Εργασία σε ναυτιλιακή

Argyrisar

Νεοφερμένος

Ο Argyrisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεσαι για ΑΕΝ πλοιάρχων/μηχανικών να διαβάσεις εδώ αυτήν την ανάρτηση του 2023 στο e-nautilia.


Δεν ξέρω ποιος σου είπε πως οι μισθοί των ανθυποπλοίαρχων είναι χαμηλοί, για ελληνικά δεδομένα είναι πάρα πολύ ψηλοί ακόμα και αν δουλεύεις για πρώτη φορά μετά την αποφοίτησή. Επίσης νομίζω δουλεύεις 8-10 μήνες το χρόνο όχι 6, αλλά καλό θα ήταν να έλεγε κάποιος που ξέρει καλύτερα, και εγώ ενδιαφέρομαι.
Ξέρεις κάποια σελίδα η οποία να αναφέρει για εργασία σε ναυτιλιακή ως στέλεχος δηλαδή δουλεια γραφείου ?
 

AdonisV

Νεοφερμένος

Ο AdonisV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ξέρεις κάποια σελίδα η οποία να αναφέρει για εργασία σε ναυτιλιακή ως στέλεχος δηλαδή δουλεια γραφείου ?
Δεν ξέρω για ιστοσελίδα, αλλά αν είσαι από ΑΕΝ έχεις δουλειές γραφείου που μπορείς να βρεις. Όμως από όσο ξέρω, για να σε βάλουν σε τέτοιες θέσεις πρέπει πρώτα να έχεις αρκετά χρόνια εμπειρίας δουλεύοντας στο πλοίο. Και φυσικά έχει πολύ λιγότερα λεφτά από το πλοίο.

Τώρα αν έχεις πτυχίο ναυτιλιακών σπουδών νομίζω τοτε είσαι μόνο για εργασία ως στέλεχος οπότε άλλη φάση.
 

Argyrisar

Νεοφερμένος

Ο Argyrisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Δεν ξέρω για ιστοσελίδα, αλλά αν είσαι από ΑΕΝ έχεις δουλειές γραφείου που μπορείς να βρεις. Όμως από όσο ξέρω, για να σε βάλουν σε τέτοιες θέσεις πρέπει πρώτα να έχεις αρκετά χρόνια εμπειρίας δουλεύοντας στο πλοίο. Και φυσικά έχει πολύ λιγότερα λεφτά από το πλοίο.

Τώρα αν έχεις πτυχίο ναυτιλιακών σπουδών νομίζω τοτε είσαι μόνο για εργασία ως στέλεχος οπότε άλλη φάση.
Δεν είμαι ΑΕΝ 1η λυκείου πάω θα με ενδιέφερε για στέλεχος απλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει
 

Argyrisar

Νεοφερμένος

Ο Argyrisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά πάω Α λυκείου ΕΠΑΛ και σκέφτομαι να ασχοληθώ με τα ναυτιλιακά σε εταιρία κατά πόσο αξίζει πιστεύετε?Ακούω πολλές διαφορετικές γνώμες και δεν μπορώ να καταλήξω κάπου ποια είναι η γνώμη σας αξίζει ?
 

Argyrisar

Νεοφερμένος

Ο Argyrisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι Α Λυκείου ΕΠΑΛ και σκέφτομαι να ασχοληθώ με τα ναυτιλιακά.Τι μισθοί παίζουν για κάποιον χωρίς εμπειρία που μόλις έχει βγάλει την σχολή γενικά αξίζει αυτός ο τομέας αποφευγω τον εμποροπλοιάρχων λογο της δύσκολης ζωής στο καράβι και της επικινδυνότητας και έχω στραφεί προς τον τομέα τον ναυτιλιακών απλά με προβληματίζουν πολλά πράγματα που λένε πολλά παιδιά ότι δεν σε περνούν εύκολα χωρίς μέσον πολύ καλή μισθοί και χάνω ελπίδες τι με συμβουλευεται να κάνω ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top