Φοιτητική ζωή στο Αγρίνιο

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Καλησπέρα σας .. μαλλον περνάω αγρίνιο .. έχει καθόλου φοιτητοκοσμο ή 3 και ο κουκος? νυχτερινή ζωή εκεί? ... γενικά κυλάει η ζωή στην επαρχία? γνωρίζεις κόσμο?... η πόλη του Αγρινίου πως είναι? πλζ βοηθηστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
απο τη ξερω δεν εχει τιποτα, παντος ειναι καλυτερα απο Λαμια οποτε worry not
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
απο τη ξερω δεν εχει τιποτα, παντος ειναι καλυτερα απο Λαμια οποτε worry not
απο που το ξερεις ? προσωπική εμπειρία (αδερφος κλπ..?)

αν υπηρχε καποιος που σπουδάζει ηδη εκει θα ητανε τοπ να με κατατοπίσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μπα μιλαω καθαρα απο φημες, μπορει να φτεγανε και τα ατομα που ητανε εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Μπα μιλαω καθαρα απο φημες, μπορει να φτεγανε και τα ατομα που ητανε εκει
οκ ευχαριστω που απάντησες ! αν μαθεις κατι πιο έγκυρο στείλε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
οκ ευχαριστω που απάντησες ! αν μαθεις κατι πιο έγκυρο στείλε!!



έχω μια φίλη εκει και μου είπε ότι είναι 3 κι ο κουκος.....
κάνει πως και πως να φύγει!!!
μόνο αυτό έχω ακούσει βασικά................
έδωσε φέτος μαζί μ'εμένα και τελικά περνάει γιάννενα στα τει βρεφονηπιοκομείας μάλλον, αν δεν ανεβούν πολύ.........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
έχω μια φίλη εκει και μου είπε ότι είναι 3 κι ο κουκος.....
κάνει πως και πως να φύγει!!!
μόνο αυτό έχω ακούσει βασικά................
έδωσε φέτος μαζί μ'εμένα και τελικά περνάει γιάννενα στα τει βρεφονηπιοκομείας μάλλον, αν δεν ανεβούν πολύ.........:P
πο... και η σχολή που περνάω μου αρέσει πολυ ρε γμτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
ε οχι 3 και ο κουκος...εγω ειμαι απο Αγρινιο...ειναι μεγαλη πολη..εχει σχεδον 100.000 κατοικους...φοιτητες δεν ξερω...αρκετους ομως...εχει πολλες καφετεριες αρκετα κλαμπακια και αν εισαι του εντεχνου εχει πολυ καλα μαγαζια του ειδους...αν εχεις και αυτοκινητο μπορεις να πηγαινεις προς θερμο μερια στην λιμνη τριχωνιδα αν εχεις ακουστα που εχουν ανοιξει πολλα μαγαζια για καφε κ φαγητο και ειναι τελεια,διπλα στη λιμνη...για οτι αλλο θες ρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αν και ειμαι απο χωριο που ειναι κοντα, πηγα λυκειο εκει και γενικα παω πολλες φορες.

Εεεε δεν ειναι το θεμα οτι ειναι μικρη πολη, απλως δεν ειναι φοιτητουπολη. Δεν ξερω τι θα γινει φετος βεβαια, διοτι νομιζω εχει πιο πολλα τμηματα. Επισης εχει λιγο ανωμαλο καιρο. Ειτε υπερβολικο κρυο, είτε υπερβολικη ζέστη. :P
Δεν ξερω αν θα το παρουν στραβα οι Αγρινιωτες(στη σχολη ειναι πολυ φανατικοι οπαδοι της πολης τους), αλλα δεν μπορω να την χαρακτηρισω "ομορφη" ως πολη. Λιγο μουντη. Αλλα δεν ειναι και ασχημη σε συγκριση με αλλες οπως ειπατε.

Υπαρχουν μικροτερες πολεις πιο ομορφες, και υποθετω και καποιες μεγαλυτερες μπορει να ειναι πιο ασχημες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris-Mohican

Νεοφερμένος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
πέρασε μια κολλητή μου απο δώ Πρέβεζα,στο Αγρίνιο και ολό την κορο'ι'δεύουμε για την σάπια φοιτητική ζωή που θα έχει,αλήθεια τώρα λέει τίποτα σαν φοιτητούπολη??κανα καλό μαγαζι-κλαμπάκι κλτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
λοιπον μενω 18 χρονια στο αγρινιο οποτε πιστευω πως μπορω να σε βοηθησω.
ας ξεκινησουμε απο τα καλα.

-πολλες καφετεριες για ολα τα γουστα, μαζεμενες στο κεντρο της πολης.
-ουζερι και μικρα ζεστα μαγαζακια που μαζευονται πολλα παιδια καθε βραδυ.
-εχει 4 μεγαλα κλαμπ(ασχετο αν το ενα ειναι σκυλαδικο και αλλο ενα ελληναδικο) + 2-3 καφετεριες που γινονται κλαμπ τα βραδια.
-εχει 7 λυκεια και 7 γυμνασια(+ τα ιδιωτικα σχολεια) που σημαινει πολυ νεολαια και σχεδον ενα παρτυ/δεκα μερες.
-ειναι μεγαλη πολη με γυρω στους 100.000 κατοικους που σημαινει οτι αλλαζεις συχνα παραστασεις και δεν βαριεσαι(τουλαχιστον τα πρωτα χρονια)
-αρκετα μεγαλη αγορα με πολλα μαγαζια για ρουχα-παπουτσια-αξεσουαρ για ολες τις τσεπες.
-οχι ιδιαιτερα ακριβη πολη


τα αρνητικα τωρα
-χαλια καιρος, πολυ μα παρα πολυ υγρασια και οι συνεχεις βροχες τον χειμωνα σου σπανε τα νευρα!!
-χωρις να θελω να ριξω τους συμπολιτες μου στα ματια σου, πρεπει να σε προετοιμασω και να σου πω πως θα συναντησεις πολλα ατομα, κυριως μεγαλυτερης ηλικιας που εχουν την νοοτροπια του "βλαχου" σε μεγαλο βαθμο. κατι ιδιαιτερα εκνευριστικο.
-δεν υπαρχουν ωραια μερη να πας μια βολτα με τα ποδια, εκτος απο το παρκο τα πρωινα, αντε και το δασακι του αγιου χριστοφορου.
-το αγρινιο ειναι απλως μια πυκνοκατοικημενη περιοχη χωρις τουριστικο ή πολιτιστικο ενδιαφερον. ομως εχει γυρω περιοχες με μεγαλο περιβαλλοντικο ενδιαφερον!
-εν τελει ειναι πολη για να ζησεις 4-5 χρονια κ οχι παραπανω. μετα βαριεσαι-ξενερωνεις-σκοτιζεσαι με ολα τα παραπανω αρνητικα.

απο την μερια μου χαιρομαι παρα πολυ που ηρθε η ωρα επιτελους να φυγω απο το αγρινιο, σ αυτο ομως παιζει σιγουρα ρολο το οτι μεγαλωσα εδω και εχω κανει οτι μπορει να κανει καποιος σε αυτη την πολη κι εχω βαρεθει.

βεβαια αν σου αρεσει η σχολη σου θα ειναι βλακεια να μην ερθεις αγρινιο, μιας και με καλη παρεα μια χαρα θα περασεις κι εδω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έχει 500-600 φοιτητές !Χαλαρά και ενωμένα τα πραγματα.
Γεννήθηκα στο Αγρίνιο , και παω καθε χριστούγεννα , πάσχα και καλοκαίρι!
Μια χαρά είναι !
Καφετέριες πολλές-πάρα πολλες !
Ηλια Ηλιου ουαου ! Στέκι !
Κλαμπάκια για όλα τα γούστα στο κέντρο !
Πολύς κόσμος γενικά !Έχει 100.000+ κατοικους μόνιμους εκεί !
+ Αυτούς απο τα χωριά , μια χαρά !
Επίσης , κοντά βρίσκονται πολύ ωραια μέρη !
Πχ Αμφιλοχία , λιγοτερο απο 1 ωρα απόσταση !
Είσαι κοντα και στη Λευκάδα - μια χαρά !
Και αφου σου αρέσει η σχολή , τι το σκεφτεσαι !
Δεν είναι ακριβή πόλη ! Εχει μεγάλη αγορά ! Μεσα στο κέντρο και περιφεριακά του είναι γεμάτο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Καφετέριες πολλές-πάρα πολλες !
Ηλια Ηλιου ουαου ! Στέκι !

ετσι ετσι..ηλια ηλιου κορυφαιο σημειο συναντησης για ολους τους νεους!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ετσι ετσι..ηλια ηλιου κορυφαιο σημειο συναντησης για ολους τους νεους!:D

Αγρίνιο ολε ρεεεειιι !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris-Mohican

Νεοφερμένος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ετσι ετσι..ηλια ηλιου κορυφαιο σημειο συναντησης για ολους τους νεους!:D
τι είναι αυτό το ήλια ηλιου,εννοώ μαγαζί καφετέρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πεζόδρομο να το πω... είναι γεμάτο απο καφετέριες αριστερά και δεξιά !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
τι είναι αυτό το ήλια ηλιου,εννοώ μαγαζί καφετέρια?

πεζοδρομος οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω. κ λεγεται ηλια ηλιου. εχει πολλες καφετεριες κ ουζερι κ μαζευει παρα πολυ κοσμο! απο νωρις το απογευμα μεχρι πολυ αργα το βραδυ! για αραγμα ειναι οτι πρεπει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Για να βοηθήσω λίγο είναι η οδός Ηλία Ηλιού και είναι όπως λένε τα παιδιά πεζόδρομος με πολλές καφετέριες αλλά και άλλα μαγαζιά(πχ stuff κλπ). Για μένα είναι το καλύτερο μέρος για να πας για καφέ στο Αγρίνιο εκτός αν πας Τρώγλη ή Αίθριο ή όπερα κλπ(καφετέριες είναι) που είναι σε άλλη μεριά μαζεμένες. Τώρα γενικότερα για τη ζωή(αν και δεν έχω ζήσει Αγρίνιο αλλά πάω πάρα πολύ συχνά) δεν είναι και η καλύτερη ειδικά για φοιτητές. Πρέπει λίγο να ψαχτείς για να περάσεις καλά. Πάντως δεν απέχει και πολύ από Πάτρα και Αμφιλοχία(αν και η Αμφιλοχία δεν μου λέει κάτι σαν πόλη πλέον) οπότε έχει ένα ατού. Όσο για τη νοοτροπία "βλάχου" που αναφέρθηκε πιο πάνω, όντως υφίσταται αλλά το συνηθίζεις, δεν είναι τίποτα. Αυτά από μένα. Καλή φοιτητική ζωή σε όσους πέρασαν Αγρίνιο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cycloholic

Νεοφερμένος

Ο cycloholic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κωλόψαρα αφήστε και κάποιον παλιό να μιλήσει.

Εγώ ήμουν φοιτητής στο Αγρίνιο 6 χρόνια, απο το 2003 εως το 2009.

Γενικότερα εγω και η παρεα μου περασαμε αξεχαστες στιγμες, που δύσκολα μπορουν να επαναληθφούν. Το κακό με το αγρίνιο δεν είναι ότι δεν έχει μαγαζια ή καφετέριες ή κλάμπ. Απ'ολα έχει...

Αυτό που το χαλάει είναι ότι οι περισσότεροι φοιτητές εκεί μέσα είναι φλωράκια όσο δεν πάει άλλο.. Και το κουτσομπολιό πάει σύννεφο. Κλάνεις και πριν προλάβεις να το ακούσεις εσύ ο ίδιος το έχει μάθει η μισή σχολή.

Με τους αγρινιώτες που προαναφερθηκε δεν είχαμε ποτε κανένα πρόβλημα εκτός ελάχιστων περιπτώσεων στο πρώτο έτος που οι αγρινιώτες όντας κλειστή κοινωνία, δεν έιχαν συνηθήσει την παρουσία μας. Και οι περισσότεροι είναι καλά παιδιά.

Όποιος θέλει να πάει μια χαρά θα περάσει αρκεί να βρει μια καλή παρέα.

Και άμα είστε ήδη εκεί,να πάτε σε ένα ουζερί στην μεσολογγίου που πριν λίγο καιρό έκανε ανακαίνηση και άλλαξε ριζικά, και να του πείτε του αφεντικού ότι έχει χαιρετισμούς από τους μητσαίους...

Αυτά, φιλάκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ασχετο αλλα μια φιλη μου περασε φετος στο Αγρινιο και τις αρεσει πολυ ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top