Χημικών Μηχανικών Πάτρας

matinase

Νεοφερμένος

Η matinase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εχω βγαλει 15600 για το 4ο πεδιο
Δεν ειμαι πολυ καλη σε φυσικη και μαθηματικα και δεν εχω ιδιαιτερα πρακτικο μυαλο..
Ηθελα να ρωτησω γενικα για τους χημικους μηχανικους τι ακριβως κανει ενας χημικος μηχανικος εκτος απτους βιολογικους καθαρισμους και που θα μπορουσε να απασχοληθει...γενικα οτι πληροφορι μπορειτε να μου δωσετε θα ηταν
πολυτιμη για μενα.Το αντιστοιχο τμημα στο πολυτεχνειο της πατρας εχει κατευθυν:hmm:πσεις κι αν ναι τι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εχω βγαλει 15600 για το 4ο πεδιο
Δεν ειμαι πολυ καλη σε φυσικη και μαθηματικα και δεν εχω ιδιαιτερα πρακτικο μυαλο..
Ηθελα να ρωτησω γενικα για τους χημικους μηχανικους τι ακριβως κανει ενας χημικος μηχανικος εκτος απτους βιολογικους καθαρισμους και που θα μπορουσε να απασχοληθει...γενικα οτι πληροφορι μπορειτε να μου δωσετε θα ηταν
πολυτιμη για μενα.Το αντιστοιχο τμημα στο πολυτεχνειο της πατρας εχει κατευθυν:hmm:πσεις κι αν ναι τι;;

congratz για τα μορια ! Κοιτα οι χημικοι μηχανικοι κατα κυριο λογο συνδιαζουν μαθηματικα-φυσικη-χημεια για να βελτιστοποιησουν την αποδοση παραγωγης ενος (χημικου συνηθως) προιντος σε ενα εργοστασιο ή να μετατρεψουν μια παρασκευη απο μικρη σε μεγαλη κλιμακα(και ταυτοχρονη διατηρηση της αποδοσης/οικονομικης επαρκιας ,γιαυτο νομιζω κανουν και οικονομικα) .Γενικα ως μηχανικοι εχουν πολλα μαθηματικα -φυσικη.Βασικα οταν σπουδαζεις οτιδηποτε θετικο δεν θα τα γλιτωσεις αυτα ,αλλα ειδικα οταν πας για μηχανικος θα τα φας με το κιλο.Παντως αν σου αρεσει η χημεια και οχι τοσο τα μαθηματικα ελα στο χημικο(οχι οτι θα τα γλιτωσεις τα μαθ ,αλλα σιγουρα θα κανεις λιγοτερα αποοτι ενας μηχανικος):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matinase

Νεοφερμένος

Η matinase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μου αρεσουν τα μαθ και η φυσικη..δεν θελω να τα αποφυγω απλα τα φοβαμαι λιγο..φοβαμαι μηπως δεν καταφερω να τα βγαλω περα με τα μαθηματικα επιπεδου πολυτεχνειου...ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες..σιγουρα θα δηλωσω και χημικων μηχανικων και χημικο γιατι μ αρεσει η χημεια πολυ..τωρα το αν θα μπω ειναι αλλο θεμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grotesque

Νεοφερμένος

Ο Grotesque αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Είμαι στο ίδιο διλημμα:worry:! Έπισης δε κόβω φλέβα για μαθηματικά φυσική , αλλά η χημεία μού αρέσει και είμαι ανάμεσα σε χημικό μηχανικό , χημικό και βιολογικό αλλά δε μπορω να τα δηλώσω και τα τρία( το βιολογικό το πιάνω μόνο στο τρίτο πεδίο) ...ισχύει ότι το χημικό μηχανικό έχει πολύ καλή αποκατάσταση στο εξωτερικό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crusader

Νεοφερμένος

Ο crusader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Είμαι στο ίδιο διλημμα:worry:! Έπισης δε κόβω φλέβα για μαθηματικά φυσική , αλλά η χημεία μού αρέσει και είμαι ανάμεσα σε χημικό μηχανικό , χημικό και βιολογικό αλλά δε μπορω να τα δηλώσω και τα τρία( το βιολογικό το πιάνω μόνο στο τρίτο πεδίο) ...ισχύει ότι το χημικό μηχανικό έχει πολύ καλή αποκατάσταση στο εξωτερικό ;

Οι χημικοί μηχανικοί είναι ΠΑΡΑ πολύ χρήσιμοι....για το εξωτερικό.Ισχύει απολύτως αυτό που επισημαίνεις,είναι ένας κλάδος με ραγδαία ανάπτυξη στο εξωτερικό και τεράστια ζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Το επιπεδο σπουδων στην πατρα πως ειναι ? Επισης ειναι πιο ευκολη ή πιο δυσκολη απ΄οτι οι αντιστοιχες στο απθ και εμπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grotesque

Νεοφερμένος

Ο Grotesque αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για το βιολογικό και την επαγγελματική αποκατάσταση στο εξωτερικό γνωρίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
σορρυ αν βγαινω εκτος θέματος αλλά χημικό και χημικών μηχανικών δεν μπορείς να περασεις με μαθηματα βαρυτητας του 3ου πεδιου?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
σορρυ αν βγαινω εκτος θέματος αλλά χημικό και χημικών μηχανικών δεν μπορείς να περασεις με μαθηματα βαρυτητας του 3ου πεδιου?:worry:

oxi ειναι στο 2 και 4 πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiana^^

Νεοφερμένος

Η tatiana^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
καλα δεν ειναι λιγο παραλογο?:/:¨
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες γι' αυτό το Τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top