Ωδεία στην Αθήνα

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Γεια σας. Θα ηθελα να μαθω τί παιζει με τα ωδεια στην Αθηνα. Εχω μπει σε ιστοσελιδες αρκετων αλλα οι πληροφοριες μου φανηκαν αρκετα φορες ελλείπεις. Θα ηθελα να μαθω τις εντυπωσεις σας για το εθνικο ωδειο και το ωδειο φιλιππος νακας. Να διευκρινισω οτι ενδιαφερομαι για πιανο, εκανα μαθηματα 11 χρονια σε παραρτημα του εθνικου σε επαρχια αλλα δεν εκανα θεωρια. Θελω λοιπον να ξεκινησω απο την αρχη τη θεωρια. Θελω να διευρινω γενικα τις γνώσεις μου στη μουσικη σε βαθμό επαγγελματια μουσικου. Ομως θα ηθελα να μαθω που κυμαινονται τα διδακτρα, πως διαμορφωνονται τα τμηματα και πως ειναι γενικοτερα το κλιμα στα ωδεια αυτα. Δεν γνωριζω αν θα συνεχισω με κλασσική μουσική (θα το ήθελα ομως) επειδή πλήττω όταν τη μελετώ για μεγάλο χρονικό δίαστημα θα προτιμούσα να έκανα ή/και ελληνική όπως αυτην που χαρακτηρίζουμε έντεχνη. Μπορει να γινει συνδυασμος των 2 ειδων; Ολες οι πληροφοριες ειναι δεκτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Πολλές απαντήσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MusicStudent

Νεοφερμένος

Ο MusicStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Από Πειραιά μεριά, κανένα καλό ξέρετε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top