Επαγγελματικό Λύκειο ή Γενικό Λύκειο;

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
κοίτα με 15 δεν αξίζει να πας σε ΕΠΑΛ. Καλύτερα σε ενιαίο

αν πάει σε επάλ θα είναι από τους άριστους. (17-18)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
αν πάει σε επάλ θα είναι από τους άριστους. (17-18)
Πού το ξέρεις ρε γούτσου γούτσου?
Εσύ μόλις ξεκίνησες το Γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Με 15-16 δεν εχεις λογο να πας ΕΠΑΛ, ειναι μια χαρα βαθμολογια, κι εγω τοσο ειχα περιπου και τα πηγα μια χαρα στις πανελληνιες. Το σημαντικο ειναι να πετυχεις αυτο που θελεις, οχι να εισαι αριστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,522 μηνύματα.
querty, τελείωσε πρώτα τουλάχιστον την Α/Β Λυκείου και μετά βγάλε τα συμπεράσματά σου. :D
(και πόσο μάλλον για επιλογές ΜΕΤΑ το γυμνάσιο)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
η μάνα μου είναι σε επάλ και μου λέει ότι συνήθως εκεί πάνε μαθητές που στο γυμνάσιο ήταν του 11-12 για να μη μένουν στο λύκειο, και η συνήθης απαίτηση των γονιών τους είναι "μην τυχόν και μείνεις". Επίσης θυμάται ότι δεν έχει βάλει παρά καμιά 10αριά 20 σε διαγωνίσματα σε όλη της την καριέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από γυρο :xixi:[/quote:
το γυρω δ γραφετε με ο ..
έλεος..:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just_Butterfly

Νεοφερμένος

Η Just_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
η μάνα μου είναι σε επάλ και μου λέει ότι συνήθως εκεί πάνε μαθητές που στο γυμνάσιο ήταν του 11-12 για να μη μένουν στο λύκειο, και η συνήθης απαίτηση των γονιών τους είναι "μην τυχόν και μείνεις". Επίσης θυμάται ότι δεν έχει βάλει παρά καμιά 10αριά 20 σε διαγωνίσματα σε όλη της την καριέρα...
Δεν νομίζω να γινεται αυτο σε όλα τα σχολία..Εδώ τουλάχιστον στις Σέρρες δεν υπάρχει αυτό το πράγμα.Συνήθως όπως ειχε πει κ (ο ΠΕΤΡΟΣ στην πρωτη σελίδα), τα παιδιά τα στέλνουν εκεί μόνο κ μόνο για ένα καλύτερο βαθμό κ για να περάσουν με πιο ευκολία κ με περισσότερα μόρια στις "εξαιτάσεις"!Μιας φίλης μου η μαμά, ειναι καθηγήτρια φιλόλογος κ μου πρότεινε να πάω την πρώτη χρονιά Γενικό κ αν τα καταφέρω συνεχίζω ή αλλιώς θα συνεχίσω στα ΕΠΑΛ!!!Τέλος πάντων, όπως κ να έχει σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!Θα κατσω να το σκευτώ κ να το αναλύσω καλυτερα!!:);)


:bye:Κάτι Άσχετο:
Μήπως ξέρετε αν ακολουθήσω Πληροφορική τι δουλειες υπάρχουν?!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για την πληροφορικη δες στο φορουμ για σχολες & τμηματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Τι λες ρε? Οι μαθητές που στο δημοτικό έχουν 7-7.5 μετά στο γυμνάσιο και στο λύκειο πατώνουν. Σκεφτόμαστε πριν την πετάξουμε...

Χωρίς παρεξήγηση,είσαι Α' Γυμνασίου και μιλάς με βεβαιότητα για πράγματα τα οποία θα αντιμετωπίσεις σε 3 χρόνια και βάλε.Μήπως να σταματήσεις να είσαι τόσο απόλυτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση,είσαι Α' Γυμνασίου και μιλάς με βεβαιότητα για πράγματα τα οποία θα αντιμετωπίσεις σε 3 χρόνια και βάλε.Μήπως να σταματήσεις να είσαι τόσο απόλυτος;

πες μου έναν που τέλειωσε την έκτη με 7 και μετά είχε πάνω από 13 μέσο όρο στο γυμνάσιο και στο λύκειο και αμέσως θα αποσύρω το χαρακτηρισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
πες μου έναν που τέλειωσε την έκτη με 7 και μετά είχε πάνω από 13 μέσο όρο στο γυμνάσιο και στο λύκειο και αμέσως θα αποσύρω το χαρακτηρισμό...

Σοβαρά τώρα κάνεις συγκρίσεις με τους βαθμούς του δημοτικού;
Έλεος.Φτάνει πια με αυτή τη βαθμοθηρία.Μην βάζετε ταμπέλες στους ανθρώπους με βάση τις σχολικές τους αποδόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα κάνεις συγκρίσεις με τους βαθμούς του δημοτικού;
Έλεος.Φτάνει πια με αυτή τη βαθμοθηρία.Μην βάζετε ταμπέλες στους ανθρώπους με βάση τις σχολικές τους αποδόσεις.

άλλο σε ρώτησα, ξέρεις κανέναν που πήρε 7 στο δημοτικό και μετά έβγαλε μέσο όρο πάνω από 13?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να αποκτήσεις πρώτα κάποια εμπειρία και μετά να εκφέρεις άποψη. Είσαι πολύ μικρός για να κάνεις τέτοιες άτοπες συγκρίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
άλλο σε ρώτησα, ξέρεις κανέναν που πήρε 7 στο δημοτικό και μετά έβγαλε μέσο όρο πάνω από 13?


Για πες μου qwerty εγώ που τελείωσα την Β' Λυκείου με 14.9 πόσο θα έπρεπε να περιμένω στις πανελλήνιες;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α, 7 είχες στο Δημοτικό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Για πρώτη φορά συμφωνώ με του qwerty...Στο δημοτικό κάποιος με στοιχειώδη διάβασμα βγάζει 9+...Κάποιος που βγάζει 7 πατώνει στην συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι βαθμοί του Δημοτικού είναι εντελώς πλασματικοί κι απο την εμπειρία μου σου λέω οτι δε μπαίνουν σε καμία συγκριση. Το γεγονός οτι κάποιος παίρνει 7 στο Δημοτικό μπορεί να σημαίνει απλώς οτι δεν είναι φρόνιμος, τουλάχιστον εγώ αυτο θυμάμαι απο τα χρόνια του Δημοτικού. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με την αξία τους ως μαθητές, γιατί ναι, γνωρίζω τέτοια παιδιά που τώρα είμαστε μαζί στο Λύκειο, παραμένουν φασαριόζοι, αλλά μαθηματικά-φυσική μπορώ να πω οτι πολλές φορές έχω φάει τη σκόνη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Στοιχειώδες, όχι στοιχειώδη διάβασμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Για πες μου qwerty εγώ που τελείωσα την Β' Λυκείου με 14.9 πόσο θα έπρεπε να περιμένω στις πανελλήνιες;;:)

Δε μαντεύεται αυτό, ούτε υπολογίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αφού δε μαντεύεται αυτό, που είναι και το πλέον σημαντικό, για τα υπόλοιπα χεστήκαμε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top