Φίλοι, φιλίες & κοινωνικές σχέσεις

Rossettitalia

Νεοφερμένος

Ο Rossettitalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 84 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αλήθεια το ξέρετε οτι οι φίλοι,οι φιλίες και γενικότερα οι κοινωνικές σχέσεις αυξάνουν τη διάθεση μας,και γενικότερα το ποροσδοκίμιο ζωής?έχετε φίλους?κάνετε εύκολα φιλίες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παρεες εχω και σχεδον παντα ειχα. Γενικα δεν ειμαι πολυ κοινωνικος, αλλα με τον ενα η τον αλλο τροπο εχω παρεα. Παρολα αυτα ειμαι κλειστος χαρακτηρας (με την εννοια των συναισθηματων, μονοχνωτος δεν ειμαι). Τον ορο "φιλια" δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομα. Θεωρω παρακινδυνευμενο αυτο το χαρακτηρισμο, γιατι ποτε δεν ξερεις... Εκτος των αλλων πιστευω οτι για να εδραιωθει μια φιλια πρεπει να περασει και να δοκιμαστει απο πολλες καταστασεις. Γενικα βλεπω γυρω μου ατομα να χρησιμοποιουν τον ορο "φιλια" εκει που εγω χρησιμοποιω τον ορο "παρεα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Παρεες εχω και σχεδον παντα ειχα. Γενικα δεν ειμαι πολυ κοινωνικος, αλλα με τον ενα η τον αλλο τροπο εχω παρεα. Παρολα αυτα ειμαι κλειστος χαρακτηρας (με την εννοια των συναισθηματων, μονοχνωτος δεν ειμαι). Τον ορο "φιλια" δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομα. Θεωρω παρακινδυνευμενο αυτο το χαρακτηρισμο, γιατι ποτε δεν ξερεις... Εκτος των αλλων πιστευω οτι για να εδραιωθει μια φιλια πρεπει να περασει και να δοκιμαστει απο πολλες καταστασεις. Γενικα βλεπω γυρω μου ατομα να χρησιμοποιουν τον ορο "φιλια" εκει που εγω χρησιμοποιω τον ορο "παρεα".
φιλε μου σσυμφωνω μαζι σου εγω για παραδειγμα εχω γενικα μια παρεα που βγαινεις εξω για καφε διασκεδαση κλπ αλλα πιστευω πως εχω μονο μια πραγματικη φιλη:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
3 ατομα στη ζωη μου ειναι κοντινα, με τους 2 ειχα ερωτικη σχεση, η τριτη ειναι φιλη μου απο το σχολειο. Γενικα δε θελω να εχω πολλους γυρω μου, αλλα εννοειται κανω παρεα και με συμφοιτητες πχ ή μιλαω με συμμαθητριες μου απο το σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
δεν ειμαι κοινωνικο ατομο...προτιμω να ειμαι μονη μου αλλα εχω ατομα με τα οποια νιωθω ωραια κ περναμε ωραια! τωρα αν εχω φιλους...την εχω ''πατησει'' πολλες φορες και τωρα πια δεν ειμαι σιγουρη για τα περισσοτερα ατομα γυρω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
φιλε μου σσυμφωνω μαζι σου εγω για παραδειγμα εχω γενικα μια παρεα που βγαινεις εξω για καφε διασκεδαση κλπ αλλα πιστευω πως εχω μονο μια πραγματικη φιλη:iagree:

Σε αυτό συμφωνώ και εγώ απόλυτα. Γενικά θέλω οι σχέσεις που θα κάνω να είναι καλές και στέρεες μπορώ να αφοσιωθώ πλήρως σε μια φιλία γι αυτό την έχω πατήσει πολλές φορές. Το να βρεις την μια κολλητή που να ταιριάζει στο ήθος, στα θέλω και στην ματιά γενικότερα για την ζωή είναι πολύ δύσκολο αλλά εαν ανακαλύψεις μια τέτοια τότε αξίζει να την κρατήσεις.

Όσο αναφορά τις κοινωνικές επαφές έχω ένα γεια και μια κουβέντα με αρκετά παιδιά από το σχολείο αλλά δεν μου αρέσει να αναλώνομαι με πενιχρά άτομα μόνο και μόνο επειδή είναι μούρες και κουλ. Το να κάνεις γνωριμίες είναι καλό αλλά το να φτιάχνεις παρέες με όσα άτομα γνωρίζεις το θεωρώ τουλάχιστον εξευτελιστικό. Αυτό το κάνει συνήθως η κολλητή μου. Μέχρι και την κοπέλα που είναι στην καφετέρια που πάμε κάθε τόσο έχει πάρει το τηλ της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δε μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα κοινωνική... Βασικά δεν έχω αυτό που λέμε "κολλητή". Προτιμώ να είμαι μόνη μου. Θα βγω ρε παιδί μου με την παρέα, και θα περάσουμε καλά, αλλά δε θα τρελαθώ κιόλας... Φίλους κάνω σχετικά εύκολα, αλλά με την έννοια των απλών γνωστών, που θα χαιρετηθούμε φιλικά. Δε θα βγούμε αμέσως για σινεμά, ή βόλτα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δε μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα κοινωνική... Βασικά δεν έχω αυτό που λέμε "κολλητή". Προτιμώ να είμαι μόνη μου. Θα βγω ρε παιδί μου με την παρέα, και θα περάσουμε καλά, αλλά δε θα τρελαθώ κιόλας... Φίλους κάνω σχετικά εύκολα, αλλά με την έννοια των απλών γνωστών, που θα χαιρετηθούμε φιλικά. Δε θα βγούμε αμέσως για σινεμά, ή βόλτα κλπ.

Σε αυτό συμφωνώ και εγώ. Πρέπει να έχεις οικειότητα με τους άλλους και όχι κατευθείαν για καφέ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μόνο κοινωνικός άνθρωπος δεν είμαι.
Φίλη πραγματική έχω μόνο μια. Βέβαια στο σχολείο και στο φροντιστήριο κάνω παρέα με αρκετά παιδιά αλλά δεν επιδιώκω τίποτα παραπάνω. Μόνο με δυο άτομα έτυχε να βγούμε δυο-τρεις φορές αλλά μέχρι εκεί. Όπως είπατε παραπάνω πρέπει να νιώσω οικεία με τον άλλον πρώτα για να βγω έξω μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ωρες ωρες ειναι απιστευτα κοινωνικη, αλλες ωρες ομως την θελω την ησυχια μου. Δεν ξερω, μαλλον περισσοτερο κοινωνικη ειμαι. Ειμαστε 6 κολλητες εδω και 4-5 χρονια. Τις ξερω αο το δημοτικο και πραγματικα αισθανομαι τυχερη που τις εχω. Ηταν παντα διπλα μου. Ειδικα η μια, που ειμαστε ακομα πιο κοντα.
Τωρα απο παρεες στα διαλειμματ π.χ καθομαι με πολλα παιδια. Μεσα σε αυτα ειναι οι 2 φιλες μου(οι αλλες 3 ειναι σε αλλο γυμνασιο)ο κολλητος μου και αλλες συμμαθητριες μου που τις νιωθω αρκετα κοντα. Δηλαδη μπορω να μιλησω ανετα μαζι τους και περναμε καλα. Συνηθως οταν βγαινουμε ειμαστε ολοι μαζι αλλα στο σπιτι μου συνηθως φωναζω τις κολλητες μονο.
Στο Λυκειο το καλυτερο ειναι οτι θα ειμαστε ολοι μαζι. Ελπιζω απλα να κρατησει η φιλια μας. Δεν αντεχω την μοναξια, καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ τώρα που άλλαξα φροντιστήριο και πήγα σε μεγαλύτερο εκτός οτι γνώρισα αρκετά παιδιά..βελτίωσα και τις σχέσεις μου με αυτά που πηγαίνουμε στο ίδιο σχολείο αφού κατεβαίνουμε μαζί με το λεωφορείο... Ποτέ μου δεν ήμουν τόσο κοινωνική όσο τώρα και με κάνει να αισθάνομαι πολύ καλύτερα και να ξεχνιέμαι από αυτά που με απασχολούν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
κι εγώ έχω 7 πολύ καλούς φίλους\ες που πάντα ήταν εκεί για μένα και τους διάλεξα προσεχτικά, μια όμως ειναι η κολλητή μου που την αγαπώ και περισσότερο απο αδερφη μου... Γενικά είμαι κοινωνική και επιδιώκουν την παρέα μου όμως δεν μου αρέσει να βρήσκομαι συχνά με ανθρώπους που δεν έχω χημεία μόνο και μόνο για να περνάω καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Είμαι κοινωνικό άτομο. Έχω πολύ καλές σχέσεις με όλους τους συμμαθητές μου, έχω εκλεγεί πρόεδρος της τάξης 5 φορές αλλά ουσιαστικά έχω τρεις φίλες. Αλλά πώς να ορίσω τη φιλία; Με τις συγκεκριμένες κοπέλες βρισκόμαστε και συζητάμε στα διαλείμματα, μιλάμε για ώρες στο τηλέφωνο και βγαίνουμε έξω. Δεν μπορώ να πω πως τα παραπάνω ορίζουν φιλικούς δεσμούς. Είχα έναν πολύ καλό φίλο μέχρι πριν κάποιους μήνες αλλά συνέβησαν διάφορα και χαθήκαμε.
Πάντως πολλές είναι οι στιγμές που θέλω να είμαι μόνη μου ακούγοντας μουσική. Να μη με ενοχλεί κανένας και να μου κάνουν παρέα οι σκέψεις μου… :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
φιλε μου την εχω παθει τοοοοσες φορεσ απο "φιλες" μου που πλεον (θελω να πιστευω)ειμαι επιφυλακτικη..γενικα,πρεπει να προσεχεις πολυ τα ατομα που θα κανεις φιλους κ θα εμπιστευτεις..εγω εχω μια φιλη που με καταλαβαινει πραγματικα κ δεν με κατακρινει αμα κανω βλακειες.....ειναι πολυ σημαντικο κ σπανιο να βρεις εναν ανθρωπο που να μην ντρεπεσαι να πεις σ'αυτον το οτιδηποτε....κ οταν εχεισ σχεση κ εισαι κ κοριτσι ακομα πιο δυσκολο γιατι οι γυναικες ειμαστε πολυ ζηλιαρες κ κτητικεσ.....εγω ζηλευω το αγορι μου για τη σχεση που εχει με τουσ φιλους του...κ γενικα οι αντρες εχουν μια αλληλεγγυη μεταξυ τους γι'αυτο το θεμα...κ να φανταστεις οτι εχω πολλους γνωστους που βγαινουμε κτλ αλλα ο φιλος ειναι αλλο πραγμα....φοβαμαι μηπως τωρα που θα φυγω για φοιτητρια δεν βρω φιλες γιατι δεν αντεχω τη μοναξια...αλλα ενταξει!κοινωνικη ειμαι....τωρα αν μπορεσω να ψυχολογησω κ σωστα τα ατομα που θα κανω παρεα μαζι τους....παιζεται....το να μπορεις να μεινεις μονος σου ειναι μεγαλη υποθεση...σε βοηθαει να βρεις τις ισσοροπιες σου κ τον εαυτο σου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Κλειστός χαρακτήρας είμαι. Αλλά μπορώ να πω πως είμαι αρκετά κοινωνικός. Βέβαια πλήρως εκδηλώνομαι μόνο όταν είμαι με "πολύ" γνωστά άτομα. Παρέες έιχα και έχω εδώ και χρόνια, οι οποίες αλλάζουν κάθε χρόνο για να πω την αλήθεια. Φίλος μου είναι ένα άτομο που το ξέρω από το δημοτικό ενώ επίσης φίλο θα χαρακτήριζα ακόμα ένα άτομο που επίσης το ξέρω από το δημοτικό. Με το δεύτερο παιδί είχα ξεκόψει για ένα χρονικό διάστημα αλλά τελικά κατάλαβα πως είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και πάντα με στηρίζει. Για φίλες, οκ δεν έχω και πολύ κοντινές. Είναι 3 κορίτσια που είμαστε αρκετά δεμένοι αλλά δεν θα τις χαρακτηρίσω και κολλητές. Την έχω πατίσει αρκετές φορές με δήθεν φίλους... δυστυχώς ή ευτυχώς όμως έμαθα να ξεχωρίζω τα απειροελάχιστα άτομα που πιστεύω πως όντως ενδιαφέρονται για μένα. Ποτέ δεν μπορείς ωστόσο να είσαι πραγματικά σίγουρος... Κακά τα ψέματα μόνο οι δεσμοί αίματος τις περισσότερες φορές είναι οι πιο ισχυροί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Κλειστός χαρακτήρας είμαι. Αλλά μπορώ να πω πως είμαι αρκετά κοινωνικός. Βέβαια πλήρως εκδηλώνομαι μόνο όταν είμαι με "πολύ" γνωστά άτομα. Παρέες έιχα και έχω εδώ και χρόνια, οι οποίες αλλάζουν κάθε χρόνο για να πω την αλήθεια. Φίλος μου είναι ένα άτομο που το ξέρω από το δημοτικό ενώ επίσης φίλο θα χαρακτήριζα ακόμα ένα άτομο που επίσης το ξέρω από το δημοτικό. Με το δεύτερο παιδί είχα ξεκόψει για ένα χρονικό διάστημα αλλά τελικά κατάλαβα πως είναι ένας εξαιρετικός άνθρωπος και πάντα με στηρίζει. Για φίλες, οκ δεν έχω και πολύ κοντινές. Είναι 3 κορίτσια που είμαστε αρκετά δεμένοι αλλά δεν θα τις χαρακτηρίσω και κολλητές. Την έχω πατίσει αρκετές φορές με δήθεν φίλους... δυστυχώς ή ευτυχώς όμως έμαθα να ξεχωρίζω τα απειροελάχιστα άτομα που πιστεύω πως όντως ενδιαφέρονται για μένα. Ποτέ δεν μπορείς ωστόσο να είσαι πραγματικά σίγουρος... Κακά τα ψέματα μόνο οι δεσμοί αίματος τις περισσότερες φορές είναι οι πιο ισχυροί. :)

Είναι πολύ σχετικό...καμιά φορά είναι έτσι αλλά άλλες μπορείς πιο πολύ να στηριχτείς σε φίλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Είναι πολύ σχετικό...καμιά φορά είναι έτσι αλλά άλλες μπορείς πιο πολύ να στηριχτείς σε φίλους...

Γι' αυτό λέει τις περισσότερες φορές. ʼλλωστε μπορεί να υπάρχουν θέματα στα οποία μπορείς να στηριχθείς μονάχα σε φίλους (:emm:) αλλά αυτό δεν προϋποθέτει πως οι δεσμοί μαζί τους είναι ισχυρότεροι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Xμ...Δε μπορώ να πω ότι είμαι ιδιαίτερα κοινωνική,αλλά ούτε είμαι και του άλλου άκρου,κάτι ενδιάμεσο,θα έλεγα.Αυτό γιατί γενικότερα είμαι ντροπαλή κι αν δεν γνωρίζω κάποιον,δε θα του "πιάσω" κουβέντα εύκολα.Δηλαδή δεν είμαι το άτομο που επιθυμεί συνεχώς να γνωρίζει καινούρια άτομα,που θα "ανοιχτεί" πολύ εύκολα στους άλλους,που θα αρχίσει να τους μιλάει.Βέβαια,αν ξεκινήσει ο άλλος να μου μιλάει,θα νιώσω πιο άνετα και θα έχουμε μια πολύ ωραία συζήτηση.Με λίγο λόγια,αν ο άλλος αρχίσει να μου μιλάει,παίρνω κι εγώ φόρα και μετά ποιος μας πιάνει.:P
Με τα άτομα τα οποία γνωρίζω,είμαι πιο "ανοιχτή",και θα γελάσω,και θα κάνω χαζομάρες(:P)και γενικότερα θα είμαι πιο "χύμα στο κύμα".:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Γενικά είμαι πολύ κοινωνική και κάνω πολύ εύκολα παρέες..βέβαια υπάρχουν στιγμές που είμαι στις κακές μου και δυστηχώς την πλήρωναν οι άλλοι αλλά πλέον δεν συμβαίνει.Γενικά μου αρέσουν οι καινούργιες γνωρίμιες και αυτό μου αρέσει να κάνω συνέχεια,δλδ να γνωρίζω καινούργιους άνθρωπους.Το θεωρώ σημαντικό γιατί έτσι μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα και να έχεις καινούργιες εμπείριες...Εμπιστεύομαι τους άλλους σε βαθμό που μπορούν και αυτοί να με εμπιστεύονται,Πραγματικούς φίλους μόνο έναν έχω και οι υπόλοιποι είναι πιο πολύ θα έλεγα γνωστοί.Όμως και από αυτούς έχω δεθεί περισσότερο από κάποιους άλλους.Κάνω εύκολα φιλίες γιατί προσπαθώ να προσαρμοστώ με τον άλλον αλλά δεν γίνεται αυτό με όλους...δυστηχώς...Με έχουν προδώσει κάποιοι αλλά χαλάλι τους,μαθαίνουμε από αυτά καλώς ή κακώς:)

Μακαρι να μπορουσα να το δω κι εγω ετσι.. :(
Τα τελευταια χρονια, εξαιτιας διαφορων περιστατικων με ''φιλους'', εχω παραγινει αντικοινωνικη. Βεβαια μιλαω με ολους, αλλα σπανια να βγω εξω με μεγαλη παρεα ή να μιλησω σε καποια φιλη λιγο περισσοτερο απ' το συνηθισμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ειμαι κοινωνικοτατος,εχω 3-4 πολυ καλους φιλους-κολλητους και κανω πολυ ευκολα παρεα με οποιονδηποτε συμπαθω,κανω πολυ ευκολα γνωριμιες.Παλαιοτερα ημουν το αντιθετο και εχω μετανιωσει για αυτο,οι φιλιες και οι παρεες ειναι απαραιτητες πλεον για εμενα,με εχουν βοηθησει σε ολους τους τομεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top