Υλικό Μαθηματικών και Φυσικής

suuuuiiii

Νεοφερμένος

Ο suuuuiiii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου προτείνετε διάφορες πηγές (online courses, youtube videos, ebooks, ασκήσεις κτλ. επί πληρωμή ή δωρεάν) για Calculus 2,3, διακριτά μαθηματικά, στατιστική, γραμμική άλγεβρα και φυσική. Με μια γρήγορη αναζήτηση στο youtube βρήκα τα ακόλουθα αξιόλογα κανάλια:
Για μαθηματικά:
Με τον 3ο και 4ο να μου φαίνονται <<καλύτεροι>>.
Για φυσική (έχουν και τις βασικές έννοιες):

Σημείωση 1: Για μαθηματικά με ενδιαφέρει κυρίως Calculus 2, στατιστική (probability & Bayesian statistics), combinatorics και γραμμική άλγεβρα ενώ από φυσική ηλεκτρομαγνητισμός και κβαντομηχανική (πέρα από την ύλη του λυκείου).
Σημείωση 2: Μπορείτε να παραθέσετε και πηγές από άλλα πεδία των μαθηματικών και της φυσικής που σας φάνηκαν χρήσιμες.
:thanku:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

Με αυτά έβγαλα μια μαθηματική και σχεδόν ένα μεταπτυχιακό.

Τζάμπα, open-source. Χωρίς αβάντες.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
organic chemistry tutor που αναφέρθηκε στο προηγούμενο μήνυμα θα βοηθήσει πολύ θεωρώ. μπορείς επίσης να τσεκάρεις τα opencourses του mit στο youtube, δεν ξέρω ακριβώς σε τι επίπεδο είναι, αλλά ίσως βοηθήσουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top