Φροντιστήριο από το δημοτικό

Sofo

Νεοφερμένος

Ο Mitsaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πιστεύω πως είναι υπερβολικό να αρχίσου τα παιδιά φροντιστήριο από το δημοτικό, είναι πολύ απλά τα πράγματα και μπορούν να βοηθήσουν όλοι οι γονεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν φταινε ουτε τα μαθηματα ουτε οι καθηγητες. μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης εχουν οι ιδιοι οι γονεις, γιατι σε πολυ μεγαλο βαθμο δεν φροντισαν να εφοδιασουν το παιδι με τισ απαραιτητες δεξιοτεχνιες για να αντιμετωπισουν την μαθητικη ζωη. και αναφερομαι στο γεγονος οτι πολλα παιδια δεν εχουν μαθει να αγαπουν το διαβασμα. ετσι και αλλιως ενας μαθητης της τεταρτης πεμπτης και εκτης δημοτικου ειναι ακομα ενα παιδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι αλλα ποιος αναγκαζει τους γονεις να σκεφτονται ετσι; Το ιδιο το συστημα και η κοινωνια που εχει παρει τετοια μορφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ομως οι ιδιοι ανθρωποι αφησαν το συστημα...
απο τη στιγμη που πολλες μητερες βαζουν το κομμωτηριο ας πουμε πανω απο την διαπαιδαγωγηση των παιδιων και απο τι στιγμη που οι αντρες εξακολουθουν να θεωρουν οτι οι γυναικες πρεπει να ασχολιουνται με τα παιδια, θα εχουμε προβληματα...
και πραγματικα πιστευω οτι δεν ειναι θεμα γρηγορων ρυθμων ζωης... αν καποιος θελει να φροντισει και να μεγαλωσει τα παιδια του με αξιες τοτε θα το κανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Χτες στο φροντιστηριο ηρθε μια κυρια η οποια ηθελε να γραψει το παιδι της για να κανει μαθηματικα και γλωσσα....το παιδι της ομως ηταν μαθητης στην εκτη δημοτικου...αφου προηγηθηκαν καποια γελακια απο τους καθηγητες και μια εκφραση αποριας απο τον ιδιοκτητη....ειπε η κυρια οτι εστελνε το παιδι της σε φροντιστηριο εδω και δυο χρονια και φετος ηθελε να το αλλαξει γιατι το μαθημα στο πρηγουμενο φροντιστηριο δεν ηταν ικανοποιητικο...
''Μηπως ειμαι τρελος?Μηπως τα 'χω χαμενα?" που λεει και ο αοιδος...η εχουν αλλαξει τοσο πολυ τα πραγματα στο δημοτικο?

η γνώμη μου είναι πως δεν μας φταίει το σύστημα σε αυτήν την περίπτωση...το να στέλνεις το παιδάκι να κάνει + ώρες απο αυτές του σχολείου,αγγλικών..... μονο σε κακο μπορεί να το φέρει. Δεν θα μπορεί να προχωρήσει χωρίς φροντηστήριο μετέπειτα και (αν και λίγο τραβηγμένο) δεν θα εκτιμήσει τους κόπους του,όποιοι και αν είναι αυτοί,αν βλέπει τους γονείς του να τον στέλνουν φροντηστήρια από το δημοτικο! (ποσο μάλλον στο λύκειο!:!:) τι να πείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Βασικα εχω ακουσει για αρκετα παιδια που κανουν ιδιαιτερα στο δημοτικο γιατι οι γονεις τους δεν προλαβαινουν να τα βοηθησουν, τωρα το φροντιστηριο ειναι υπερβολικο πιστευω σε τοσο μικρη ηλικια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ξέρω παιδάκια που κάνουν απο τη δευτέρα και τρίτη δημοτικού extra μάθημα με το δάσκαλο που έχουν στο σχολείο τους ή και κάποιο άλλο δάσκαλο . Δηλαδή έλεος ! Τα παιδιά σε αυτή την ηλικία πρέπει και να παίζουν λιγάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ! :!: Δεν ξερω τι αλλο να πω πια... Βεβαια και το φροντιστηριο στο Γυμνασιο το βρισκω υπερβολικο. Ασχετα αν εγω επρηξα απιστευτα τους γονεις μου να με γραψουν σε φροντιστηριο στα μαθηματικα απο την Γ Γυμνασιου επειδη φοβομουν τον καθηγητη που ειχαμε τοτε στο σχολειο! :P

Τωρα που τελειωσα το σχολειο εχω να πω οτι τα φροντιστηρια/ιδιαιτερα ειναι απαραιτητα μονο στα πανελλαδικως εξεταζομενα μαθηματα της Γ Λυκειου. Και αν ειναι καποιος οργανωτικος, ψυχραιμος και εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο του, ουτε κι εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top