Υπολογισμός βαθμού πρόσβασης

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία-την οποία δε μου έχει απαντήσει κανείς με σαφή τρόπο: είμαι Θετική Κατεύθυνση και θέλω να μάθω πώς υπολογίζουμε το μόρια εισαγωγής στο πανεπιστήμιο δηλαδή το βαθμό πρόσβασης αν θα επέλεγα το 3ο πεδίο και είχα ως μάθημα επιλογής τη Βιολογία Γενικής πεδίας. Γενικότερα όμως πώς γίνεται αυτός ο υπολογισμός των μορίων? Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα και όχι στο περίπου, θα του/της ήμουν ευγνώμων αν μου απαντούσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Πήγαινε εκεί που λέει βιβλιοθήκη μετά πανελλαδικές εξετάσεις και μετά αριστερά εκεί που λέει υπολογιστής μορίων είναι φοβερο εργαλείο γρήγορο και ξεκούραστο...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, όμως το έχω προσεξει αυτο το εργαλείο και πολλά άλλα στο ιντερνετ, αλλά εγω εννοούσα αν ξέρει κανείς τη Δ Ι Α Δ Ι Κ Α Σ Ι Α ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΜΟΡΙΩΝ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία-την οποία δε μου έχει απαντήσει κανείς με σαφή τρόπο: είμαι Θετική Κατεύθυνση και θέλω να μάθω πώς υπολογίζουμε το μόρια εισαγωγής στο πανεπιστήμιο δηλαδή το βαθμό πρόσβασης αν θα επέλεγα το 3ο πεδίο και είχα ως μάθημα επιλογής τη Βιολογία Γενικής πεδίας. Γενικότερα όμως πώς γίνεται αυτός ο υπολογισμός των μορίων? Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα και όχι στο περίπου, θα του/της ήμουν ευγνώμων αν μου απαντούσε!


Το πως βγαίνουν τα μόρια το έχω αναλύσει σε άλλο thread με τίτλο "Γενικός Βαθμός πρόσβασης-Μόρια Εισαγωγής?" στην κατηγορία Γ΄ Λυκείου και απόφοιτοι. Εκεί γράφω αναλυτικά πως υπολογίζονται τα μόρια για κάποιον που δηλώνει σχολές από επιστημονικό πεδίο στα μαθήματα βαρύτητας του οποίου έχει δώσει πανελλήνιες εξετάσεις. Αν είσαι θετική κατεύθυνση και θες να πας 3ο πεδίο δεν παίζει κανένα ρόλοποιο μάθημα επιλογής από τα 4 θα επιλέξεις να εξεταστείς (εσύ πήρες βιολογία γενικής παιδείας). Οι συντελεστές βαρύτητας είναι 1,3 γαι βιολογία κατεύθυνσης και 0,7 για χημεία κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Γιώργο...είδα την απάντησή σου και μου έλυσες την απορία... βλέπω το έχεις ψάξει το θέμα καλά αν και έχεις αποφοιτήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δεν κάνει τίποτα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top