Πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.

Kärlek

Νεοφερμένος

Ο Kärlek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας εδω και καιρο ψαχνω ενα προγραμμα ανταλλαγης με σουηδια !! Ξερει κανεις κατι ?? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,788 μηνύματα.
Νομίζω πως ψάχνεις το πρόγραμμα Comenius. Μπες στο ΙΚΥ για περισσότερες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kärlek

Νεοφερμένος

Ο Kärlek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εχω μιλησει μαζι τους και περιμενω να μου απαντησουν περα απο αυτο ρωταω αν καποιος ξερει κατι σχετικα με αλλο προγραμμα η αν ξερει καποιο σουηδικο σχολιο στη θεσσαλονικη οπως το γερμανικο για παραδειγμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ποσο χρονων εισαι?? Αν εισαι λυκειο, το comenius δε περιοριζεται μονο σε μια χωρα...
Για παραδειγμα εγω ειχα φιλοξενησει Πορτογαλο, και ειχα φιλοξενηθει απο Γερμανο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kärlek

Νεοφερμένος

Ο Kärlek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειμαι λυκειο !! Το θεμα ειναι οτι ηταν φετος να φυγω για ανταλλαγη στην αμερικη αλλα δεν μπορεσα και μιας και μου αρεσουν τα σουηδικα θελω πολυ να παω !! Αλλα δεν θα ελεγα οχι και σε μια ανταλλαγη στην Αγγλια η γερμανια μιας και ξερω και απο τις δυο γλωσσες!! Παρ'ολα αυτα με ενδιαφερει πιο πολυ η σουηδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Είναι το όνειρό μου να συμμετάσχω σε κάποιο πρόγραμμα ανταλλαγής, σκέφτομαι να το προτείνω (από του χρόνου, προφανώς), αλλά δεν ξέρω πώς να το προτείνω και τι προυποθέσεις υπάρχουν, πχ πόσα παιδιά πρέπει να μαζευτούμε, αν δεσμεύεται κάπως το σχολείο κλπ.. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Συνήθως το σχολείο είναι αυτό που το διοργανώνει οπότε πρέπει αρχικά να απευθυνθείς στους καθηγητές σου και μετά απαιτείται μια διαδικασία. Πάντως υπάρχουν και προγράμματα ανταλλαγής εκτός σχολείου αρκετά εμπιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top