Μουσείο Ακρόπολης

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Πάντα φούστα φοράω όταν βγαίνω ρε.:P Και δεν το θυμόμουν ότι είναι τα πατώματα τέτοια.
Α ντξ.Λεπτομερειες.:PΠαλι καλα που υπαρχω και γω δηλαδη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
αα παιδια συγνωμη, δεν ειδα οτι αναφεροταν στο ΝΕΟ..
δεν εχω παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ειχα παει στην εκτη δημοτικου με το σχολειο

χμμ αυτο που μου εμεινε ηταν το ποσες φορες κοντεψα να γλυστρισω απο τα μαρμαρα που γυαλιζαν και τον ηλιο που φαγαμε

Κι εγώ είχα πάει μικρός στο παλιό μουσείο. Δεν το πολυθυμάμαι, αλλά απ' ότι μου έχει μείνει ήταν λίγο μικρό, αλλά δεν με πείραξε καθόλου. Το είχα λατρέψει τότε.

Ειναι πολυ ομορφο.Να πατε.

Για ποιό πράγμα μιλάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Πηγα .
Το Σαββατο νομιζω δεν θυμαμαι καλα :P
Δεν ημουν και στην καλυτερη κατασταση , ημουν λιγο πτωμα αλοιφη κτλ οποτε δεν ημουν για μουσεια .
Το μουσειο μου φανηκε λιγο πολυ βαρετο μαλλον για τον παραπανω λογο , αλλα και παλι θα μου φαινοταν λιγο βαρετο .
Ειναι για οσους εχουν κολλημα με αυτα αλλιως θα το βαρεθεις μετα νταξει καλο ηταν αλλα μετα απο λιγη ωρα ημουν καπως : εδω βλεπουμε μια πετρα , εδω μπορουμε να δουμε μια αλλη πετρα , ακομα μια πετρα , μια μεγαλυτερη πετρα , μια πετρα με τρυπες , μια μικροτερη πετρα α!α! να και μια πετρα , την πετρα την ειδες ?
Βαρεθηκα να βλεπω πετρες .
Το κτιριο ηταν καλο οσο αναφορα την αρχιτεκτονικη .
Αλλα ειχε και κατι παρα πολυ ενδιαφερον και απο εκει φενεται πως το κτυριο χτιστηκε απο αντρα ο οποιος ειναι μαλιστα ιδιοφυια .
Ενα θα σας πω ψυξη και αγκυλωση παθαμε να κοιταμε προς τα πανω :fss:
Eιχε ωραια θεα στους πανω οροφους , αλλα μας πειρανε χαμπαρι αφου ειμασταν καμια 10αρια+ ατομα με τα κεφαλια προς τα πανω XD
Αμα δειτε πως ειναι τα πατωματα θα καταλαβετε τι εννοω .
Προς τα κατω κοιτουσαμε κατι αλλο..:fss::P
Tην επομενη φορα θα κανονισουμε να παμε καλοκαιρι μεσημερι..
Μια συμβουλη για τις κοπελες που θα πανε .
Θα σας συμβουλευα να φορεσετε καμια φουστα ή τπτ τετοιο πιστευω πως θα ειστε καλυτερα και πιο ανετα .Επισης αμα εισται στους κατω οροφους κατι πιο ανοιχτο , ντεκολτε .
:P
Tελικα ωραιο ηταν...το μουσειο..:fss: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Πηγα .
Το Σαββατο νομιζω δεν θυμαμαι καλα :P
Δεν ημουν και στην καλυτερη κατασταση , ημουν λιγο πτωμα αλοιφη κτλ οποτε δεν ημουν για μουσεια .
Το μουσειο μου φανηκε λιγο πολυ βαρετο μαλλον για τον παραπανω λογο , αλλα και παλι θα μου φαινοταν λιγο βαρετο .
Ειναι για οσους εχουν κολλημα με αυτα αλλιως θα το βαρεθεις μετα νταξει καλο ηταν αλλα μετα απο λιγη ωρα ημουν καπως : εδω βλεπουμε μια πετρα , εδω μπορουμε να δουμε μια αλλη πετρα , ακομα μια πετρα , μια μεγαλυτερη πετρα , μια πετρα με τρυπες , μια μικροτερη πετρα α!α! να και μια πετρα , την πετρα την ειδες ?
Βαρεθηκα να βλεπω πετρες .
Το κτιριο ηταν καλο οσο αναφορα την αρχιτεκτονικη .
Αλλα ειχε και κατι παρα πολυ ενδιαφερον και απο εκει φενεται πως το κτυριο χτιστηκε απο αντρα ο οποιος ειναι μαλιστα ιδιοφυια .
Ενα θα σας πω ψυξη και αγκυλωση παθαμε να κοιταμε προς τα πανω :fss:
Eιχε ωραια θεα στους πανω οροφους , αλλα μας πειρανε χαμπαρι αφου ειμασταν καμια 10αρια+ ατομα με τα κεφαλια προς τα πανω XD
Αμα δειτε πως ειναι τα πατωματα θα καταλαβετε τι εννοω .
Προς τα κατω κοιτουσαμε κατι αλλο..:fss::P
Tην επομενη φορα θα κανονισουμε να παμε καλοκαιρι μεσημερι..
Μια συμβουλη για τις κοπελες που θα πανε .
Θα σας συμβουλευα να φορεσετε καμια φουστα ή τπτ τετοιο πιστευω πως θα ειστε καλυτερα και πιο ανετα .Επισης αμα εισται στους κατω οροφους κατι πιο ανοιχτο , ντεκολτε .
:P
Tελικα ωραιο ηταν...το μουσειο..:fss: :P
:jumpy:πηγες στην Αθηνα ρε και δε βρηκες τη Σοφιαννα ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Οχι , δεν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Σόρρυ ρε χαμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμεις θα παμε στις 8/12 με το σχολειο ολοημερη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Για τα ελληνικά δεδομένα παλάτι όχι απλώς μουσείο. Εϊμαστε σε θέσ να μπορούμε να κάνουμε σύγκρισ με άλλα του εξωτερικού και πιστεύω πως αρμόζει ένα τέτοιο κτήριο σε αυτά που φιλοξενεί.Και σε αυτά που θα φιλοξενήσει ελπίζω κάποτε αν επιστραφούν.

Έχω μαι ένσταση... Όπως είδατε το χαρακτήρισα παλάτι και τα εκθέματα ασφαλώς έχουν ίδια δυναμικότητα... Αλλά...

Είναι σαν να προσπαθείς να βάλεις το Mall στην Κυψέλη. Δηλαδή σαν να είσαι XXL και πας να μπεις σε Large. Περισσότερη υπερβολή πράγμα που δε χρειαζόταν.
Επίσης εάν δε γνωρίζεις λίγο ιστορία ή δεν έχεις ξεναγό δεν καταλαβαίνεις τίποτα ή μπερδεύεσαι...

Από την άλλη όμως πάλι καλά που έγινε...Μακάρι να είχαμε κι άλλα τέτοια μουσεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top