10% και παιδαγωγικά

Eutuxia Paidiwti 44

Νεοφερμένος

Η Eutuxia Paidiwti 44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα σε όλους!
Είμαι πρωτοετης φοιτήτρια γαλλικης γλώσσας στο ΕΚΠΑ και εξ αρχής μετάνιωσα πολυ αυτή μου την απόφαση, όχι μόνο λόγω έλλειψης επαγγελματικής αποκατάστασης, αλλά κι επειδή μπαίνοντας στις διαλέξεις κατάλαβα ότι δεν το αγαπάω.
Σκεφτομαι πολυ έντονα να κανω το μηχανογραφικό μου με το 10% και να δηλώσω το ΠΤΔΕ του ΕΚΠΑ και της Πάτρας. Αγαπάω πολυ τα παιδιά και το να βρίσκομαι μέσα σε μια τάξη μαζί τους μου φαίνεται σαν ένα ονειρο.
Δυστυχώς είχα γράψει 13.000 μόρια στις πανελλήνιες λόγω λανθασμένων προτεραιοτήτων κι έτσι δεν είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρω να εισαχθώ στο ΕΚΠΑ. Παρ’ όλα αυτά, ήθελα να ρωτήσω εσάς αν έχετε κάποια ιδέα σχετικά με τα μαθήματα των σχολών αυτών. Φυσικά είμαι διατεθημένη να διαβάσω, όμως τα τόσα μαθήματα θετικών σπουδών με αγχώνουν. Είναι σε επίπεδο δημοτικού ή πολυ ανεβασμένο; Τέλος, ήθελα να ρωτήσω αν περάσω σε μια σχολή με το 10% αν είμαι υποχρεωμένη να πάω ή αν μπορώ να κρατήσω αυτή που έχω τώρα.
Ευχαριστω πολυ!💗
 

Hased Babis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μπάμπης Παπαθανασίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Καλησπερα σε όλους!
Είμαι πρωτοετης φοιτήτρια γαλλικης γλώσσας στο ΕΚΠΑ και εξ αρχής μετάνιωσα πολυ αυτή μου την απόφαση, όχι μόνο λόγω έλλειψης επαγγελματικής αποκατάστασης, αλλά κι επειδή μπαίνοντας στις διαλέξεις κατάλαβα ότι δεν το αγαπάω.
Σκεφτομαι πολυ έντονα να κανω το μηχανογραφικό μου με το 10% και να δηλώσω το ΠΤΔΕ του ΕΚΠΑ και της Πάτρας. Αγαπάω πολυ τα παιδιά και το να βρίσκομαι μέσα σε μια τάξη μαζί τους μου φαίνεται σαν ένα ονειρο.
Δυστυχώς είχα γράψει 13.000 μόρια στις πανελλήνιες λόγω λανθασμένων προτεραιοτήτων κι έτσι δεν είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρω να εισαχθώ στο ΕΚΠΑ. Παρ’ όλα αυτά, ήθελα να ρωτήσω εσάς αν έχετε κάποια ιδέα σχετικά με τα μαθήματα των σχολών αυτών. Φυσικά είμαι διατεθημένη να διαβάσω, όμως τα τόσα μαθήματα θετικών σπουδών με αγχώνουν. Είναι σε επίπεδο δημοτικού ή πολυ ανεβασμένο; Τέλος, ήθελα να ρωτήσω αν περάσω σε μια σχολή με το 10% αν είμαι υποχρεωμένη να πάω ή αν μπορώ να κρατήσω αυτή που έχω τώρα.
Ευχαριστω πολυ!💗
Λυπαμαι να σου πω οτι με τα μορια που εχεις δεν φτανουν ουτε εκπα ουτε πατρα...αλλα οκ εχεις πολυ σιγουρη δασκαλες στην Ροδο και με τυχη και στην Αλεξανδρουπολη.
Ε μετα αν θελεις καμια μετεγγραφη για Ρεθυμνο δεν θα ειναι δυσκολη.
Δεν ξερω απο μαθηματα δασκαλων αλλα ξερω οτι τα περνανε ολα και με βαθμαρες..προφανως πιο ευκολα απο την γαλλικη.
Αχ ωραια γλωσσα τα γαλλικα που δεν τα ξερω καθολου.
Ναι οταν βγουν τα αποτελεσματα (τελος ιουλιου ) και αλλαξεις γνωμη ...απλα δεν κανεις ηλεκτρονικη εγγραφη τον σεπτεμβρη στην νεα σχολη και παει...και μενεις εκει που εισαι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top