[11-06-11] Αγγλικά [Ειδικό Μάθημα]

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι τώρα το παρατήρησα ότι το 3ο είναι οι clubbers αλλά το 4ο γιατί εσείς το λέτε increasingly και ο/η drunk&water το λέει suddenly?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ναι και μένα με παραξένεψε...:hmm: Το periodically δεν είναι? (υπόψιν εγώ έβαλα το increasingly.. *με μουτζώνω και με τα 2 χέρια* πάρτααα :D)

you got it right!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι και μένα με παραξένεψε...:hmm: Το periodically δεν είναι? (υπόψιν εγώ έβαλα το increasingly.. *με μουτζώνω και με τα 2 χέρια* πάρτααα :D)

Και εγω το periodically έβαλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ναι τώρα το παρατήρησα ότι το 3ο είναι οι clubbers αλλά το 4ο γιατί εσείς το λέτε increasingly και ο/η drunk&water το λέει suddenly?

increasingly ειναι πιο κοντα στο νοημα με το cumulative που σημαινει add up.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Alright then, αν έχω κάνει 1 λάθος μόνο νομίζω θα το αντέξει η καρδούλα μου........:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Και εγω το periodically έβαλα :P

μα το periodically σημαινει καποιες φορες---on and off!! πρεπει να δωστε σημασια στο CUMULATIVE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Alright then, αν έχω κάνει 1 λάθος μόνο νομίζω θα το αντέξει η καρδούλα μου........:D

Καλά εγω έχω χάσει τα κέρατά μου :D
Για 14 με βλέπω :D
Αν και δεν με ενδιαφέρει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφέρει τότε είσαι οκ.. στα υπόλοιπα τουλάχιστον τα έχεις πάει καλά? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk & wasted

Νεοφερμένος

Η drunk & wasted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αυτά είναι που απάντησα εγώ, δεν είπα ότι είναι σωστά !
2 mistakes out of sheer stupidity, "not bad"...
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφέρει τότε είσαι οκ.. στα υπόλοιπα τουλάχιστον τα έχεις πάει καλά? :)

Στα κατεύθυνσης και τα γενικής (πανελληνίως) λες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
:D

..:hehe:

Βέβαια το τελευταίο μεταβάλλει εντελώς το νόημα της πρότασης....:/

οχι εντελως, αλλα ισως εχεις δικοιο, μπορεις να βαλεις και το "not ever"
πιστευω οτι στις οδηγιες του υπουργειου θα τα δεχτουν και τα δυο.

Αυτά είναι που απάντησα εγώ, δεν είπα ότι είναι σωστά !
2 mistakes out of sheer stupidity, "not bad"...
:mad:

It's not stupidity at all! They were tricky and not too easy! Hope you guys all did well in the reading and composition parts. Good Luck and Have Fun in Uni!!!!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Στην Α2 έβαλα Β,C,B,C,A,C αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος!
Και εγώ έτσι ακριβώς τα έβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
To 3 είναι το Α και το 4 το B :( :(
Τα έκαψα και εγώ :P

Πωω, στο 3 το Α?:eek: Το Α το είχα αποκλείσει αμέσως.
Τα σκότωσα, πάει, αλλά βαριόμουν να δω αναλυτικά το κείμενο, καλά να πάθω.
Τουλάχιστον έχω πιάσει τη Β1 και από τη Β2 έχω χάσει 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
10. interruptions-interruptors
11.unforgivable
12.affordable
13.reliably
14.astonishment
B2-
15. last to
16. unless they
17. because of/due to/caused by
18. seeing that/considering that
19. not soon

Απαντήσεις απο την καθηγήτρια dmci

Να ρωτήσω κάτι ?? στο β2->16 μπορούμε να βάλουμε without to ?

Yes!!Έτσι τα έχω εκτός από το 19 που δεν μου ερχόταν τίποτα και το έβαλα hardly ever που δεν παίζει να είναι σωστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Yes!!Έτσι τα έχω εκτός από το 19 που δεν μου ερχόταν τίποτα και το έβαλα hardly ever που δεν παίζει να είναι σωστό...

μπορει να το πιασουν σωστο αν θεωρουν οτι ΚΑΙ το not ever ειναι σωστο! προσωπικη εκτιμηση βεβαια, να μη σας παιρνω στο λαιμο μου!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ρε παιδιά το α2.6 είναι b αφού το γράφει καθαρά-''...of those
who went to rock concerts up to 73 per cent reported dulled hearing(a.k.a.less clear hearing) or tinnitus(a.k.a.noises in the ear) or both.''
Για τους clubbers λέει μόνο για το tinnitus που είναι noises in the head or ear....Δεν λέει και το less clear hearing που ζητάει η εκφώνηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ρε παιδιά το α2.6 είναι b αφού το γράφει καθαρά-''...of those
who went to rock concerts up to 73 per cent reported dulled hearing(a.k.a.less clear hearing) or tinnitus(a.k.a.noises in the ear) or both.''
Για τους clubbers λέει μόνο για το tinnitus που είναι noises in the head or ear....Δεν λέει και το less clear hearing που ζητάει η εκφώνηση...
Και εγώ έτσι το κατάλαβα..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Άκυρο είναι κανείς άλλος για μεταφραστών εκτός από εμένα?Αχ ελπίζω να τα πάω καλ'α και στα γερμανικά την Πέμπτη!!Wish me luck!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top