[15/6/2012] Αγγλικά

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 9 19.6%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 15 32.6%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 8 17.4%
  • [Μέτρια] 10-15

    Ψήφοι: 8 17.4%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 4 8.7%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 2 4.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
ποτε επιτελους θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα των αγγλικων?? υπαρχει καποια επισημη ανακοικωση? ξερετε κατι ?

Ναι άντε :hmm:... Θέλω να κάνω το μηχανογραφικό και έχω καρα-αγχωθεί! Έτσι και γίνει χαμός μετά, υπερφορτωθεί η σελιδά και δεν μπορέσω να κάνω το μηχανογραφικό δεν τους σώζει τίποτα... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ναι άντε :hmm:... Θέλω να κάνω το μηχανογραφικό και έχω καρα-αγχωθεί! Έτσι και γίνει χαμός μετά, υπερφορτωθεί η σελιδά και δεν μπορέσω να κάνω το μηχανογραφικό δεν τους σώζει τίποτα... :mad:

που θες να δηλωσεις ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ναι ρε παιδιά άντε επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
που θες να δηλωσεις ??

Τουριστικών Επιχειρήσεων! Εσυ; :)

Παιδιά απ'όσο είδα κάτι για Τρίτη μάλλον οι βαθμολογίες των ειδικών μαθημάτων!!! :mad: Δηλαδή ΕΛΕΟΣ! Από μέρα σε μέρα μας πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια ,αναφερομαι γενικα στα ειδικα μαθηματα.φτιαξτε τα μηχανογραφικα και μην περιμενετε!εγω ας πουμε το εφτιαξα,σιγα μην κατσω να περιμενω.εβαλλα την σχολη που ηθελα πρωτη(γαλλικη φιλολογια θεσσαλονικη).παντως στα αγγλικα θα κλαψουν μανουλες !εδωσα και εγω πανελληνιες για να εχω διεξοδους.πχ δηλωσα το εφαρμοσεμνων ξενων γλωσσων 3η επιλογη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εννοείται ότι δεν περιμένεις το ειδικό μάθημα,αν θέλεις να κάνεις ένα σοβαρό μηχανογραφικό.
Αρχίστε από σήμερα,όσοι δεν το έχετε ήδη κάνει.
Δεν είναι απλή υπόθεση για να το αφήσεις τις δύο τελευταίες ημέρες πριν λήξει η προθεσμία.

Δηλώστε όσες σχολές επιθυμείτε και αφήστε τα ειδικά μαθήματα,ας τα βγάλουν όποτε θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Εγώ όμως που θέλω την 1η μου επιλογή πρέπει να γράψω 10 στο ειδικό μάθημα! Σε περίπτωση που δεν γράψω υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα ή θα πάει στην επόμενη επιλογή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.


Αφιερωμένο ειδικά στα φετινά θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.


Αφιερωμένο ειδικά στα φετινά θέματα

χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. ενα δακρυ κυλησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boubouki_14

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Κ οταν βγουν τα αποτελεσματα..που μπαινουμε για να τα δουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Κ οταν βγουν τα αποτελεσματα..που μπαινουμε για να τα δουμε?
Θέλω να ελπίζω πάλι στο site Υπουργίου Παιδείας...
Ξέρουμε τελική ημερομηνία..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Παιδιά ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα των ειδικών μαθημάτων....για να τα δείτε πατήστε ΕΔΩ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ο νεος τροπος εξετασης στα αγγλικα που εφαρμοστηκε το 2010 ειναι πιο δυσκολος.στις ασκησεις με τα κενα η ξερεις την απαντση η δεν την ξερεις.αντιθετα παλαιοτερα υπηρχαν ασκησεις που απαιτουσαν συντομες απαντησεις σε ερωστησεις σχετικα με το κειμενο ουτε ασκησεις γραμματικης εβαζαν ουτε ανεκδοτα με κοτες πουμεχρι να δωσω την τελικη μοση εκανα 4 διαφορετικους συνδυσμους εδωσα χωρις προετοιμασια ειχα γραψει μονο μερικες εκθεσεις εχω proficiency το οποιο ειχα παρει με πολυ καλο βαθμο και τωρα στα αγγλικα εγραψα 14.δεν σκαω παντως γιατι περναω κατα πασα πιθανοτητα στην πρωτη μου επιλογη που δεν ειναιη αγγλικ φιλολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ο νεος τροπος εξετασης στα αγγλικα που εφαρμοστηκε το 2010 ειναι πιο δυσκολος.στις ασκησεις με τα κενα η ξερεις την απαντση η δεν την ξερεις.αντιθετα παλαιοτερα υπηρχαν ασκησεις που απαιτουσαν συντομες απαντησεις σε ερωστησεις σχετικα με το κειμενο ουτε ασκησεις γραμματικης εβαζαν ουτε ανεκδοτα με κοτες πουμεχρι να δωσω την τελικη μοση εκανα 4 διαφορετικους συνδυσμους εδωσα χωρις προετοιμασια ειχα γραψει μονο μερικες εκθεσεις εχω proficiency το οποιο ειχα παρει με πολυ καλο βαθμο και τωρα στα αγγλικα εγραψα 14.δεν σκαω παντως γιατι περναω κατα πασα πιθανοτητα στην πρωτη μου επιλογη που δεν ειναιη αγγλικ φιλολογια

Συμφωνώ μαζί σου, αν και καταλαβαίνω ότι άλλαξαν τον τρόπο εξέτασης για να είναι πιο "αντικειμενικός" και πράγματι είναι.... Τώρα αν τα θέματα βγήκαν με προχειρότητα και ήταν τα πιο ηλίθια των τελευταίων ετών, είναι ζήτημα επιτροπής... γιατί για παράδειγμα, η ιστοριούλα που πρέπει να βάλουμε τις προτάσεις στη σωστή σειρά, υπάρχει και στις υπόλοιπες ξένες γλώσσες, εκεί όμως κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε. Ήταν λοιπόν θέμα της επιτροπής να βάλει κάτι που θα ήταν πιο ξεκάθαρο, ή έστω να πει ότι θα δεχθεί ως σωστές τις 2-3 διαφορετικές λύσεις που υπήρχαν. Δεν μάθαμε αν το έκανε, αμφιβάλλω όμως.

Από την άλλη, κι εγώ έχω proficiency κι έγραψα 15 περίπου. Με το παλιό σύστημα, είχα γράψει 19,7, καθώς η μετάφραση είναι μεγάλη αγάπη και μπορώ να διαχειριστώ τη διαδικασία. Από τη στιγμή όμως που βλέπω ότι υπάρχουν παιδιά που έγραψαν 18 και 20, δεν διαμαρτύρομαι, γιατί νιώθω ότι δεν έχω το δικαίωμα. :)

Πάντως, όσο κι αν συμφωνώ, όπως προείπα, νομίζω ότι αν το συγκεκριμένο κείμενο που μας δόθηκε, είχε δοθεί για μετάφραση, όπως γινόταν παλιότερα, τα πράγματα θα ήταν ακόμη χειρότερα! Πολλά παιδιά παραπονέθηκαν για το λεξιλόγιο...

**τελικά μάθαμε γιατί πέρασαν οι κότες απέναντι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
ο νεος τροπος εξετασης στα αγγλικα που εφαρμοστηκε το 2010 ειναι πιο δυσκολος.στις ασκησεις με τα κενα η ξερεις την απαντση η δεν την ξερεις.αντιθετα παλαιοτερα υπηρχαν ασκησεις που απαιτουσαν συντομες απαντησεις σε ερωστησεις σχετικα με το κειμενο ουτε ασκησεις γραμματικης εβαζαν ουτε ανεκδοτα με κοτες πουμεχρι να δωσω την τελικη μοση εκανα 4 διαφορετικους συνδυσμους εδωσα χωρις προετοιμασια ειχα γραψει μονο μερικες εκθεσεις εχω proficiency το οποιο ειχα παρει με πολυ καλο βαθμο και τωρα στα αγγλικα εγραψα 14.δεν σκαω παντως γιατι περναω κατα πασα πιθανοτητα στην πρωτη μου επιλογη που δεν ειναιη αγγλικ φιλολογια
Σε ότι αφορά τις γνώσεις και την προετοιμάσια του καθενός να σας πω κι εγώ ότι έχω μόνο Lower και αυτό το πήρα το καλοκαίρι της Γ Γυμνασίου κ από τότε τα είχα παρατήσει..Προς το τέλος της Β Λυκείου όπου κ αποφάσισα ότι θα δώσω αγγλικά στις πανελλήνιες το είπα στον καθηγητή μου στο σχολείο να φτιάξουμε ένα τμήμα με όσα παιδιά θέλουν να δώσουν αλλά δεν μπορούν να κάνουν ούτε φροντιστήριο ούτε ιδιαίτερα..Μέχρι φέτος το Πάσχα μου έλεγε "Ναι Αγγελική μου μην ανυσηχείς θα κάνουμε μάθημα.." Μούφες..Κάθε φορά που είχαμε μάθημα του το έλεγα κ κάθε φορά μου έλεγε τα ίδια..Όπως καταλαβαίνετε ποτέ δεν μας βοήθησε ε κ μετά το Πάσχα δεν προσπάθησα κ γω άλλο γιατί με την τρέλα των εξετάσεων τα αγγλικά ήταν το τελευταίο πράγμα που με ενδιέφερε..Όταν τελείωσαν οι εξετάσεις βρήκα κ έκανα μόνη μου κάτι τεστάκια στο ιντερνετ κ από προηγούμενες χρονιές κ μου φάνηκαν αρκετά εύκολα..Δεν μπορώ να πω το ίδιο για τα φετινά θέματα με αποτέλεσμα να γράψω 10,4...Κ είμαι ευχαριστημένη αφού πέρασα τη βάση και μπαίνω με άνεση στη σχολή που θέλω...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου, αν και καταλαβαίνω ότι άλλαξαν τον τρόπο εξέτασης για να είναι πιο "αντικειμενικός" και πράγματι είναι.... Τώρα αν τα θέματα βγήκαν με προχειρότητα και ήταν τα πιο ηλίθια των τελευταίων ετών, είναι ζήτημα επιτροπής... γιατί για παράδειγμα, η ιστοριούλα που πρέπει να βάλουμε τις προτάσεις στη σωστή σειρά, υπάρχει και στις υπόλοιπες ξένες γλώσσες, εκεί όμως κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε. Ήταν λοιπόν θέμα της επιτροπής να βάλει κάτι που θα ήταν πιο ξεκάθαρο, ή έστω να πει ότι θα δεχθεί ως σωστές τις 2-3 διαφορετικές λύσεις που υπήρχαν. Δεν μάθαμε αν το έκανε, αμφιβάλλω όμως.

Από την άλλη, κι εγώ έχω proficiency κι έγραψα 15 περίπου. Με το παλιό σύστημα, είχα γράψει 19,7, καθώς η μετάφραση είναι μεγάλη αγάπη και μπορώ να διαχειριστώ τη διαδικασία. Από τη στιγμή όμως που βλέπω ότι υπάρχουν παιδιά που έγραψαν 18 και 20, δεν διαμαρτύρομαι, γιατί νιώθω ότι δεν έχω το δικαίωμα. :)


Πάντως, όσο κι αν συμφωνώ, όπως προείπα, νομίζω ότι αν το συγκεκριμένο κείμενο που μας δόθηκε, είχε δοθεί για μετάφραση, όπως γινόταν παλιότερα, τα πράγματα θα ήταν ακόμη χειρότερα! Πολλά παιδιά παραπονέθηκαν για το λεξιλόγιο...

**τελικά μάθαμε γιατί πέρασαν οι κότες απέναντι;
εχεις ξαναδωσει πριν 4 χρονια?παντως απο οσα ειπα δεν νομιζω οτι φαινεται οτι θελων να διαμαρτυρηθω απλα σχολιασα τον τροπο εξετασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top