Οδηγός Προκαταρκτικών Εξετάσεων για Σχολές Αστυνομίας

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πήγες με κάποια προετοιμασία, διάβασες δηλαδή κανά υπόδειγμα ή ότι σου βγήκε εκεί?
δν χρειάζεται καμια προετοιμασία, ειναι γελοίο ακόμα και να αγχωθείς για αυτό.
για να κόψουν εκει κάποιον θα πρέπει να είναι η καθυστερημένος η τρελάκιας η σχιζοφρενής, η γκεη.

ζωγραφίζεις σε ενα χαρτι εναν άντρα και μια γυναίκα, και απο κατω γράφεις τα θετικά και τα αρνητικά του χαρακτήρα σου..
οι πιο πολλοι γράφουν ειμαι αισιόδοξος ειμαι εργασιομανής και μπλα μπλα μπλα δηλαδή προβλέψιμα πράγματα.

μετα θα μπείτε ανα 10 σε ενα δωμάτιο και εκει θα υπάρχει μια επιτροπή απο αξιωματικούς κ ψυχολόγους
η ερώτηση που μας έκαναν εμας, ειναι γιατι θέλεις να μπεις αστυνομία.
εκει φαίνονται πολλα
οι πιο πολλοί λενε γιατι μου αρέσει σαν επάγγελμα η ηθελα να γίνω απο μικρός κτλ
αλλοι λενε για τον σίγουρο μισθό.
και οι 2 περνανε.

αν πεις τπτ τρελο θα σε καλέσουν για επανεξέταση και μαλλον θα σε κόψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Mπαινω ischool
και το πρωτο που βλεπω ειναι ...
''Οδηγος Προκαταρτικων....''και λεω
''Τελικα ειμαστε πολυ πολυ προχω στο ischool..''


Close enough
Εντάξει, κορυφαίο. Πήγα να πνιγώ από τα γέλια!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Κατάλαβα .Τι θέμα σας έβαλαν να πείτε μεταξύ σας?

Αν αναφερεσαι σε μενα τοτε οτι ειπα κ πιο πριν, απλως αφου γραψαμε αυτα που γραψαμε κ τα δωσαμε στην επιτροπη, μετα κανουν ερωτησεις. Οι πρωτες 2 ερωτησεις σε ολους ηταν Πες μας για τον εαυτο σου μερικα λογια (στην ουσια αυτα που ηδη ειχες γραψει συν λιγα πραπανω κ μια μικρη παρουσιαση σ απο που εισαι κτλπ) και ΓΙΑΤΙ θες να μπεις στο Αστυνομικο Σωμα! (σημαντικη ερωτηση)
Αν κατι δεν τους αρεσε, ή εισουν πλ νευρικος ή κατι αλλο τοτε σου καναν κιαλλες ερωτησεις οπου λιγο δυσκολα απαντουσες ανετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αν γράψω ως αρνητικό ότι κάποιες φορές αγχώνομαι πειράζει? Δεν ξέρω τι άλλο αρνητικό να γράψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Τωρα το αν τους πειραζει ειναι σχετικο κ αναλογως σε τι Επιτροπη πεσεις....γραψτο αλλά αν σου κανουν καμια ερωτηση επ αυτου να ξερεις κ τι να απαντησεις περιπου, μη ψαχνεσαι εκεινη την ωρα. Για παραδειγμα ενα παιδι σε μας, αν κ δε το εγραψε αυτο κατα τη διαρκεια που μιλουσε ειχε κατσει σε μια μαλλον λιγο αμηχανη σταση καθως ειχε γειρει λιγο προς τα μπροστα κ ετριβε τα χερια του κατι που οι ψυχολογοι το ειδαν αυτο κ αφου ειπε για τν εαυτο του κ γτ θελει να μπει στην ΕΛ.ΑΣ. αρχισαν να ρωτανε.....Βλεπυμε εισαι αγχομενος, γιατι εισαι τοσο αγχομενος κ τριβεις τα χερια σου τοσο αμηχανα? Υπαρχει κατι αυτο τ καιρο ή γενικα που σε βασανιζει/αγχωνει? Αγχωνεσαι γενικα ευκολα, χανεις ευκολα τη ψυχραιμια σου? Το ξερεις πως ως Αστυνομικος αργοτερα θα ερθεις αντιμετωπος με καταστασεις που θα απαιτουν ψυχραιμια κ οχι αγχος ετσι δε ειναι? ....Μιλαμε για τετοια φαση, τον ζαλισαν, αλλα τελικα περασε, τα μπαλωσε καπως

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ τη στιγμη εκεινη για να αποφυγετε τετοιες στιγμες, μιληστε λογικα, με σωστα δομημενο κ καλα αρθρωμενο λογο διχως φοβο, με αυτοπεποιθηση σαν να τους ξερεις ηδη καιρο τυους απεναντι σου κ να στεκεστε χαλαρα με το σωμα (οχι αμηχανες ή νευρικες κινησεις δηλαδη)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh_14

Νεοφερμένος

Η mairh_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
έχω 1,20 και 1,50 μειωπία υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν στην σχολή της αστυνομίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
έχω 1,20 και 1,50 μειωπία υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν στην σχολή της αστυνομίας;
ναι ,εισαι μεσα στα επιτρεπτα ορια.(αν θες διαβασε και την προκυρηξη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh_14

Νεοφερμένος

Η mairh_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
έχω 1,20 και 1,50 μειωπία υπάρχει πιθανότητα να με πάρουν στην σχολή της αστυνομίας;
Ευχαριστώ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ_6 για την βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top