Ευθανασία: υπέρ ή κατά;

Ευθανασία

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 50)
  • Είμαι υπέρ της Ευθανασίας

    Ψήφοι: 20 40.0%
  • Είμαι ενάντια της Ευθανασίας

    Ψήφοι: 14 28.0%
  • Δεν με απασχολεί

    Ψήφοι: 1 2.0%
  • Δεν είμαι σίγουρος

    Ψήφοι: 2 4.0%
  • Εξαρτάται...

    Ψήφοι: 13 26.0%

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Είμαι κατά της ευθανασίας.. .Πρέπει οι γιατροί να έχουν εξαντλήσει κάθε δυνατή προσπάθεια για να σώσουν τη ζωή κάποιο ανθρώπου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και όταν εξαντλήσουν όλες τισ πιθανότητες ;
let him/her die ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Και όταν εξαντλήσουν όλες τισ πιθανότητες ;
let him/her die ;

Αν το ζητησει ο/η ασθενης ναι. Αν δεν αντεχει να υποφερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αν δεν υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα να επιβιωσει ο ασθενης και το επιλεξει και ο ιδιος να γινει αλλα να χρησιμοποιηθουν τουλαχιστον και καποια ζωτικα οργανα του ως μοσχευματα για ανθρωπους που τα χρειαζονται και ειναι καταδικασμενοι και δυστυχως αυτοι ειναι παρα πολλοι:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πάντως εγώ πρέπει να πώ αρχικά ότι είμαι κατά της ευθανασίας όσο βαριά και να είναι ο άρρωστος. Δεν τίθεται θεολογικό θέμα΄(μόνο ο Θεός μπορεί να πάρει τη ζωή) απλά πιστεύω ότι η ζωή είναι ένα δώρο που πρέπει να το ζήσουμε μέχρι και την τελευταία στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αν δεν υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα να επιβιωσει ο ασθενης και το επιλεξει και ο ιδιος να γινει αλλα να χρησιμοποιηθουν τουλαχιστον και καποια ζωτικα οργανα του ως μοσχευματα για ανθρωπους που τα χρειαζονται και ειναι καταδικασμενοι και δυστυχως αυτοι ειναι παρα πολλοι:(
σωστό
Τουλάχιστον αν δωθούν τα όργανα του σε ανθρώπους , που τα χ'ουν ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Το αν θα δοθούν όργανα η όχι του θανόντος είναι επιλογή των συγγενών του ή του ίδιου όσο βρισκόταν εν ζωη και κανενός άλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ναι , απλά λέω πως θα ήταν καλό αν το αποφάσιζαν οι συγγενείς ή ο ..... "μελλοθάνατος"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
σε μερικες καταστασεις οπου η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη και στην ουσια υποφερει ο αεθενης ειναι καλυτερο αυτο και με τα οργανα να χαριζεται η ζωη σε ανθρωπουσ που αντιμετωπιζουν καποιο προβλημα.Δυστυχως ειναιδυσαρεστη αυτη η κατασταση αλλα ισως μερικες φορες να ειναι η καλυτερη λυση!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αν μπορεί να αποδειχθεί ότι ο ασθενής επιθυμεί το θανατό του, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
προσωπικά είμαι κατά της ευθανασίας επειδή είμαι κατά της δολοφονίας και της αυτοκτονίας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kanu

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
προσωπικά είμαι κατά της ευθανασίας επειδή είμαι κατά της δολοφονίας και της αυτοκτονίας..

αυτό που λες έχει μία βάση και το δέχομαι! παρ'όλα αυτά όμως πιστεύω πως ο κάθε άνθρωπος κάνει τις επιλογές του και πρέπει να τις δεχόμαστε...έστω και αν δεν συμφωνούμε!!έτσι λοιπόν ένας άνθρωπος που υποφέρει από κάτι ανίατο και εφ'όσον μπορεί να λάβει αποφάσεις μη έχοντας ψυχολογικά προβλήματα νομίζω έχει το δικαίωμα να κάνει τις επιλογές του!δεν μπορούμε να τον κρίνουμε εμείς!αυτά...

ααα ..και όσοι προβληματίζεστε πάνω στο θέμα μπορείτε να δείτε την ταινία <<Η Θάλασσα μέσα μου!>> αν την δει ή την έχει δει κάποιος ας στείλει σχόλια!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με εκφράζει απόλυτα η άποψη της Krou.
Υπέρ της ευθανασίας για όποιον υποφέρει και το επιθυμεί ο ίδιος και κατά σε περιπτώσεις που το επιθυμούν συγγενείς ή δεν υποφέρει (πχ κώμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Υπέρ, αλλά δεν ξερουμε τι περιλαμβανει ο θανατος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Πολύ απλά δεν ξέρεις αν θα είναι καλύτερα όταν πεθάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όταν πεθάνεις, δε θα είναι κάτι.
Οπότε θα είναι σίγουρα καλύτερο απο το να υποφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ποτέ μην λες ποτέ. Συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top