Έχεις δει το βιβλίο?Είναι ό,τι πιο κακογραμμένο είδα ποτέ όσο πήγαινα σχολείο...Κι εγώ θεωρώ ενδιαφέρον μάθημα την ιστορία αλλα η διδακτεα ύλη είναι ατελείωτη!!!!Και η βιολογία είναι ενδιαφέρουσα γιατί δεν το ξανασκέφτεσαι?Στο λέω για να αναθεωρήσεις τώρα που είναι ακόμα νωρίς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχεις δει το βιβλίο?Είναι ό,τι πιο κακογραμμένο είδα ποτέ όσο πήγαινα σχολείο...Κι εγώ θεωρώ ενδιαφέρον μάθημα την ιστορία αλλα η διδακτεα ύλη είναι ατελείωτη!!!!Και η βιολογία είναι ενδιαφέρουσα γιατί δεν το ξανασκέφτεσαι?Στο λέω για να αναθεωρήσεις τώρα που είναι ακόμα νωρίς
Μολονότι θεωρώ πως το έχω πάρει απόφαση, μια δεύτερη ματιά δε θα ήταν άσχημη ιδέα. Γενικότερα πάντως τα βιβλία της ιστορίας καθ' όλη τη διάρκεια της σχολικής μας ζωής, από το δημοτικό μέχρι και το λύκειο, ήταν της πλάκας. Τι λόγο θα είχαν να διορθωθούν τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μολονότι θεωρώ πως το έχω πάρει απόφαση, μια δεύτερη ματιά δε θα ήταν άσχημη ιδέα. Γενικότερα πάντως τα βιβλία της ιστορίας καθ' όλη τη διάρκεια της σχολικής μας ζωής, από το δημοτικό μέχρι και το λύκειο, ήταν της πλάκας. Τι λόγο θα είχαν να διορθωθούν τώρα;

Όχι αυτό είναι πολύ πολύ χειρότερο από όλα τα προηγούμενα.Κάτσε να σου δώσω link για να πάρεις μία μικρή γεύση
https://users.sch.gr/papangel/sch/his/c/neo-vivlio.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όχι αυτό είναι πολύ πολύ χειρότερο από όλα τα προηγούμενα.Κάτσε να σου δώσω link για να πάρεις μία μικρή γεύση
https://users.sch.gr/papangel/sch/his/c/neo-vivlio.htm
Ειλικρινά δεν ξέρω. Το βιβλίο το έχω στην κατοχή μου και από μια πρώτη ματιά είδα τις ιστορικές περιόδους που καλύπτει που αν μη τι άλλο είναι ενδιαφέρουσες. Η ύλη όντως είναι υπέρ του δέοντως μεγάλη, διπλάσια της κατεύθυνσης αν είναι ποτέ δυνατόν, ωστόσο δεν πρόσεξα το αν και κατά πόσο η ύλη αυτή είναι "απροσπέλαστη". Τώρα τα συγκεκριμένα παραδείγματα από το link το οποίο παρέθεσες μπορεί να σημαίνει πολλά μπορεί και να μη σημαίνει τίποτα. Όπως και να 'χει, ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σου, θα ρίξω μια δεύτερη (πιο προσεκτική αυτή τη φορά) ματιά στην ύλη και στο ποιόν του βιβλίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top