Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
αναμεσα στα δυο φυλα δεν μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια,μονο ερωτας και αγαπη ,τιποτ αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ω, εντάξει τότε. Αλλά δεν ξέρεις τι θα συμβεί αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Φιλία μπορεί να υπάρξει, με την έννοια ότι δε θα συμβεί απαραίτητα κάτι πέρα από αυτό. Πάντα, όμως, θα υπάρχει κάτι υποφώσκον ερωτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Φιλία μπορεί να υπάρξει, με την έννοια ότι δε θα συμβεί απαραίτητα κάτι πέρα από αυτό. Πάντα, όμως, θα υπάρχει κάτι υποφώσκον ερωτικό.



Ακριβως.


Με λιγα λογια παρεα μπορει να γινει ανετα,οχι ομως πραγματικη φιλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φαγωθήκατε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ακριβως.


Με λιγα λογια παρεα μπορει να γινει ανετα,οχι ομως πραγματικη φιλια.

Δήμο, νομίζεις ότι μεταξύ γυναικών μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δήμο, νομίζεις ότι μεταξύ γυναικών μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία;


Προσωπικα δεν το πιστευω,οχι.

Για εμενα αληθινες φιλιες γινονται μονο αναμεσα στους αντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτο;


Πρωτο και βασικο,ειστε υπερβολικα ζηλιαρες,θελετε παντα να δειχνετε ανωτερη απο τη φιλη σας και γενικα δεν υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ σας,κυριαρχει η ζηλια.

Τωρα θα μου πεις δεν ειναι ολες ετσι,συμφωνω,παντα και παντου υπαρχουν εξαιρεσεις,εστω και απειροελαχιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δηλαδή εσείς δεν ζηλεύετε;
Εγώ πιστεύω πως θέλετε να δείχνετε ανώτεροι από τον φίλο σας, όπως εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Νομίζω πως οι γυναίκες είναι πιο πολύπλοκες, σε σχέση με τους άνδρες, και συμφωνώ με το ότι είναι πιο εύκολο να επιτευχθεί φιλία μεταξύ ανδρών παρά μεταξύ γυναικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δηλαδή εσείς δεν ζηλεύετε;
Εγώ πιστεύω πως θέλετε να δείχνετε ανώτεροι από τον φίλο σας, όπως εμείς.


Να σου φερω ενα απλο παραδειγμα,εσεις ειστε ικανες να σφαχτητε και να κανετε τρελα πραματα η μια στην αλλη αμα θελετε τον ιδιο αντρα,εμεις θα πουμε μεταξυ μας η φιλια μας πανω απο ολα,δε βαριεσαι,υπαρχουν και αλλες πολλες γυναικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Και φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα μπορεί να χτιστεί και ανάμεσα σε δυο γυναίκες κατά τη γνώμη μου. Δε νομίζω πως είναι τόσο απλή η χημεία μεταξύ δύο ατόμων ώστε να καθορίζεται από τον παράγοντα του φύλου. Ανάμεσα σε άντρα-γυναίκα αν έχουν ξεκαθαριστεί κάποια πράγματα μπορεί άνετα να καλλιεργηθεί φιλία. Τώρα αν γυρίσει κάπως αλλιώς τι να πω, ακόμα και με τον σύντροφο σου μπορείς να είσαι πραγματικός φίλος.
Όσον αφορά τις γυναίκες όπως είπε και η συνονόματη είναι πιο περίεργη η κατάσταση. Έχουμε την τάση να υπεραναλύουμε κάποια πράγματα και το να "καταθέσουμε" τα εσώψυχα μας σε κάποιον δεύτερο το θεωρούμε πολύ μεγάλη υπόθεση. Οι άνδρες είναι πιο εύκολοι σε αυτόν τον τομέα, αν έχουν ένα πρόβλημα δε θα κάτσουν να διυλίσουν τον κώνωπα, μια βόλτα με την παρέα τους μπορεί να τους το λύσει. Εμείς το γυρνάμε στο μυαλό μας πόσες ώρες και μέρες συνήθως. Για θέματα σύγκρισης μεταξύ γυναικών δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Θεωρώ ηλίθιες τις γυναίκες που αρέσκονται να αυτοκολακεύονται και να κοιτάνε ψεγάδια στους άλλους για να νιώσουν καλύτερα. Αν έχει τέτοιο χαρακτήρα κάποια είναι δύσκολο να κάνει παρέα πέρα από τα επιφανειακά με οποιοδήποτε φύλο.
Βγαίνει νόημα από αυτά που λέω? Στο κεφαλι μου τα'χω ξεκαθαρισμένα, στο ποστ μου φαίνονται χάλια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ΜΠΑΑΑΑ

δεν υπάρχει.
θα έρθει η στιγμή που τα πράματα θα γίνουν από φιλικά ερωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαλααααααααααααα....είστε όλοι τόσο σίγουροι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με την Αλεξάνδρα στο ότι με τις κατάλληλες προϋποθέσεις μπορεί άνετα να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα. Κάνω πολύ παρέα με 2 κοπέλες από το σχολείο μου και δεν τρέχει τίποτα επειδή όχι μόνο έχουν αγόρια, αλλά και επειδή δεν με ελκύουν ερωτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με την Αλεξάνδρα στο ότι με τις κατάλληλες προϋποθέσεις μπορεί άνετα να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα. Κάνω πολύ παρέα με 2 κοπέλες από το σχολείο μου και δεν τρέχει τίποτα επειδή όχι μόνο έχουν αγόρια, αλλά και επειδή δεν με ελκύουν ερωτικά...


Το οτι δεν σε ελκυουν τωρα,δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν προκειτε να νιωσεις ελξη ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το οτι δεν σε ελκυουν τωρα,δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν προκειτε να νιωσεις ελξη ποτε!

Ακριβώς.^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Αποφάσισα πως ούτε είμαι αρκετά μεγάλη ούτε έχω αρκετές εμπειρίες για να μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Στην αρχή πίστευα πως υπάρχει αλλα μετά απο κάποια πρόσφατα γεγονότα άρχιζα να αναθεωρώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ακόμα κι αν υπάρξει έλξη, γιατί θα χαθεί η φιλία δεν καταλαβαίνω. Το να μπορείς να μοιραστείς τις σκέψεις σου, τα προβλήματα σου, τις καλύτερες σου στιγμές με κάποιον άνθρωπο που σε τραβάει σημαίνει ότι δεν είναι φίλος σου? Ακόμα κι από τα ζευγάρια (μεγάλης διάρκειας) που ξέρω συνήθως καταλήγουν να ειναι οι στενότεροι φίλοι μεταξύ τους. Για μένα φίλος είναι αυτός που μπορεί να σταθεί δίπλα σου σε όλες τις στιγμές της ζωής σου. Να σε ακούσει αλλά και να σου μιλήσει. Αν τα κάνει αυτά τι με νοιάζει αν τον λέω φίλο ή αγόρι μου? Όσο μεγαλώνεις καταλαβαίνεις ότι το να χτίσεις φιλίες και να ανοιχτείς σε αγνώστους γίνεται πιο δύσκολο. Αν έχεις βρει ένα άτομο που εμπιστεύεσαι δε χρειάζεται να το απομακρύνεις λόγω ταμπού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top