Χωρισμός των μαθητών σε επίπεδα;

Χωρισμός των μαθητών σε "επίπεδα" ανάλογα με τις επιδόσεις τους;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 159)

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί οι 'άτακτοι' μαθητές πρέπει να είναι και σκράπες?Δεν το καταλαβαίνω αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Γιατί οι 'άτακτοι' μαθητές πρέπει να είναι και σκράπες?Δεν το καταλαβαίνω αυτό.
Γιατί οι γλύφτες και Παναγίες πρέπει να λέγονται άριστοι μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic ftw

Νεοφερμένος

Η lunatic ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Λοιπον,εγω πρεπει να πω οτι συμφωνω.Δηλαδη,αυτο που θελω να πω ειναι οτι,ο ''διαχωρισμος'' αυτος επωφελει και τους''καλους'' και τους ''κακους'' μαθητες.σε μια μεικτη ταξη οι πιο αδυναμοι μαθητες αναγκαζουν τον καθηγητη να προχωρησει πιο αργα στην υλη.Αντιθετα αν αυτος συνεχισει κανονικα αυτοι δεν θα καταλαβουν τιποτα.ετσι ολοι θα αναγκαστουν να πληρωσουν τα μαλλια της κεφαλης τους στα φροντηστηρια.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Παιδιά έλεος...
Είπαμε να χωριστούμε αλλά όχι και να βγάλετε ηλίθια τα υπόλοιπα άτομα που δεν είναι αστέρια σαν εσάς!
Η μόνη διαφορά που έχετε είναι ο χρόνος αφομοίωσης του μαθήματος!
Δεν είναι καθυστερημένα!
Έλεος πια!
Και εσύ άριστε μαθητή δεν ξέρεις να γράφεις,δεν σε είπαμε σκράπα.

ο ενας ειναι αριστος στα μαθηματικα και σκραπας στα αρχαια.
ο αλλος ειναι το αντιθετο. που τους κατατασεις; αναλογα με τις δεξιοτητες τους; δεν ειναι, στην τελικη, ο ρολος του σχολειου αυτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Γιατί οι 'άτακτοι' μαθητές πρέπει να είναι και σκράπες?Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Γιατί οι γλύφτες και Παναγίες πρέπει να λέγονται άριστοι μαθητές.

1) Δεν είναι απόλυτο αυτό,
2) Δε φταίνε οι καλοί ή οι κακοί μαθητές γι' αυτό, αλλά οι καθηγητές,
3) Σαφώς και οι άτακτοι που δεν προσέχουν μέσα στην τάξη και ενοχλούν -εμποδίζοντας τους υπόλοιπους να προχωρήσουν-, συνήθως μένουν πίσω. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι και αργόστροφοι, όπως ειπώθηκε,
4) Από όσους άριστους μαθητές ξέρω, λίγοι είναι οι "γλύφτες". Το ότι συζητάς με τον καθηγητή για κάτι δε σημαίνει ότι τον γλύφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οι καθαγητες να δωσουν στους γλειφτες να καταλαβουν οως δεν περναει το γλυψιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το αντίθετο κάνουν, όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Βασικά εγώ δεν πιστεύω ότι οι καθηγητές πια είναι τόσο ηλίθιοι που να μην αντιλαμβάνονται το γλύψιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι. Αλλά σε πολλούς αρέσει, διότι τους κάνει να νιώθουν ότι έχουν το πάνω χέρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
H θελουν να προσεγγισουν μαθητες για ιδιαιτερα.
Στο σχολειο μας τουλαχιστον αυτο ειναι πολυ συνηθισμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
H θελουν να προσεγγισουν μαθητες για ιδιαιτερα.
:!::!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εμα μωρε.Τοσο πολυ εξεπλαγεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Και σε μας το ίδιο γντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eμα.Και στα γυμνασια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ναι... Τουλάχιστον έτσι δείχνει ο Μαθηματικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Παιδιά έλεος...
Είπαμε να χωριστούμε αλλά όχι και να βγάλετε ηλίθια τα υπόλοιπα άτομα που δεν είναι αστέρια σαν εσάς!
Η μόνη διαφορά που έχετε είναι ο χρόνος αφομοίωσης του μαθήματος!
Δεν είναι καθυστερημένα!
Έλεος πια!
Και εσύ άριστε μαθητή δεν ξέρεις να γράφεις,δεν σε είπαμε σκράπα.

Χεχ θετικη θα παω, την γλωσσα αρχαια κτλ γραμμενα ταχω :lol:
-----------------------------------------
ο ενας ειναι αριστος στα μαθηματικα και σκραπας στα αρχαια.
ο αλλος ειναι το αντιθετο. που τους κατατασεις; αναλογα με τις δεξιοτητες τους; δεν ειναι, στην τελικη, ο ρολος του σχολειου αυτος

Κοιτα ιστορια καλη δεν ξερω, ομως ξερω πωσ η σοβιετικη ενοση που ηταν υπερδυναμη αναγκαζε τους μαθητες να πανε σε τομεες οπου ειναι καλοι πχ¨μαθηματικα, φυσικη κτλ ;)
Καλα κανανε, βλεπεις μερικους αιωνιους φοιτητες που δεν μπορουν να περασουν γιατι πηγαν καπου που δεν τους ταιριαζε. Επηρεαζει αρνητικα την χωρα, τους γονεις και τον εαυτο τους. Εγω ειμαι #1 της χημειας και αν σκοπευα να παω δικηγορος μονο κ μονο γιατι μαρεσει το επαγγελμα θα ημουν μλκς :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Κοιτα ιστορια καλη δεν ξερω, ομως ξερω πωσ η σοβιετικη ενοση που ηταν υπερδυναμη αναγκαζε τους μαθητες να πανε σε τομεες οπου ειναι καλοι πχ¨μαθηματικα, φυσικη κτλ ;)
Καλα κανανε, βλεπεις μερικους αιωνιους φοιτητες που δεν μπορουν να περασουν γιατι πηγαν καπου που δεν τους ταιριαζε. Επηρεαζει αρνητικα την χωρα, τους γονεις και τον εαυτο τους. Εγω ειμαι #1 της χημειας και αν σκοπευα να παω δικηγορος μονο κ μονο γιατι μαρεσει το επαγγελμα θα ημουν μλκς :jumpy:
δεν ειναι αυτη η αιτια που ειναι αιωνιοι να με συμπαθας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Χεχ θετικη θα παω, την γλωσσα αρχαια κτλ γραμμενα ταχω :lol:
Φαίνεται.

Εγω ειμαι #1 της χημειας και αν σκοπευα να παω δικηγορος μονο κ μονο γιατι μαρεσει το επαγγελμα θα ημουν μλκς :jumpy:
Έεεεετσι!
Και ''τέλιος'' και #1!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
δεν ειναι αυτη η αιτια που ειναι αιωνιοι να με συμπαθας

Θα συμφωνήσω εν μέρει. Μην είσαι απόλυτος. Έχω συμφοιτητές, τριτοετείς μηχανολόγους, που δεν ξέρουν να λύνουν δευτεροβάθμια εξίσωση, να υπολογίζουν παραγώγους πολυωνύμων και να λύνουν γραμμικό σύστημα εξισώσεων 3x3. Και όσοι βιάζεστε να πείτε "τί λέει;", κάντε το, τα έχω δει με τα μάτια μου. Χαρακτηριστική ήταν η απορία ενός παιδιού σε μάθημα: "Πώς βρίσκουμε το εμβαδόν κυκλικού δακτυλίου;". Ο καθηγητής έμεινε κάγκελο φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω εν μέρει. Μην είσαι απόλυτος. Έχω συμφοιτητές, τριτοετείς μηχανολόγους, που δεν ξέρουν να λύνουν δευτεροβάθμια εξίσωση, να υπολογίζουν παραγώγους πολυωνύμων και να λύνουν γραμμικό σύστημα εξισώσεων 3x3. Και όσοι βιάζεστε να πείτε "τί λέει;", κάντε το, τα έχω δει με τα μάτια μου. Χαρακτηριστική ήταν η απορία ενός παιδιού σε μάθημα: "Πώς βρίσκουμε το εμβαδόν κυκλικού δακτυλίου;". Ο καθηγητής έμεινε κάγκελο φυσικά.

:ee::ee::ee:Mα ακόμα κι εγώ ξέρω πως να βρίσκω εμβαδόν κύκλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top