Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Λοιπόν. Αρχικά όταν ένα αγόρι και ένα κορίτσι γνωρίζονται, μπορεί να μην υπάρξει ερωτική έλξη. Να έχουν αρκετά κοινά και απλά να είναι φίλοι. Καθώς όμως περνάει ο καιρός, ένας απ'τους δύο, νιώθει διαφορετικά ακόμα κι αν δεν το έχει καταλάβει. Υποσυνείδητα, θέλει να βρίσκεται περισσότερο μαζί του/της, ζηλεύει άλλους/ες που τον/την περιτριγυρίζουν και πολλές φορές τσακώνεται μαζι με το/η φίλο/η για ανούσιους λόγους.

Αυτό είναι φυσιολογικό, διότι το άτομο αυτό, βρίσκει τον/την τελειο/α σύντροφο στα μάτια του φίλου/ης του.

Εγώ πιστεύω, οτι φιλία υπάρχει, αλλά για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα. Μετά τα συναισθήματα αλλάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σαχλαμάρες. Εγώ προσωπικά έχω αγόρι φίλο και γνωριζόμαστε από τα 5 μας ξερωγώ. Ποτέ δεν υπήρξε έλξη, τον βλέπω σαν αδερφό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και εγώ.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει στάνταρ ένα αγόρι και ένα κορίτσι να τα έχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Σαχλαμάρες. Εγώ προσωπικά έχω αγόρι φίλο και γνωριζόμαστε από τα 5 μας ξερωγώ. Ποτέ δεν υπήρξε έλξη, τον βλέπω σαν αδερφό μου.

Δεν υπηρχε ελξη απο τη μερια σου εννοεις,ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει νιωσει αυτος.


Και εγώ.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει στάνταρ ένα αγόρι και ένα κορίτσι να τα έχουν


Γιατι ετσι ειναι η φυση,ειναι σπανιο να υπαρχει φιλια.
-----------------------------------------
Λοιπόν. Αρχικά όταν ένα αγόρι και ένα κορίτσι γνωρίζονται, μπορεί να μην υπάρξει ερωτική έλξη. Να έχουν αρκετά κοινά και απλά να είναι φίλοι. Καθώς όμως περνάει ο καιρός, ένας απ'τους δύο, νιώθει διαφορετικά ακόμα κι αν δεν το έχει καταλάβει. Υποσυνείδητα, θέλει να βρίσκεται περισσότερο μαζί του/της, ζηλεύει άλλους/ες που τον/την περιτριγυρίζουν και πολλές φορές τσακώνεται μαζι με το/η φίλο/η για ανούσιους λόγους.

Αυτό είναι φυσιολογικό, διότι το άτομο αυτό, βρίσκει τον/την τελειο/α σύντροφο στα μάτια του φίλου/ης του.

Εγώ πιστεύω, οτι φιλία υπάρχει, αλλά για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα. Μετά τα συναισθήματα αλλάζουν.


Οποτε,δεν υπαρχει ουσιαστικα πραγματικη φιλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Λάθος μου. Δεν εννοώ για όλους, αλλά για αρκετους. Από φίλες, συμαθητές και γενικότερα άλλα παιδιά τριγύρω μου, έχω καταλάβει πως αυτό συμβαίνει. Μπορεί να υπάρχουν και εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Την καταλαβαίνεις την έλξη. Είναι 2 χρόνια το παιδί σε σχέση και είναι ευτυχισμένος. Είμαστε εκεί ο ένας για τον άλλον σε κάθε δυσκολία, υπάρχει αγάπη, πραγματική και βαθιά αγάπη ανάμεσά μας, τίποτα λιγότερο όπως έρωτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν υπηρχε ελξη απο τη μερια σου εννοεις,ποτε δεν ξερεις τι μπορει να εχει νιωσει αυτος.

Ακριβώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Λάθος μου. Δεν εννοώ για όλους, αλλά για αρκετους. Από φίλες, συμαθητές και γενικότερα άλλα παιδιά τριγύρω μου, έχω καταλάβει πως αυτό συμβαίνει. Μπορεί να υπάρχουν και εξαιρέσεις.


Αυτα που ειπες ειναι σωστα παρεπιπτοντως,οι καλυτερες σχεσεις γινονται απο τις καλυτερες "φιλιες" για μενα.
-----------------------------------------
Την καταλαβαίνεις την έλξη. Είναι 2 χρόνια το παιδί σε σχέση και είναι ευτυχισμένος. Είμαστε εκεί ο ένας για τον άλλον σε κάθε δυσκολία, υπάρχει αγάπη, πραγματική και βαθιά αγάπη ανάμεσά μας, τίποτα λιγότερο όπως έρωτας.


Αμα σε λιγα χρονακια καταληξετε μαζι,μην παραξενευτεις,ισως θυμηθεις τα λογια μου,οπως ειπα,οι καλυτερες σχεσεις(σοβαρες) γινονται μεσα απο τις καλυτερες "φιλιες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και εγώ.
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει στάνταρ ένα αγόρι και ένα κορίτσι να τα έχουν
Διοτι μερικοι ανθρωποι αδυνατουν να μην χρησιμοποιησουν τις περιορισμενες τους εμπειριες για να ορισουν το τι συμβαινει γυρω τους , και οριζουν τις υποστασεις των πραξεων των αλλων με βαση τη δικη τους.
Παρολο το τμημα της αληθεια που μπορει να υπαρχει σε αυτα που λενε , ειναι τουλαχιστον αστειο να τα αναγαγουν στις γενικοτερες ανθρωπινες σχεσεις με παιδικους συλλογισμους περι υποσυνειδητου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αυτα που ειπες ειναι σωστα παρεπιπτοντως,οι καλυτερες σχεσεις γινονται απο τις καλυτερες "φιλιες" για μενα.
-----------------------------------------

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Γιατί έχεις γνωριστεί με τον άλλο, σε ξέρει και στις καλές και στις κακές σου και γνωρίζεστε καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό. Γιατί έχεις γνωριστεί με τον άλλο, σε ξέρει και στις καλές και στις κακές σου και γνωρίζεστε καλύτερα.


Ακριβως,ετσι βγαινουν συνηθως οι " σχεσεις ζωης ",οι σχεσεις που δημιουργουνται με τα σφηνακια και τα καμακια δεν κρατανε συνηθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ακριβως,ετσι βγαινουν συνηθως οι " σχεσεις ζωης ",οι σχεσεις που δημιουργουνται με τα σφηνακια και τα καμακια δεν κρατανε συνηθως.

+100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Αν ένα αγόρι έχει φιλία με ένα κορίτσι τα άλλα παιδιά θα νομίζουν ότι τα έχουν.Επίσης δεν νομίζω ότι μπορεί να κρατήσει μια φιλία μεταξύ αγόρι-κορίτσι άλλο θέλει ένα αγότι και άλλο ένα κορίτσι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ούτε και εγώ πιστεύω στην αληθινή φιλία μεταξύ αγοριών και κοριτσιών.

Τώρα τελευταία μου έτυχε και ενώ εγώ το πήγαινα φιλικά για κολλητιλίκη κόλλησε ο βλάκας. Κρίμα και είχαμε πολλά να μοιραστούμε αλλά για σχέση δεν προχωράει.

Αυτό που ίσως μπορώ να δικαιολογίσω είναι εαν μεγαλώσουνε αγόρι μαζί με κορίτσι και νιώθουν σαν αδέρφια αλλά και πάλι δύσκολο διότι καθώς μεγαλώνεις αλλάζουν τα πράγματα και το συναίσθημα μπερδεύεται και καταλήγει σε έρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οχι οτι συμφωνω με τις γενικευσεις σας αλλα σιγουρα δεν ειχανε φανει τιποτα εστω μικρα δειγματα του οτι σας ηθελαν :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Οχι οτι συμφωνω με τις γενικευσεις σας αλλα σιγουρα δεν ειχανε φανει τιποτα εστω μικρα δειγματα του οτι σας ηθελαν :hmm:

Ξέρεις πως είχαμε ξεκινήσει να μιλάμε?
Πέρυσι είχαν γίνει πολλές παρεξηγήσεις και είχαμε τσακωθεί...πήγαμε λοιπόν να λύσουμε τις διαφορές μας...μετά μιλάγαμε συχνά...και κόλλησε. Φαντάσου οτι ήμασταν τσακωμένοι κιόλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
ΟΦΦΤΟΠΙΚ

Guest854551 ερωτευτηκα τo avatar σου :inlove: :inlove:

:lol:

ΤΕΛΟΣ_ΟΦΦΤΟΠΙΚ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Πιστευω οτι αναμεσα στα δυο φυλλα δημιουργειται μια πολυ πιο σταθερη πραγματικη φιλια αποτι αναμεσα σε ατομα του ιδιου φυλου(οπου υπαρχει και ανταγωνισμος) Ο καλυτερος μου φιλος ειναι κοριτσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Πιστευω οτι αναμεσα στα δυο φυλλα δημιουργειται μια πολυ πιο σταθερη πραγματικη φιλια αποτι αναμεσα σε ατομα του ιδιου φυλου(οπου υπαρχει και ανταγωνισμος) Ο καλυτερος μου φιλος ειναι κοριτσι)


Χμμ και που το στηριζεις αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Kαι τελικά τι έγινε??Μείνατε γνωστοί,μιλάτε?

Εγώ πλέον δεν μπορώ να του μιλήσω ύστερα από αυτό.Γιατί του είπα ότι δεν μου αρέσει και έκτοτε νιώθω άβολα αφού πληγώθηκε...

Εκτός το οτι το είχα καταλάβει, πήγε και το είπε στην κολλητή μου. Της είπε οτι θέλει να μου το πει και αυτή προσπάθησε να τον αποθαρύνει όπως της είχα πει. Τώρα απλά κλείσαν τα σχολεία και προσπαθεί με κάποιο τρόπο να βγούμε όλοι μαζί. Εκεί νομίζω οτι θα μου το πει και εγώ θα ξεκαθαρίσω την θέση μου με δικαιολογίες....από κει και πέρα ούτε και εγώ δεν νομίζω οτι θα βγαίνουμε συχνά γιατί πλέον κοιτάζει με ύφος ερωτευμένου και με φέρνει σε δύσκολη θέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top