Χρήση κινητού/screentime και διάβασμα

gazaki voutaniou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η 2-προπανόλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 114 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
φτιάχνω θρεντ γιατί θα ήθελα να δω πως διαχειρίζονται αλλά άτομα το αιώνιο ζήτημα "σκρολάρισμα vs διάβασμα".
τι μεθόδους ακολουθείτε για να μειώσετε όσο περισσότερο δυνατόν την διάσπαση της συγκέντρωσής σας, και τι προβλήματα έχετε αντιμετωπίσει?
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5,196 μηνύματα.
φτιάχνω θρεντ γιατί θα ήθελα να δω πως διαχειρίζονται αλλά άτομα το αιώνιο ζήτημα "σκρολάρισμα vs διάβασμα".
τι μεθόδους ακολουθείτε για να μειώσετε όσο περισσότερο δυνατόν την διάσπαση της συγκέντρωσής σας, και τι προβλήματα έχετε αντιμετωπίσει?
Παλιά είχα μια εφαρμογή που ειχα στο κινητό οπου είχες ενα δεντράκι και έβαζες στόχο, ξερω γω μιση ώρα, και αν στη μιση ωρα ανοιγες το κινητό σου το δεντράκι θα μαραινονταν..
Φέτος θα χρησιμοποιήσω την τακτική του "αποσυνδεώ τα πάντα και τα μετακινώ εκτός δωματίου :P
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
φτιάχνω θρεντ γιατί θα ήθελα να δω πως διαχειρίζονται αλλά άτομα το αιώνιο ζήτημα "σκρολάρισμα vs διάβασμα".
τι μεθόδους ακολουθείτε για να μειώσετε όσο περισσότερο δυνατόν την διάσπαση της συγκέντρωσής σας, και τι προβλήματα έχετε αντιμετωπίσει?
Έχω αλλάξει κινητό τηλέφωνο πίσω σε ένα από αυτά με τα κουμπάκια. Όταν είχα μαθήματα, έμπαινα σε instagram και τέτοια μια φορά την ημέρα το βράδυ από τον υπολογιστή να απαντήσω σε μηνύματα. Γενικά αυτό το σύστημα το είχα στις εξετάσεις του σχολείου και στα θερινά. Καλά έχει δουλέψει προς το παρόν. Έχω σκοπό να το συνεχίσω έτσι και την νέα χρονιά.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 387 μηνύματα.
το είχα σε άλλο δωμάτιο και κάποιες άλλες φορές είχα την εφαρμογή με το δεντράκι που είπαν και πιο πάνω , νομίζω forest λεγεται
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,811 μηνύματα.
Το βάζω στο αθόρυβο και το πηγαίνω σε άλλο δωμάτιο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top