Φιλολογία Κρήτης

βασια χαλκιδα

Νεοφερμένος

Η βασια χαλκιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σασ γνωριζει κανεισ οτιδηποτε για τη φιλοσοφικη ρεθυμνου????ειναι καλο τμημα?βγαινεισ φιλολογος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marie!!!!

Νεοφερμένος

Η marie!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια και εγω θα ηθελα να με ενημερωσετε για την φιλολογια ρεθυμνου... αν ξερει καποιος ας μας πει την αποψη του.. ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 865 μηνύματα.
Πώς είναι η φιλολογία Κρήτης σαν τμήμα; Έχει καλούς καθηγητές; Τα μαθήματα είναι εύκολα ή δύσκολα; Ενδιαφέροντα ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Γιὰ τὸ προπτυχιακὸ δὲν ξέρω νὰ σοῦ πῶ. Πάντως γενικὰ ὑπάρχουν καλοὶ καθηγητὲς ἀλλὰ δυστυχῶς καὶ αὐτὸ τὸ τμῆμα ἔχει πέσει θῦμα τῶν περικοπῶν μὲ ἀποτέλεσμα νὰ ἔχῃ ἀποδυναμωθεῖ ἀρκετά σὲ σχέση μὲ τὸ παρελθόν. Ἐπίσης ὑπάρχει καὶ κατεύθυνση Θεατρολογίας/Κινηματογράφου γιὰ ὅποιον ἐνδιαφέρεται.

Αὐτὸ πάντως τὸ ὁποῖο εἶναι ἐνδιαφέρον σὲ αὐτὸ τὸ τμῆμα εἶναι τὸ γεγονὸς ὅτι τὸ πρόγραμμα σπουδῶν εἶναι ἀρκετὰ εὐέλικτο καθὼς ὑπάρχουν πολλὲς διαφορετικὲς ἐπιλογὲς σὲ μαθήματα καθὼς ἐπίσης καὶ διάφορα σεμινάρια τὰ ὁποῖα γίνονται μὲ μικρότερο ἀριθμὸ φοιτητῶν καὶ περνιοῦνται μὲ ἐργασία. Οἱ αἴθουσες τῆς σχολῆς εἶναι σύγχρονες καὶ ἔχουν ὅλον τὸν ἀπαραίτητο ὀπτικοακουστικὸ ἐξοπλισμό. Πάντως σίγουρα τὸ μεταπτυχιακὸ πρόγραμμα εἶναι ἀρκετὰ ὑψηλοῦ ἐπιπέδου καὶ αὐτὸ μπορῶ νὰ τὸ πῶ μὲ ἰδία γνώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 865 μηνύματα.
Ευχαριστώ.

edit:Πού μπορώ να βρω τα μαθήματα κορμού της σχολής; Στο site βρίσκω μόνο τα μαθήματα των κατευθύνσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δὲν ἔχει μόνο τὰ μαθήματα τῶν κατευθύνσεων, ἁπλῶς γράφει κάθε μάθημα σὲ ποιά κατεύθυνση ἀνήκει. Νομίζω ὅτι τὸ ἂν εἶναι κορμοῦ ἢ κατεύθυνσης φαίνεται ἀπὸ τὸ ἐπίπεδο τοῦ μαθήματος ἀλλὰ καὶ πάλι δὲν εἶμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,461 μηνύματα.
Στη Θεατρολογία τι μαθήματα έχει; Μπήκα στη σελίδα και δε βρήκα κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Στη Θεατρολογία τι μαθήματα έχει; Μπήκα στη σελίδα και δε βρήκα κάτι

Δὲς τὰ μαθήματα τὰ ὁποῖα προσφέρονται σὲ κάθε ἑξάμηνο στὴ σχολὴ καὶ κοίταξε αὐτὰ τὰ ὁποῖα εἶναι στὴν κατεύθυνση Θεατρολογίας. Ἁπλῶς τὸ θέμα εἶναι ὅτι τὰ μαθήματα ἀλλάζουν ἀνὰ ἑξάμηνο γι' αὐτὸ καὶ δὲν ἔχουν συγκεντρωτικὸ πίνακα γιὰ ὅλα τὰ ἔτη ὅπως σὲ ἄλλα τμήματα Φιλολογίας.

https://www.philology.uoc.gr/COURSES/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,461 μηνύματα.
Δὲς τὰ μαθήματα τὰ ὁποῖα προσφέρονται σὲ κάθε ἑξάμηνο στὴ σχολὴ καὶ κοίταξε αὐτὰ τὰ ὁποῖα εἶναι στὴν κατεύθυνση Θεατρολογίας. Ἁπλῶς τὸ θέμα εἶναι ὅτι τὰ μαθήματα ἀλλάζουν ἀνὰ ἑξάμηνο γι' αὐτὸ καὶ δὲν ἔχουν συγκεντρωτικὸ πίνακα γιὰ ὅλα τὰ ἔτη ὅπως σὲ ἄλλα τμήματα Φιλολογίας.

https://www.philology.uoc.gr/COURSES/

Και αυτός που τελειώνει αυτη την κατεύθυνση φιλόλογος βγαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Και αυτός που τελειώνει αυτη την κατεύθυνση φιλόλογος βγαίνει;

Καλὸ ἐρώτημα. Νὰ σοῦ πῶ τὴν ἀλήθεια δὲν ξέρω.. Λογικὰ ναί. Ἄλλωστε ὅλοι πτυχίο φιλολόγου παίρνουν. Ἁπλῶς σίγουρα μποροῦν νὰ ἔχουν πρόσβαση στὰ ἀντίστοιχα μεταπτυχιακά.

Ἂν ἐνδιαφέρεσαι πάντως γιὰ Θεατρολογία, ὑπάρχει ξεχωριστὸ τμῆμα στὴν Πάτρα τὸ ὁποῖο ἀπὸ ὅ,τι λένε εἶναι καὶ καλό.
https://www.theaterst.upatras.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,461 μηνύματα.
Απο περιέργεια ρώτησα. Δε με ενδιαφέρει η θεατρολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Στοχεύει κανείς Φιλολογία Ρεθύμνου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απηλιώτης

Νεοφερμένος

Ο Απηλιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ στοχεύω για Φιλολογία Ρεθύμνου :) Βέβαια είμαι σε δίλημμα, αλλά θα δούμε :D Κι εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Και εγώ, ναι! Δηλαδή ανάμεσα σε τι σχολές είσαι;
Πόσα μόρια έβγαλες; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απηλιώτης

Νεοφερμένος

Ο Απηλιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έβγαλα 16,520 κι έχω την τριτεκνία απλά δεν ξέρω αν θα βάλω πρώτη τη φιλολογία ρεθύμνου ή θεσσ/νίκης :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Με τρως για 300. :P

Θεσσαλονίκη βάλε πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεσσαλονίκη βάλε πρώτη.

Γιατί το λες αυτό; Φιλολογίες και οι δύο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Απηλιώτης

Νεοφερμένος

Ο Απηλιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απλά είμαι από Χανιά και καταλαβαίνεις πώς διαμορφώνεται το πράγμα : από τη μία η μεγαλούπολη, η ευκαιρία να " ανοίξω τα φτερά μου" (:P) και από την άλλη το ασφαλές Ρέθυμνο που τους μισούς τους ξέρω ήδη! :redface: Δηλαδή, η αλήθεια είναι πως τη φοβάμαι λίγο τη Θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δὲς τὰ μαθήματα τὰ ὁποῖα προσφέρονται σὲ κάθε ἑξάμηνο στὴ σχολὴ καὶ κοίταξε αὐτὰ τὰ ὁποῖα εἶναι στὴν κατεύθυνση Θεατρολογίας. Ἁπλῶς τὸ θέμα εἶναι ὅτι τὰ μαθήματα ἀλλάζουν ἀνὰ ἑξάμηνο γι' αὐτὸ καὶ δὲν ἔχουν συγκεντρωτικὸ πίνακα γιὰ ὅλα τὰ ἔτη ὅπως σὲ ἄλλα τμήματα Φιλολογίας.

https://www.philology.uoc.gr/COURSES/

Και είχα αναρωτηθεί γι' αυτό... :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Tι παιζει με τα σεμιναρια; δηλαδη , επιλεγονται καποιοι μαθητες και κανουν εργασιες;
ακουγεται πολυ καλοο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top