Πώς σας φαίνεται που η αδικία βασιλεύει και στις Πανελλήνιες;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσικα και δεν αντιγραφω, και δεν εχω σε καμια υποληψη οσους το κανουν.


Για ποιο λογο; Εγω παντως που γενικα δε θα ηθελα με τιποτα να κανω την αναγκη μου μπροστα σε αλλο και δεν ειμαι ανετος με αυτα, θα το καταλαβαινα απολυτα, αν επρεπε γι αυτο το σκοπο.
Χιλιες φορες να "ρεζιλευτει" (λεεεμε τωρα) σε εναν επιτηρητη ενας μαθητης, παρα να δινουμε το ελευθερο για αντιγραφη.
Τα οσα λετε για να δινουν γυμνοι και τα συναφη, με συγχωρειτε αλλα ειναι ατυχεις παρομοιωσεις.


Πολυ λογικη σκεψη. Οχι δε το θεωρω δικαιο.
Αλλα το θεωρω πιο δικαιο απ το να εχει ο καθενας το σκονακι του με την ανεση του.
Αρα αναμεσα στις 2 αδικιες θα επιλεξω εκεινη πολυ ειναι κατα πολυ μικροτερη, κι ας τυχει και σε μενα δε με πειραζει.



Ε τότε να απαγορεύσουν κάθε έξοδο απο την τάξη κατά το τρίωρο. Εγώ το βλέπω πολύ πιο λογικό από το να κατουράς μπροστά σε ένα καθηγητή, πράγμα που δεν έχει γίνει ποτέ και πουθενά. Έλεος λίγο με τις υπερβολές των υπερβολών. Λες και η αξιοκρατία και η διαφάνεια πλήττεται από τον καμμένο που ανοίγει ένα σκονάκι απ'το βρακί του στην τουαλέτα. Κυνηγάμε τις μαλακίες μου φαίνεται κι έχουμε χάσει την ουσία. ΚΑΝΕΙΣ και σου λέω ΚΑΝΕΙΣ δεν προλαβαίνει να διαβάσει σκονάκι τα 15" που του επιτρέπουν να ουρεί στην τουαλέτα. Ας κοιτάξουμε καλύτερα να βγάλουμε τις ρουφιάνες και τους κερατάδες από τα διορθωτικά και μετά ας φροντίσουμε για τους ελάχιστους που κάνουν τέτοιες βλακείες χωρίς ουσία και λόγο. Μιλάμε για τα χρυσοψαράκια και δε μιλάμε για τους μεγαλοκαρχαρίες. Έλεος δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ας το λήξουμε εδώ. Πάντως δυστυχώς αυτοί που αντιγράφουν θα αντιγράφουν πάντα. Πάντα θα βρίσκουν τον τρόπο[έχω ακούσει τις πιο τρελές αντιγραφές, πιστέψτε με]. Το θέμα είναι να τα έχεις εσύ καλά με τον εαυτό σου και να κάνεις την προσπάθειά σου. Αυτό είναι που μετράει στην τελική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν το έβγαλα απο το μυαλό μου αυτό ε, το έχουν κάνει και δουλεύει καλά :P .


Απλα εισαι απαιχτος,respect.Ωχ Θεούλη μου,ψοφησα στο γελιο!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε οχι και να κανει ο αλλος την αναγκη του με ανοιχτη την πορτα για μην αντιγραψει και καλα. Ελεος, αυτοι που δεν εχουν τετοιο σκοπο τι φταινε? Κανενα ανθρωπινο δικαιωμα δεν πρεπει να καταπαταται ετσι. Λες και το αν ενας στους τοσους δει το σκονακι στην τουαλετα θα γραψει θεϊκα μετα και θα στερησει απο τους αλλους τις θεσεις. Να και μια φορα που συμφωνω με τον miv, oυαου!!!!!! :P

Kαι οκ, ο αντρας μπορει να γυρισει την πλατη του και να κατουρησει. Τις κοπελες δεν τις σκεφτεσαι καθολου??? Μπρρρρρρρρρρρρρρρρ ουτε να το φανταστω δε θελω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε οχι και να κανει ο αλλος την αναγκη του με ανοιχτη την πορτα για μην αντιγραψει και καλα. Ελεος, αυτοι που δεν εχουν τετοιο σκοπο τι φταινε? Κανενα ανθρωπινο δικαιωμα δεν πρεπει να καταπαταται ετσι. Λες και το αν ενας στους τοσους δει το σκονακι στην τουαλετα θα γραψει θεϊκα μετα και θα στερησει απο τους αλλους τις θεσεις. Να και μια φορα που συμφωνω με τον miv, oυαου!!!!!! :P

:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Απλά δε μπορώ να ξεφτιλίζω την ανθρώπινη αξιοπρέπεια με οποιαδήποτε πρόφαση. Ας αντιγράψει από σκονάκι, χέστηκα. Όχι και να μου στερήσει το δικαίωμα όμως να κατουράω προσωπικά, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Προσωπικα το θεωρω πολυ λιγοτερο εξευτελιστικο να τα κανω μπροστα σε αλλον απ το να επιτρεπεται η αντιγραφη. Τι να πω μαλλον ιεραρχουμε διαφορετικα τα δικαιωματα μας παιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Προσωπικα το θεωρω πολυ λιγοτερο εξευτελιστικο να τα κανω μπροστα σε αλλον απ το να επιτρεπεται η αντιγραφη. Τι να πω μαλλον ιεραρχουμε διαφορετικα τα δικαιωματα μας παιδες.

Ε τι να κανουμε. Πηγαινε καντα εσυ. Εγω δεν τα κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο νόμος απλά σε τιμωρεί αν συλληφθείς ή καταγγελθείς για το αδίκημα. Δεν σου αποκλείει κιόλας να το διαπράξεις. Εχει διορθωτικό χαρακτήρα, όχι προληπτικό. Και έτσι πρέπει να γίνεται, διότι διαφορετικά θα υπήρχε δικαιολογία να παραβιάζεται κάθε θεμελιώδες ανθρώπινο δικαίωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχει και προληπτικό χαρακτήρα, έμμεσα. Γνωρίζοντας τις συνέπειες το σκέφτεσαι καλύτερα πριν κάνεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόνο έτσι. Όχι οτι μπορεί όμως να σε εμποδίσει και από το να το κάνεις.
Η σκέψη δεν ποινικοποιείται, ακόμη κι αν περιέχει εκείνα τα στοιχεία που θα ήταν, αν γίνονταν πράξη, τα πλέον παράνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,542 μηνύματα.
Έλεος ρε παιδιά, σιγά την αδικία λόγω ενδεχόμενης χρήσης σκονακίου στις τουαλέτες. :P:P

Και στο κάτω κάτω ένας μαθητής που χρησιμοποιεί σκονάκι, πόσο πια θα βελτιώσει το γενικό βαθμό του; Ούτε μία μονάδα λέω εγώ.
ΑΟΔΕ να πας να μάθεις τι στην τουαλέτα πέρα από το να θυμηθείς απλά κάτι; (ενώ το ξέρεις)
Μαθηματικά και Φυσική Κατεύθυνσης, ακόμα και ολόκληρο βοήθημα να κουβαλάς στο βρακί σου δε σε σώζει (άντε καμία απόδειξή 1ου θέματος που για να την αποστηθίσεις σε 3 λεπτά διάβασμα πρέπει όσο να χει και να την έχεις διαβάσει προηγουμένως αλλά και να έχεις ένα επίπεδο στα μαθηματικά)
κτλ κτλ

Πέρα του ότι κανένας μαθητής και γονέας δε θα επέτρεπε τη δημόσια ούρηση και αφόδευση προκειμένου να εξαλειφθεί μία τέτοιου είδους... "αδικία", τους επιτηρητές τους ρώτησε κανείς;; :P:P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Πετρο με παρεξηγησες, δεν ειπα οτι λειτουργει σε ολα τα μαθηματα ουτε οτι σε παει απ το 5 στο 20.
Αμα μιλαμε ομως για ΑΟΔΕ η Βιολογια γενικης, καποιος που το χει διαβασει για 15 ανετα γραφει 20 με ενα σκονακι, συμφωνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
νομιζω εισαι υπερβολικος..δεν γινεται να ανεβασει καποιος 5 μοναδες το ενα λεπτο που θα ειναι στην τολυαλετα ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στην τουαλετα αποκλειεται. Μεχρι να παει θα τα εχει ξεχασει... 5 ποντοι δεν ειναι μικρη διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως επειδή πίνω πολύ νερό, σε κάθε μάθημα χρειαζόμουν τουαλέτα. Δεν είναι τόσο σπάνιο όσο νομίζει ο 220volt. Αν έπρεπε να το κάνω με ανοιχτή την πόρτα, απλά δεν θα πήγαινα και δεν θα μπορούσα να συγκεντρωθώ.
Επίσης, επειδή το έχω κάνει, κυρίως ψυχολογικά σε βοηθάει το σκονάκι στην τουαλέτα. Δεν υπάρχει περίπτωση να θυμάσαι και τίποτα ιδιαίτερο μέχρι να πας στην αίθουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ΠΩ ΡΕ, χρόνια είχα να γελάσω τόσο πολύ. Δεν λέω, δίκιο έχει το παλικάρι, απλά φανταστείτε λίγο το να είσαι επιτηρητής και να είσαι υποχρεωμένος να βλέπεις τον καθένα να κάνει δουλειά του μπροστά σου.

Πω, μου 'ρχεται η εικόνα στο μυαλό και λύνομαι στα γέλια :D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Κανεναν δε θα χεις γιατι
1ον: Σιγα μη σε κοιταει καρφωτα ο επιτηρητης, αλλου θα κοιταει και θα περασει 2 φορες απο 1 msec τη ματια του απο πανω σου να δει οτι δε κανεις μπινια. Bid deal.

2ον: αμα ξερουν οι μαθητες τι παιζει θα εχουν παει στην ωραια τους λεκανη στο σπιτι τους και δε θα σκανε για εξετασεις με μια νταμιτζανα νερο οπως η μισελ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κανεναν δε θα χεις γιατι
1ον: Σιγα μη σε κοιταει καρφωτα ο επιτηρητης, αλλου θα κοιταει και θα περασει 2 φορες απο 1 msec τη ματια του απο πανω σου να δει οτι δε κανεις μπινια. Bid deal.

2ον: αμα ξερουν οι μαθητες τι παιζει θα εχουν παει στην ωραια τους λεκανη στο σπιτι τους και δε θα σκανε για εξετασεις με μια νταμιτζανα νερο οπως η μισελ :P

Ωραια να βγαλουν καινουριο νομο που θα λεει οτι οι επιτηρητες θα κοιτανε για 1 msec μονο. Θα βαλω και ρυθμιστη στην φουσκα μου να μη φουσκωνει στις 3 ωρες που θα γραφω για να ειμαι οκ, να μη με δουν οι επιτηρητες να κατουραω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

220volt

Νεοφερμένος

Ο 220volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
/golfclap
Ως αστειο το πες τωρα αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έλα παραδέξου οτι υπερβάλλεις λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top