διλημμα για την εκθεση

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Αγαπητοι συμφορουμιτες, ευτυχως η δυστυχως ανηκω σε μια κλειστη κοινωνια, ζωντας στην επαρχια, και οι παντες εχουν την παγια νοοτροπια των θερινων μαθηματων. Ως εκ τουτου, ολοι σχεδον οι καθηγητες ειναι υπερπληρεις απο το καλοκαιρι και εγω διεπραξα το μοιραιο λαθος να αναζητησω φροντιστηριακη βοηθεια το φθινοπωρο με αποτελεσμα να μην βρισκω φιλολογο. Η μοναδικη που βρηκα μετα δυσκολιας δειχνει να ειναι ασχετη και ακαταρτιστη, καθοτι νεοδιοριστη. Μιας και δεν μου προσφερει τιποτα, αν το παρατουσα για να βασισθω εξ ολοκληρου σε βοηθημα, θα ειχα καμια ελπιδα στις πανελλαδικες η θα ημουν καταδικασμενος σε αποτυχια; Θα ηθελα τη συμβουλη σας. Ευχαριστω.

ΥΓ: Για εναν μυστηριο λογο οι τονοι στον υπολογιστη μου δεν εμφανιζονται. Μη νομιζετε οτι τους παραλειπω επιτηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Hmm, και εδώ (δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να χαρακτηριστεί ξεκάθαρα επαρχία μια κωμόπολη 5000 κατοίκων 15 χλμ μακριά από το Ηράκλειο Κρήτης) έχουν πολλοί τη νοοτροπία των θερινών μαθημάτων. Ανάλογα με την εμπειρία που έχεις στην έκθεση, τις συγγραφικές ικανότητες που ήδη έχεις και την προσπάθεια που θα κάνεις με το βοήθημα, ασφαλώς και έχεις πιθανότητες. Μην απελπίζεσαι. Η απελπισία είναι το πρώτο βήμα για την αποτυχία. Στην οποία ασφαλώς δεν είσαι καταδικασμένος.
Θα μπορούσες επίσης να δανειστείς και τις σημειώσεις κάποιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Το εχει ομως δοκιμασει κανεις για να μεινω ησυχος; Η θα πρεπει να υπολογιζω τυφλα στην ικανοτητα αυταρκειας μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω παντως δεν εκανα ουτε θερινα ουτε φθινοπωρινα στην εκθεση και ημουν ικανοποιημενη με το βαθμο μου στο τελος (13,4). Γενικα δεν εκανα θερινα μαθηματα ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Υπαρχει η ειδοποιος διαφορα οτι στοχευω για ιατρικη, οποτε ο πηχης ειναι καπως ψηλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Δυστυχώς φίλε πρωτέα,η έκθεση έτσι οπως εξετάζεται στις πανελλαδικές είναι ένα μάθημα τελείως απρόβλεπτο!Χαρακτηριστικό είναι το παράδειγμα ένος φίλου μου που κυριολεκτικά όλη τη χρονιά είχε γράψει μόνο ΜΙΑ έκθεση και στο τέλος έγραψε........17,9!Τέλεια δηλαδή!Ωστόσο,εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις οπωσδήποτε μάθημα,γιατί μπορεί να μην φανείς,δυστυχώς,όσο τυχερός ήταν ο φίλος μου....Βέβαια,ούτε το μάθημα σου εξασφαλίζει σίγουρα έναν καλό βαθμό....απλά σου αυξάνει τις πιθανότητες!


Φιλικά,
Γιώργος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Υπαρχει η ειδοποιος διαφορα οτι στοχευω για ιατρικη, οποτε ο πηχης ειναι καπως ψηλα.

Xμ ναι τοτε αλλαζει λιγο... αλλα και παλι δε νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο που δεν εκανες θερινα μαθηματα, δεν καλυπτεται και τοση υλη πια... αν εχεις καλο επιπεδο στην εκθεση δε νομιζω να εχεις ιδιαιτερο προβλημα με το βοηθημα μονο παντως...ισως αν συζητουσες λιγο με την καθηγητρια σου να της ελεγες τι σε χαλαει στο μαθημα της; Για να εισαι πιο σιγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top