Φροντιστήριο

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη τάξη του φροντιστηρίου μου στη πληροφορική συγκεκριμένα. Πιο συγκεκριμένα τα υπόλοιπα παιδιά (5) δεν ασχολούνται τόσο βαθιά με το μάθημα όπως και εγώ. Αυτό δε σημαίνει ότι δε διαβάζουν, διαβάζουν αρά μάθημα παρά μάθημα και όχι συστηματικά όπως προσπαθώ να κάνω εγώ, με συνέπεια αυτό να τους δημιουργεί πολλές απορίες. Επίσης είναι δύο παιδιά που λειπουν συστηματικά στο μάθημα οπότε κάνουν το τμήμα να μένει πίσω. Νιώθω (χωρίς να ακούγεται εγωιστικό) ότι ασχολούμαι περισσότερο σε σχέση με τους άλλους στο μάθημα της πληροφορικής και η δικιά τους η αργοπορεία είανι και δικιά μου. Το ερώτημα είναι ότι αξίζει να πάω ιδιαίτερα ,καθώς είναι ένα μάθημα που πολλοι χαρακτηρίζουν εύκολο ;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,608 μηνύματα.
Αφού βλέπεις ότι το τμήμα.....δεν......... θα συμφωνούσα ότι είναι προτιμότερο να κάνεις ιδιαίτερα ή ζήτα να σε βάλουν σε άλλο τμήμα (αν υπάρχει). Δεν αξίζει να μένεις πίσω χωρίς λόγο.
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,452 μηνύματα.
Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη τάξη του φροντιστηρίου μου στη πληροφορική συγκεκριμένα. Πιο συγκεκριμένα τα υπόλοιπα παιδιά (5) δεν ασχολούνται τόσο βαθιά με το μάθημα όπως και εγώ. Αυτό δε σημαίνει ότι δε διαβάζουν, διαβάζουν αρά μάθημα παρά μάθημα και όχι συστηματικά όπως προσπαθώ να κάνω εγώ, με συνέπεια αυτό να τους δημιουργεί πολλές απορίες. Επίσης είναι δύο παιδιά που λειπουν συστηματικά στο μάθημα οπότε κάνουν το τμήμα να μένει πίσω. Νιώθω (χωρίς να ακούγεται εγωιστικό) ότι ασχολούμαι περισσότερο σε σχέση με τους άλλους στο μάθημα της πληροφορικής και η δικιά τους η αργοπορεία είανι και δικιά μου. Το ερώτημα είναι ότι αξίζει να πάω ιδιαίτερα ,καθώς είναι ένα μάθημα που πολλοι χαρακτηρίζουν εύκολο ;

Αν βλέπεις ότι δεν είσαι ικανοποιημένη, αλλάζεις τμήμα επιτόπου. Το να δίνουν οι γονείς σου λεφτά σε κάτι που δε σε βοηθά, είναι κρίμα. Το συζητάς με τη διοίκηση του φροντιστηρίου και τελείωσε.
Μην αφήσεις να περάσει καιρός και να δημιουργηθούν κενά.
 

hl_amhxanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Γιατί δεν τους δείχνεις κανέναν κινέζο που βγαίνει πρώτος σε διαγωνισμούς κώδικα της Google μήπως τους ψήσεις να προσπαθήσουν να γίνουν σαν και αυτόν;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top