Χαζά λάθη - Απροσεξία

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
μα και αυτος τι σου ειπε;
εγω θα στο εδινα πισω,αφου η απαντηση μεσα σου ηταν-οχι οτι θα αντεγραφες. Καλυτερα να σκεφτεσαι οτι ηταν γραπτο να γραψεις τοσο και να περασεις στη σχολη που θα περασεις. :p
Ειπε οτι αν το ελεγα πριν βαλει τη γραμμη μπορει και να μ' αφηνε. :( Και μου κανει "σιγα, για τοσα λιγα μορια κανεις ετσι;".

Αφου δεν χανω το Βιολογικο, παλι καλα. Αλλα ειχα αρχισει να ψηνομαι και για Ιατρικη επειδη εγραψα καλα. Ημουν στο οριο και την εχασα απ' αυτο και την Εκθεση. Μαλλον καλυτερα ετσι, ισως αυτο να με απετρεψε απο ενα αλλο λαθος, σοβαροτερο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το 2001 που έδινα πανελλήνιες εξετάσεις στη Β' Λυκείου, είχα βάλει από μ*****α στο 4ο θέμα στην άλγεβρα ανάποδα το σύμβολο της ανισότητας στο τελευταίο ερώτημα αν θυμάμαι καλά (πάνε και χρόνια από τότε) και έχασα το 20άρι από αυτήν την μπούρδα. Τελικά μου βάλανε 19,3:(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Λοιπον στην αλγεβρα δεν εβαλα περιορισμους (και καταριομουνα μετα την ωρα και τη στιγμη που σηκωθηκα μεσα σ ενα τεταρτο και παρεδωσα το γραπτο χωρις να το πολυκοιταξω:() και στα μαθηματικα κατ. μπερδεψα τον τυπο των συντεταγμενων μεσου και παρολο που εκανα ελεγχο το μυαλο μου δεν ξεκολλουσε με τιποτα κι ετσι 19 αντι για 20... Μαλλον κι εγω παραεχω αυτοπεποιθηση ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εγώ συνήθως κάνω τέτοια λάθη στο τέλος της άσκησης έτσι η άσκηση είναι σωστή αλλά το αποτέλεσμα λάθος:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το καλό είναι όταν λύνεις μια άσκηση και το απότελεσμα βγαίνει από τύχη σωστό.:D.
3 Ασκήσεις με πήγαν έτσι σήμερα..Αλλά έχω την εντύπωση πως οι εξεταστές στις πανελλήνιες δεν πιστεύουν στην τύχη ε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Το καλό είναι όταν λύνεις μια άσκηση και το απότελεσμα βγαίνει από τύχη σωστό.:D.
3 Ασκήσεις με πήγαν έτσι σήμερα..Αλλά έχω την εντύπωση πως οι εξεταστές στις πανελλήνιες δεν πιστεύουν στην τύχη ε;:P
οχι δεν πιστευουν:P
θυμαμαι κι εγω παρα πολλα τετοια λαθη,αλλα δυστυχως μπορουν να σου στερησουν πολλα μορια αυτα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
2m+m=2m -.-' dammit "$%!£!¬@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
αρα m=0! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο που m είναι διάφορ του 0,dammit:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εγώ όταν αντιλαμβάνομαι οτι κάνω τέτοιου είδους λάθη, χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο :P Θυμήθηκα τώρα λάθη που έκανα σε ασκηση αλγεβρας στο σχολειο, σε αναγωγή ομοιων ορων :xixi:

Πάντως SoZi στην περιπτωση σου, απο αυτο που βρηκες δεν θα μπορουσες να καταλάβεις το λάθος αφού γνώριζες οτι m είναι διάφορο του 0? Μπορεί να λεω και βλακεις κιολας, συγνώμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το θέμα είναι τι λάθος ήταν αυτό που έκανα!Η χαζομάρα δηλαδή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ είμαι πρωταθλήτρια στα λάθη απροσεξίας! Ενδεικτικα, φλετος στις πανελλήνιες έχασα 140 μόρια γιατι έκανα λάθος σε πολ. επιλογης στη φυσική κατ! Και τι λάθος?
Η εκφώνηση, για όσους θυμούνται, έλεγε: η επιτάχυση και η απομάκρυνση έχουν πρόσημο...
Ε, εγώ αντι για απομάκρυνση διάβασα ταχύτητα!
Έτσι έκανα το μοναδικό λάθος μου σε όλο το διαγώνισμα και πήρα 95 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ναι, μπορείτε να με μουτζώσετε. Σήμερα έγραφα άλγεβρα στο φροντιστήριο και έκανα τα εξής:

,

διάβασα

και το αποκορύφωμα



Eίμαι άχρηστος.

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι αν καταλαβαίναμε κιόλας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι, μπορείτε να με μουτζώσετε. Σήμερα έγραφα άλγεβρα στο φροντιστήριο και έκανα τα εξής:

,

διάβασα

και το αποκορύφωμα



Eίμαι άχρηστος.

:p
H πλάκα είναι ότι ασκηση είναι γελοία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δεν ήταν έτσι, ήταν το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος που ξεκίναγε από μια παράσταση και έφτανες εκεί.

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Φαντάζομαι τι παράξενα έκανες για να βγάλεις αυτό το συμπέρασμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Λαθη απροσεξιας γινονται οταν εχει κανεις πολυ αγχος.θυμαμαι μια φορα σε διαγωνισμα ιστοριας που ειχα ξεχασει να απαντησω ενα ολοκληρο υποερωτημα! :s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
κι εγω το εχω παθει αυτο!!:xixi::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sido

Νεοφερμένος

Ο sido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
καλησπερα εχω ενα προβληματακι ... κανω πολλα λαθη απο απροσεξια και ειμαι 3η λυκειου και εχω αγχωθει διοτι πιστευω οτι θα μου στοιχησουν στο τελος ...
ενω τα ξερω απως λενε και οι καθηγητες στους γονεις μου κανω λαθη σε αυτον τον τομεα
μπορειτε να μου προτεινετε να κανω κατι ωστε να τα μετριασω????
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top