Εκνευριστικά πλοία

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
το ελευθέριος βενιζέλος είναι κορυφή όταν είχα πάει με αυτό το 2000 δεν υπήρχε ίχνος βρωμιάς. Το ίδιο και στα ΚΡΗΤΗ, με τα οποία πήγα και ήρθα πρόπερσι. Εσύ που πήγες και βρώμισες?

Έχω ταξιδέψει πολλές φορές με τα ΚΡΗΤΗ. Είναι απίστευτο το πως μπορεί μια εταιρεία να κάνει ένα πλοίο να πάρει την χαρακτηριστική της βρώμα (η οποία είναι ίδια σε όλα τα ΑΝΕΚ).
Καμία σχέση με minoan πάντως. Xίλιες φορές τα προτιμώ τα minoan (τουλάχιστον τα palace), ειδικά αν θέλω να ταξιδέψω με αεροπορικά, είναι απίστευτα αναπαυτικά, σε αντίθεση με τα ΚΡΗΤΗ που βγαίνεις που τα καθίσματα κουράζουν περισσότερο απο ότι ξεκουράζουν.

Tίποτα πάντως δεν συγκρίνεται με το αεροπλάνο (αν και αυτά προς χανιά είναι όντως λίγο playmobil )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Στην Aegean κανουν -καμια φορα- κακη αποσυμπιεση, με αποτελεσμα να πονανε τα αυτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εσύ που πήγες και βρώμισες?
Με όποιο πλοίο της ΑΝΕΚ έχω ταξιδέψει απο Χανιά προς Πειραία και αντίστροφα γινόταν αυτό το πράγμα.
Είναι αυτό που λέει ο Eruyomo, η χαρακτηριστική μπίχλα και μυρωδιά της ΑΝΕΚ που την λέμε περιπαιχτικά "ΑΝΕΚίλα". Είναι σαν τα McDonald's που βρωμάνε απο χιλιόμετρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δε θυμάμαι κάτι τέτοιο, θα το κοιτάξω, ή μάλλον, θα το μυρίσω. (του χρόνου, γιατί φέτος πηγαίνω-έρχομαι με φεστός παλάς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Το χειρότερο ταξίδι μου ήταν με GA Ferries. Βόλος-Σκιάθος. Έλεος. Δεν έχω ξαναβλασφιμήσει την ώρα και τη στιγμή που πήγα διακοπές. Φτάσαμε μία ώρα μετά της προγραμματισμένης. Και το πλοίο σαπιοκάραβο. Απαπαπα.

Το καλύτερο μου είναι με Highspeed της Hellenic Sea Ways από Ραφήνα για Νάξο. Σε γδύνουν λίγο αλλά δεν υπάρχει πιο άνετο ταξίδι, με υψηλές υπηρεσίες και τα λεφτά που δίνεις αξίζουν με την πραγματικότητα. Αν και ήταν ακριβό το εισητήριο και δεν ξέρω αν θα το ξαναπροτιμούσα.
Από κανονικά πλοία επίσης καλό ήταν το Άκουα Τζούελ από Ραφήνα για Πάρο. Μπορεί να κάνει αρκετές στάσεις αλλά το ταξίδι είναι ανετότατο και στην Β Θέση. Πέρασαν 6 ώρες χωρίς να το καταλάβω. Και με λογικές τιμές. (το 2005 τουλάχιστον).

Γενικά από Ραφήνα είναι καλά τα πράγματα.Είναι πιο κοντά κιόλας από εκεί που μένω. Από Πειραιά δεν ξέρω τι παίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το χειρότερο ταξίδι μου ήταν με GA Ferries. Βόλος-Σκιάθος.


μηπως εννοεις τα C ANN FERIES(πανε Αγιο κωνσταντινο που ειμαι τωρα βολο και σκιαθο) ;;Τεσπα μηπως θυμασαι ποιο καραβι ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Χεχε...Αξέχαστη ΝΕΛ. Μπράβο στο πατριωτάκι μου τον Απόστολο Βεντούρη από την Κίμωλο. Αυτουνού είναι η εταιρεία...;)
Για Κρήτη βασικά μόνο οι Μινωικές λένε κάτι. Για Ιταλία όμως μην τις προτιμήσετε. Πραγματικά σαβουροκάραβα. Superfast forever!

μηπως εννοεις τα C ANN FERIES(πανε Αγιο κωνσταντινο που ειμαι τωρα βολο και σκιαθο) ;;Τεσπα μηπως θυμασαι ποιο καραβι ηταν...


GA Ferries λέγεται, η αλλιώς Αγούδημος. Κι εγώ μ'αυτούς είχα το χειρότερο ταξίδι μου πέρσι από Σύρο που πήγαινε τόοοοσο γρήγορα που του πήρε 6 ώρες, χωρίς ενδιάμεσα λιμάνια, για να κάνει 81 μίλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
αφού είναι Κιμωλιατη είναι φυσιολογικό να είναι βουτηγμένη στα σκ@τ@ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φέτος, που ανέλαβε ο πατριώτης μου, και τη διεύθυνση της ένωσης εφοπλιστών, όλα μια χαρά πάνε. :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deadeyebutch

Νεοφερμένος

Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στην Aegean κανουν -καμια φορα- κακη αποσυμπιεση, με αποτελεσμα να πονανε τα αυτια.

Όχι καμιά φορά, πάντα. Το μυστικό βέβαια είναι να μασάς τσίχλα και να καταπίνεις το σάλιο σου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ου ρε οι κρητικές εταιρείες έχουν ένα ποσοστό μετοχών που κατέχονται από το λαό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόνο η ΑΝΕΚ έχει χιλιάδες χανιώτες μικρομετόχους. Το όλο ζήτημα είναι να υπάρχει management ικανό. Οι μέτοχοι δεν έχουν καμιά δικαιοδοσία στις επιλογές της εταιρείας. Παρ'ολα αυτά, ξαναλέω οτι στις γραμμές της Ιταλίας η Minoan διατηρεί γυφτοκάραβα όσον αφορά την ξενοδοχειακή υποδομή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Εγώ είχα ταξιδέψει με το Δημητρούλα, το οποίο μετέφερε κοπάδι προβάτων και βρωμούσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω εχω ταξιδεψει με το Εξπρες Σαμινα τον Αυγουστο του 2000, ενα μηνα πριν βυθιστει. Πιανεται; :P
Ακομα εχω παει Ναξο με το Highspeed 2, το οποιο κουνουσε απιστευτα (ηταν Απριλιος βεβαια και φυσουσε αρκετα). Χαλια κατασταση... Αυριο ταξιδευω παλι μ' αυτο το πλοιο μετα απο 2 χρονια. Την Παρασκευη που γυριζω θα σας πω εντυπωσεις.
Επισης, τα καλυτερα πλοια που εχω ταξιδεψει ποτε μου ειναι μακραν τα Blue Star Ferries.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλα τα καταμαράν κουνάνε απίστευτα μετά τα 6 μποφόρ. Αλλά εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα. :P
Τα Blue Star είναι όντως όμορφα πλοία. Θα ξαναπώ, όμως, οτι τα τελειότερα είναι τα πλούσια ξαδερφάκια τους, τα Superfast.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν εχω ανεβει σε Superfast. Πηγαινω 2 φορες το χρονο στην Παρο, επειδη εχω συγγενεις εκει (το πως γινεται ενας θεσσαλος να εχει συγγενεις στην Παρο ειναι μεγαλη ιστορια :P) και εχω ταξιδεψει με αρκετες εταιρειες. Για τον γυρισμο τωρα εκλεισα ενα πλοιο της ΑΝΕΚ (το Πρεβελη) και εχω φρικαρει απιστευτα καθως διαβαζω τα χειροτερα εδω. Τοσο χαλια ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απο Πάρο έχεις κλείσει το Πρέβελη της ΑΝΕΚ; Πως γίνεται αυτό;

PS: Εγώ έχω περάσει σε υπέροχο Superfast περίπου 45-50 ώρες από τη ζωή μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Απο Πάρο έχεις κλείσει το Πρέβελη της ΑΝΕΚ; Πως γίνεται αυτό;
Κι ομως... κι εγω παραξενευτηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν έβαλε κρητική εταιρεία γραμμή Κυκλάδες σε άλλο νησί εκτός της Μήλου, πάει, χάλασε ο κόσμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Για τον γυρισμο τωρα εκλεισα ενα πλοιο της ΑΝΕΚ (το Πρεβελη) και εχω φρικαρει απιστευτα καθως διαβαζω τα χειροτερα εδω. Τοσο χαλια ειναι;
Μυστήριο. Μήπως το μίσθωσε κάποια άλλη εταιρία ξέρω γω;
Ναι είναι πολύ χάλια, πρόβαρε μερικές φορές το φόρεμα του σωσιβίου, μπορεί να χρειαστεί :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top