Χελώνα γλυκού νερού - που μπορώ να την αφήσω;

sotirislk

Νεοφερμένος

Ο sotirislk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 16 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γειά σας,κάτι άσχετο.Πριν 2-3 χρόνια ένας ξάδελφος μου βρήκε κια χελωνα γλυκου νερού και μου την έδωσε.Δεν μπορώ πλέον να τη φροντίζω(δεν έχω τον χρόνο) και θα ήθελα να την αφήσω στη φύση γιατί δεν την έχω σε μεγάλο σπιτάκι με τις ανέσεις που χρειάζεται.Ο ξάδελφος μου δεν θυμάται που την βρήκε.Τι με συμβουλεύετε να κάνω;Που μπορώ να την αφήσω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Γειά σας,κάτι άσχετο.Πριν 2-3 χρόνια ένας ξάδελφος μου βρήκε κια χελωνα γλυκου νερού και μου την έδωσε.Δεν μπορώ πλέον να τη φροντίζω(δεν έχω τον χρόνο) και θα ήθελα να την αφήσω στη φύση γιατί δεν την έχω σε μεγάλο σπιτάκι με τις ανέσεις που χρειάζεται.Ο ξάδελφος μου δεν θυμάται που την βρήκε.Τι με συμβουλεύετε να κάνω;Που μπορώ να την αφήσω;
Αχ η χελωνιτσα θα χασει τον μπαμπα της.. ε ενταξει θα βρει φυση και ελευθερια και χελωνιτσους
Ε καπου να εχει νερο και χορτα .. εθνικο κηπο εκει στις παπιες ..πεδιο του αρεως... στο αττικο παρκο ...εκει καλυτερα θα την προσεχουν μη γυρισει αναποδα.
Απλα φροντισε νερο και χορτα να ειναι κοντα γιατι η μικρη δεν ειναι δρομεας
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top