14 μαθήματα για εξεταστική

Guest 909165

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γειά σαςς:) σπουδάζω κτηνιατρική και τελείωσα το 2ο έτος, ωστόσο το θέμα είναι ότι επειδή οι εξεταστικές 2ου και 3ου εξαμήνου πήγαν χάλια, έχω μαζέψει το πολύ 14 μαθήματα (μπορεί και 1-2 λιγότερα, ακόμα περιμένω βαθμους). Το θεωρείτε δυνατό να τα περάσω όλα τον Σεπτέμβριο αν αρχίσω διάβασμα 8-10 ώρες τη μερα από τώρα, ή να μην προσπαθήσω καν να τα δώσω όλα μαζί?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Γειά σαςς:) σπουδάζω κτηνιατρική και τελείωσα το 2ο έτος, ωστόσο το θέμα είναι ότι επειδή οι εξεταστικές 2ου και 3ου εξαμήνου πήγαν χάλια, έχω μαζέψει το πολύ 14 μαθήματα (μπορεί και 1-2 λιγότερα, ακόμα περιμένω βαθμους). Το θεωρείτε δυνατό να τα περάσω όλα τον Σεπτέμβριο αν αρχίσω διάβασμα 8-10 ώρες τη μερα από τώρα, ή να μην προσπαθήσω καν να τα δώσω όλα μαζί?
Δεν ξέρω ποια μαθήματα έχεις αφήσει και αν τα έχεις ξαναδιαβάσει ή όχι (γτ παίζει και αυτό ρόλο), αλλά μου φαίνεται αδύνατο να τα καταφέρεις, μιας και βρίσκομαι κι στην ίδια σχολή. Θα σου πρότεινα να επικεντρωθείς σε 6 και να δώσεις προτεραιότητα στα προαπαιτούμενα αν έχεις αφήσει.

Υ.Γ Να δεις και το πρόγραμμα εξεταστικής ώστε να δεις ποια σε βολεύει περισσότερο να δώσεις. Στο απθ έχει βγει, στην Καρδίτσα δεν ξέρω.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 741 μηνύματα.
Εξαρτάται από το αν τα πηγές χαλιά επειδή δε διάβασες για χψ λόγους ή ήταν παλούκια τα θέματα κ πάτωσες.Αν είναι το δεύτερο,χλωμό το βλέπω.Σε κάθε περίπτωση θα ήταν προτιμότερο να επικεντρωθείς σε κάποια,γιατί θα βρεθείς στο τέλος με ακόμα περισσότερα χρωστούμενα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,977 μηνύματα.
Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Η κτηνιατρική ήταν η πρώτη σου επιλογή; Αν ήταν π.χ. η Ιατρική, τότε το βρίσκω απολύτως αναμενόμενο που δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις στα μαθήματα. Αυτό μάλιστα είναι κάτι που υποστηρίζουν αρκετοί φοιτητές της κτηνιατρικής. Πρέπει σίγουρα να σου αρέσει το αντικείμενο σε significant βαθμό και να θες να ασχοληθείς με ζώα γιατί αλλιώς δεν βγαίνει.

Γιατί μου ήρθε αυτό τώρα; Διότι διάβασα προηγούμενα μηνύματα που έχεις γράψει στο forum και έκανες αναφορά στην ιατρική. Ίσως άλλαξες προτίμηση, ίσως και όχι.
 

Guest 909165

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται από το αν τα πηγές χαλιά επειδή δε διάβασες για χψ λόγους ή ήταν παλούκια τα θέματα κ πάτωσες.Αν είναι το δεύτερο,χλωμό το βλέπω.Σε κάθε περίπτωση θα ήταν προτιμότερο να επικεντρωθείς σε κάποια,γιατί θα βρεθείς στο τέλος με ακόμα περισσότερα χρωστούμενα.
Κυρίως ήταν το ότι δε διάβαζα, τα θέματα βέβαια πάντα παλούκια είναι😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Η κτηνιατρική ήταν η πρώτη σου επιλογή; Αν ήταν π.χ. η Ιατρική, τότε το βρίσκω απολύτως αναμενόμενο που δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις στα μαθήματα. Αυτό μάλιστα είναι κάτι που υποστηρίζουν αρκετοί φοιτητές της κτηνιατρικής. Πρέπει σίγουρα να σου αρέσει το αντικείμενο σε significant βαθμό και να θες να ασχοληθείς με ζώα γιατί αλλιώς δεν βγαίνει.

Γιατί μου ήρθε αυτό τώρα; Διότι διάβασα προηγούμενα μηνύματα που έχεις γράψει στο forum και έκανες αναφορά στην ιατρική. Ίσως άλλαξες προτίμηση, ίσως και όχι.
Χαχαχα ναι την πρώτη φορά που έδωσα ήθελα ιατρική η αλήθεια είναι αλλά τελικά συνειδητοποίησα ότι θέλω κτηνιατρική. Οπότε δεν είναι θέμα σχολής, αγαπάω το αντικείμενο που διάλεξα.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Κάθησε κάνε ένα πλάνο πόσα μαθήματα χειμερινού εξαμήνου και πόσα εαρινού εξαμήνου έχεις
Δώσε Σεπτέμβριο μέχρι έξι που τα έχεις διαβασμενα και πάρε το απόφαση πώς ή σχολή έχει διάβασμα
Με οργάνωση χρόνου και προσήλωση όλα γίνονται
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top