Αθήνα: Υπέρ/Κατά

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αλλάζουν όλα και διορθώνονται με μια μαγική φρασούλα που λέγεται πολιτική βούληση από πλευράς πολιτών και πολιτικών.
Τα καλά, όμως, που έχει αυτή η πόλη δεν μπορεί κανένας να τα χτίσει αλλού. Άλλωστε επειδή έχω πάει και στην Ιταλία, που θεωρείται μια καθαρά τουριστική χώρα, οι ιταλικές πόλεις έχουν 5-10 όμορφα πραγματάκια κι απο κει και μπρος πουλάνε στους τουρίστες και την τελευταία γελοιότητα ως τουριστική ατραξιόν. Αντίθετα, στην Αθήνα έχουμε γνήσια πράγματα και τα κρατάμε σε αποθήκες. Κάτω απο την Ακρόπολη έχω δει ένα χωράφι ολόκληρο με στοιβαγμένους αμφορείς. Αυτή είναι η διαφορά της Ελλάδας από τις άλλες τουριστικές χώρες. Γιατί κατα τ'αλλα αυτά που έχει να δείξει η Ελλάδα δεν έχει να τα δείξει απλά ΚΑΝΕΝΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Η Αθήνα επίσης είναι η πόλη με τα περισσότερα καφέ/καφετέριες στην Ευρώπη... Λογικό το βλέπωωωω..... Και μία από τις πρώτες πόλεις σε νυχτερινή ζωή!
Και με πολύ φθηνά μεταφορικά μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εμένα θα μου άρεσε πάρα πολύ να μένω στην Αθήνα , έχω έρθει άπειρες φορές και έχω μείνει και για πολλούς μήνες κάποια περίοδο στο σπίτι της θείας μου .Αλλά νταξ δεν λέω και η Πάτρα έχει τα καλά της οπότε δεν παραπονιέμαι !!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forakos

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Για μενα που ζω μακρυα απο την Αθηνα,ειναι μια πολη που ονειρευομαι να ζησω εκει.Μ'αρεσουν οι γρηγοροι ρυθμοι της και τη θεωρω πανεμορφη.Ειναι ισως και στον χαρακτηρα του καθενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για μενα που ζω μακρυα απο την Αθηνα,ειναι μια πολη που ονειρευομαι να ζησω εκει.Μ'αρεσουν οι γρηγοροι ρυθμοι της και τη θεωρω πανεμορφη.Ειναι ισως και στον χαρακτηρα του καθενος

Σ'αρέσει να τρεχεις ολη μερα μες στο αγχος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συνήθως ο καθένας επιθυμεί αυτό που του λείπει. Λογικό το βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Όντως! Σε πολλούς ειδικά σε αυτούς που δε μένουν Αθήνα τους αρέσει αυτός ο τρόπος ζωής και οι γρήγοροι ρυθμοί της.
Για τους Αθηναίους δεν ξέρω. Τη λατρεύω την Αθήνα, χαίρομαι που μένω Αθήνα αλλά επειδή έχω γνωστούς στην επαρχία, πολλές φορές ζηλεύω την ηρεμία και τους χαλαρούς ρυθμούς στους οποίους ζεις, όπου φθάνεις σε σημείο να βαριέσαι. Κάτι που στην Αθήνα ούτε χρόνο για βαρεμάρα δεν έχουμε. Από το πρωί ως το βράδυ τρέχουμε... Εκεί χαλαρά.

Δηλαδή στη Νέα Υόρκη πρέπει αν τρελένονται που είναι ακόμα πιο γρήγοροι οι ρυθμοί....:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συνήθως ο καθένας επιθυμεί αυτό που του λείπει. Λογικό το βρίσκω.

O.K αλλα το να σου λειπει το αγχος και να το θες ειναι μαζοχισμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, σίγουρα έχει άλλα καλά η Αθήνα. Εγώ έχω και σπίτι κάπου προς τη Χαλκίδα (που είναι και δυο βήματα, σχεδόν προάστια της Αθήνας) και ορισμένα καλοκαίρια έχω περάσει ολόκληρους μήνες εκεί πέρα. Κι ακόμη και καλοκαιριάτικα, καφέδες, τάβλι, παραλίες, μπαρότσαρκα το βράδυ στη Χαλκίδα, όταν περνάει το 20ημερο αρχίζεις να βαριέσαι. Στην Αθήνα δεν έχω νιώσει να βαριέμαι ποτέ. Νιώθω ότι ζω βασικά. Όταν φεύγω νιώθω ότι κάνω διάλειμμα από τον τρέχοντα κόσμο και τη ροή των πραγμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γεια σου ρε miv και σκύλι της νύχτας κι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Miv κι εγώ έχω σπίτι στη Χαλκίδα, και έχω μείνει και ένα μήνα εκεί. Είναι όπως τα λες. Δε μου ΄χει ξανασυμβεί να θέλω επιγόντως να γυρίσω Αθήνα, μετά από διακοπές. Δηλαδή λέω " Θέλω να γυρίσω πίσω. Βαρέθηκα. Φτάνει. όχι ότι δεν περνάω καλά ίσα ίσα απλώς κάποια στιγμή θέλω να γυρίσω...". Πάντως έχουν καλή ζωή εκεί....
Αυτό που μου αρέσει στην επαρχία είναι ότι όλα είναι κοντά, και γενικά ξέρεις τον άλλον. Ενώ εδώ οι αποστάσεις είναι μεγάλες.

Αν ήταν πιο φιλική π[όλη η Αθήνα, θα ΄ταν ακόμα πιο καλή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν η Αθήνα ήταν πιο φιλική, δε θα ήταν η Αθήνα.

Τι μαλακία είπα πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν η Αθήνα ήταν πιο φιλική, δε θα ήταν η Αθήνα.

Τι μαλακία είπα πάλι.
Μια χαρα ειναι αυτο που λες, καθολου μαλακια! :no1:

Ειναι κι αυτος ενας απο τους λογους που μου αρεσει η Αθηνα αλλωστε (ναι ειμαι μαζοχιστης) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Anarki έχεις δίκιο! Απλώς εμείς πρέπει να κάνουμε κάτι για να την κάνουμε φιλική!

Για παράδειγμα ήμουν χθες στο σταθμό του μετρό του Συντάγματος. Και οφείλω να παραδεχτώ πως η εταιρεία του μετρό είναι άψογη (καθαριότητα, φύλαξη χώρων, πληροφόρηση και γενικά λες μπάινω σε μετρό και όχι σε μπουρ*** όπως γίνεται με άλλα κτήρια ή φορείς)

Και μπαίνει ένας έξυπνος στο σταθμό με μια πίτσα και μαι κοκα κόλα στο χέρι και τον σταματά ένας φύλακας και του κάνει δεν επιτρέπονται τα φαγητά και τα ποτά εντ΄ςο του χώρου του μετρό παρακαλώ ή πετάξτε τα ή βγείτε έξω και έρχεστε αφού έχετε φάει.

Και αρχίζει αυτός με την πίτσα "Δεν κατάλαβα, ποιός είσαι ΄συ που θα μου πεις αυτό, άρχισε να βρίζει και πήγε να προχωρήσει.
Του κάνει μετά ο φύλακας "¨Αν ο καθενας έμπαινε με φαγητό εδώ, τότε δε θα 'ταν σταθμός του μετρό εδώ και ο χώρος δε θα 'ταν καθαρός και μετά θα παραπονιόσασταν πως δεν το κρατάμε καθαρό και δεν το φροντίζουμε και θα λέτε όλοι πως κατάντησαν το μετρό.

Ήταν ένα παράδειγμα για να δούμε ότι απλα΄καθημερινά πράγματα κάνουν μια πόλη φιλική και πως οι κανόνες είναι για την ομαλή λειτουργία της πόλης.

Μα μου μπαίνει ο άλλος με την πίτσα. Που να μπαίνανε όλοι με σουβλάκια και τζατζίκι. θάλαμςο αερίων ή χωματερή θα 'ταν το μετρό.

(Πώς κάνει μπαμ από μακρυά ένας Έλληνας όμως ε; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μετά παραπονιούνται με την ιδιωτική πρωτοβουλία...Χίλιες φορές ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ Α.Ε. παρά Υπουργείο Μεταφορών. Και δεν φταίει, βέβαια, το κράτος γι'αυτό. Σε όλες τις χώρες εταιρείες ευρύτερου δημόσιου τομέα τα λειτουργούν αυτά. Και καλά κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Χθες ειδα την Αθηνα κακασχημη. Φανταζομαι ξερετε για τα γεγονοτα με το παιδι (το οποιο τυχαινει να ηταν στον ιδιο κυκλο-παρεα με φιλους μου..) και το τι επακολουθησε.

https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=965217&lngDtrID=244

Τελοσπαντων, προσπερνω το γεγονος οτι καλυφθηκε μεγαλο μερος της αληθειας (για παραδειγμα, δεν ειναι και τοσο ασημαντο πιστευω το οτι το παιδι ΔΕΝ ηταν 16, αλλα 14..για ονομα). Και φτανω στο θεμα μας. Ημουν στο σπιτι φιλου μου που μενει λιγο πιο πανω απο το ζαππειο..ειχε γενεθλια και του καναμε παρτυ-εκπληξη. Ειμασταν λοιπον αρκετα παιδια, μεταξυ των οποιων ενας πολυ καλος φιλος του 14χρονου. Το τηλεφωνο χτυπαει και ακολουθει σιωπη. Και κλαματα, κραυγες. Μια κατασταση που δεν εχω βιωσει πολλες φορες. Τελοσπαντων.
Κατα τις 2μιση-3 το πρωι ανεβηκαμε στην ταρατσα του σπιτιου.. Παιδια ηταν απεριγραπτο.. Ακουγαμε απο παντου γυρω μας σειρηνες, βλεπαμε τις φλογες να διελυουν τα παντα κοντα στο συνταγμα. Πυροβολισμοι, φωνες, συνθηματα. Τηλεφωνα σε ολους τους γνωστους που ειναι κεντρο και δεν ειχαν ενημερωθει να βρουν τροπο να φυγουν. Γονεις να παιρνουν τηλεφωνο να λενε να μην τολμησουμε να κουνηθουμε απο εκει. Χθες ειδα την πιο σιχαμενη Αθηνα. Ειναι αλλο να ξερεις τι γινεται, και αλλο να το βλεπεις απο καποια αποσταση και να νομιζεις οτι βλεπεις καποια πολεμικη ταινια.. Δεν θελω να το ξαναδω αυτο.. ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Χθες ειδα την Αθηνα κακασχημη. Φανταζομαι ξερετε για τα γεγονοτα με το παιδι (το οποιο τυχαινει να ηταν στον ιδιο κυκλο-παρεα με φιλους μου..) και το τι επακολουθησε.

https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=965217&lngDtrID=244

Τελοσπαντων, προσπερνω το γεγονος οτι καλυφθηκε μεγαλο μερος της αληθειας (για παραδειγμα, δεν ειναι και τοσο ασημαντο πιστευω το οτι το παιδι ΔΕΝ ηταν 16, αλλα 14..για ονομα). Και φτανω στο θεμα μας. Ημουν στο σπιτι φιλου μου που μενει λιγο πιο πανω απο το ζαππειο..ειχε γενεθλια και του καναμε παρτυ-εκπληξη. Ειμασταν λοιπον αρκετα παιδια, μεταξυ των οποιων ενας πολυ καλος φιλος του 14χρονου. Το τηλεφωνο χτυπαει και ακολουθει σιωπη. Και κλαματα, κραυγες. Μια κατασταση που δεν εχω βιωσει πολλες φορες. Τελοσπαντων.
Κατα τις 2μιση-3 το πρωι ανεβηκαμε στην ταρατσα του σπιτιου.. Παιδια ηταν απεριγραπτο.. Ακουγαμε απο παντου γυρω μας σειρηνες, βλεπαμε τις φλογες να διελυουν τα παντα κοντα στο συνταγμα. Πυροβολισμοι, φωνες, συνθηματα. Τηλεφωνα σε ολους τους γνωστους που ειναι κεντρο και δεν ειχαν ενημερωθει να βρουν τροπο να φυγουν. Γονεις να παιρνουν τηλεφωνο να λενε να μην τολμησουμε να κουνηθουμε απο εκει. Χθες ειδα την πιο σιχαμενη Αθηνα. Ειναι αλλο να ξερεις τι γινεται, και αλλο να το βλεπεις απο καποια αποσταση και να νομιζεις οτι βλεπεις καποια πολεμικη ταινια.. Δεν θελω να το ξαναδω αυτο.. ποτε.
Βασικα εγω χτες ημουν Συνταγμα μεχρι τις 12:30 το βραδυ και δεν ειδα ουτε επεισοδια, ουτε τιποτα. Λιγο μετα με πηραν τηλεφωνο απο το σπιτι κι ετσι εμαθα το τι εγινε. Παντως ακομα δεν εχω καταλαβει πως ξεκινησε ολο αυτο.

14 ηταν το παιδι; Πρωτη φορα το ακουω αυτο... Σε καποια καναλια βεβαια τον αναφερανε ως "15χρονο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Βασικα εγω χτες ημουν Συνταγμα μεχρι τις 12:30 το βραδυ και δεν ειδα ουτε επεισοδια, ουτε τιποτα. Λιγο μετα με πηραν τηλεφωνο απο το σπιτι κι ετσι εμαθα το τι εγινε. Παντως ακομα δεν εχω καταλαβει πως ξεκινησε ολο αυτο.

14 ηταν το παιδι; Πρωτη φορα το ακουω αυτο... Σε καποια καναλια βεβαια τον αναφερανε ως "15χρονο".


"Μετά το τραγικό περιστατικό σήμανε συναγερμός. Αντιεξουσιαστές και διμοιρίες των ΜΑΤ συγκεντρώθηκαν στην ευρύτερη περιοχή των Εξαρχείων και του Πολυτεχνείου με αποτέλεσμα να ξεσπάσουν συγκρούσεις.
Έκρυθμη ήταν όλο το βράδυ η κατάσταση τόσο στην Αθήνα όσο και σε άλλες μεγάλες πόλεις.
Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει ακριβής απολογισμός, αλλά πολλές τράπεζες, καταστήματα και πολλές αστυνομικές υπηρεσίες της Αθήνας και της περιφέρειας παραδόθηκαν στις φλόγες ή υπέστησαν ζημιές."


Τα ειδαμε κατα τισ 2μιση 3 αυτα, απο την ταρατσα του παιδιου, κοντα στο ζαππειο μενει. Και ναι, ηταν 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ποιός είχε κατέβει Εξάρχεια χθες;;;;;;

Ο κατσικοπόδαρος εγώ! Από που πέρασα διαλύθηκαν τα πάντα. Επισκέφθηκα και τον θείο μου που μένει στα Εξάρχεια. Ε η είσοδος της πολυκατοικίας του δεν υπάρχει τώρα.

Πάντως πέρα από την πλάκα αυτό είναι ντροπή. Τελικά είμαστε ή δεν είμαστε ασφαλε΄ςι στην πόλη της Αθήνας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Τη μαγαρίσανε την πόλη μας οι άχρηστοι....
Καμένο δέντρο, καμένες πλατείες, διαλυμένα καταστήματα, χαλασμένοι δρόμοι, ζημιές εκατομμυρίων, διαλυμένα πάρκα. Πάει η Αθήνα.

Τελικά αυτή η πόλη ποτέ δε θα γίνει όπως θέλουμε. Και είναι κρίμα να αφήνει η αστυνομία (τώρα σωθήκαμε) τους κουκουλοφόρους να καταστρέφουν την πόλη.

Εγώ ήμουν επταήμερη με το σχολείο και δεν πήρα πολύ πεγάλη πρέφα το χαμό που έγινε αλλά μόλις γύρισα μου είπαν πως η ΑΘήνα είναι σαν να είναι σε εμπόλεμη κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top