Το πιο άχρηστο τμήμα ΑΕΙ (battle royale)

Hecticism

Νεοφερμένος

Ο Hecticism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Βιβλιοθηκονομίας και Σλαβικών σπουδών θα τις βάζατε σε αυτήν την κατηγορία?
Όχι, Βιβλιοθηκονομίας που βλέπω στο πρόγραμμα σπουδών κάνουν αρκετό data science δηλαδή το γυρνάς και εκεί με ένα μεταπτυχιακό. Σλαβικών σπουδών δεν είναι στο επίπεδο της λίστας, γενικός δεν έχω βάλει φιλολογίες επειδή υπάρχει ζήτηση.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Φιλολογίες.

Το μεγαλύτερο Ponzi scheme σε ελληνικό ΑΕΙ την σημερινή ημέρα.

Είναι σαν την ιστορία με τον αιγυπτιολόγο που μετα το πτυχίο δεν ήξερε τι να κάνει και άρχισε μεταπτυχιακό. Και μετα το μεταπτυχιακό δεν ήξερε τι να κάνει κ άρχισε διδακτορικό. Και μετα το διδακτορικό σκέφτηκε ε αφού δεν μπορώ να βρω δουλειά, θα γίνω καθηγητής αιγυπτιολογιας να διδάσκω άλλους που δεν θα μπορούν να βρουν δουλειά και θα διδάξουν και σε αλλους αιγυπτιολογια κλπ κλπ.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.
Το 20-30 % σχολων ή και τμηματων δεν εχουν σοβαρο λογο υπαρξης. Μεσα σε αυτο συμπεριλαμβανονται και "υψηλοβαθμες" σχολες, οπως μερικα τμηματα πληροφορικης νομικης ,μαθηαμτικων και φυσικης.
 

agg41

Νεοφερμένος

Ο agg41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ποια τμήματα πληροφορικής?
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,722 μηνύματα.
Εγώ δε μπορώ να καταλάβω τι προσφέρει το τμήμα ωκεανογραφίας
Θεικη επιστημη..σε μαθαινει να κανεις μπανιο ..σου διδασκει την μαγεια της θαλασσας .. την μορφολογια του βυθου.. το φυτικο και ζωικο της κοσμο ..την περιβαλλοντικης προστασια ..και σου δινει και πτυχιο κτηνιατρου ψαριων ( ιχθυολογου)... εισαι ειδικη στις τσιπουρες και στους καρχαριες.
Εχουν και δικο τους καραβακι και σε πανε βολτες
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Να σημειωθεί ότι το ΙΦΕ (ιστορίας και φιλοσόφιας της επιστήμης) του ΕΚΠΑ έχει πλέον και καινούργιο κτήριο πέρα από το παλιό - πράγμα που μου είχε κάνει εντύπωση (που βρέθηκαν τα χρήματα)
 

agg41

Νεοφερμένος

Ο agg41 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καβαλας λαμιας κτλ. Γενικα η πληροφορικη δεν θελει καν πτυχιο αμα εχεις σοβαρα σκιλς.
Και γιατί είναι αυτά άχρηστα? Απλά επειδή έχουν χαμηλότερα μόρια?(που λογικό ειναι σαν επαρχιακά τμήματα)

Και σίγουρα ισχύει αυτό που λες αλλά πανεπιστήμιο δεν πας να πάρεις ενα πτυχίο, βασικές γνώσεις πας να πάρεις για να έχεις κάποια βάση πανω στην οποία θα δουλέψεις μετα ο ιδιος για να γίνεις καλός. Οχι?
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.
Και γιατί είναι αυτά άχρηστα? Απλά επειδή έχουν χαμηλότερα μόρια?(που λογικό ειναι σαν επαρχιακά τμήματα)
Οχι τα μορια δεν παιζουν κανενα ρολο. Απλα δεν εχουν λογο υπαρξης. Προσφερουν τα ιδια με ενα τει πληροφορικης οπου αμα εχεις ριξει και προσωπικη δουλεια, γινεσαι καλυτερος απο εναν που εχει βγαλει ενα αει πληροφορικης πχ . Εισαι μικρος ακομα σιγα σιγα θα καταλαβεις τι εννοω.
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 245 μηνύματα.
τμηματα πληροφορικης νομικης ,μαθηαμτικων και φυσικης.
Για νομική δεν ξέρω αλλά είδα για Τμήματα Μαθηματικών και Φυσικής, θα συμφωνήσω. Το Μαθηματικό της Λαμίας ή Κοζάνης καμία σχέση με το Μαθηματικό Ιωαννίνων
Απλά έγιναν για να έχουν οι πόλεις φοιτητές, όπως και με άλλες επαρχιακές πόλεις πχ Ηγουμενίτσα, Μεσολόγγι, Άρτα, Ψαχνά Ευβοίας κλπ
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 245 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,722 μηνύματα.
Για νομική δεν ξέρω αλλά είδα για Τμήματα Μαθηματικών και Φυσικής, θα συμφωνήσω. Το Μαθηματικό της Λαμίας ή Κοζάνης καμία σχέση με το Μαθηματικό Ιωαννίνων
Απλά έγιναν για να έχουν οι πόλεις φοιτητές, όπως και με άλλες επαρχιακές πόλεις πχ Ηγουμενίτσα, Μεσολόγγι, Άρτα, Ψαχνά Ευβοίας κλπ
Ναι γιατι δηλαδη ...επειδη τα ιωαννινα ειναι πιο ομορφα απο την λαμια και την καστορια...οκ ειναι... δηλαδη τι κανουν εκει λιγοτερο στα μαθηματικα ? την μπεσαμελ πηζουνε?
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.
Ναι γιατι δηλαδη ...επειδη τα ιωαννινα ειναι πιο ομορφα απο την λαμια και την καστορια...οκ ειναι... δηλαδη τι κανουν εκει λιγοτερο στα μαθηματικα ? την μπεσαμελ πηζουνε?
Eιναι πολυ δυνατο τμημα γιαννη. Μαζι με πατρα κρητη ειναι τα καλυτερα μαθηματικα της επαρχιας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,722 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,722 μηνύματα.
Κιπ τρολλινγκ...
οχι ποτε ...αν κανω τρολ το καταλαβαινεις ευκολα...
Λεγοντας Harvart εννοω το εδω το Ηarvart της μεσογειου = παν κρητης
Οι εκει φοιτητες το λενε οχι εγω... αν και εχω κρυωσει λιγο γιατι εκαναν μπουλινκ στα παιδια της φυσικης.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,013 μηνύματα.
Για νομική δεν ξέρω αλλά είδα για Τμήματα Μαθηματικών και Φυσικής, θα συμφωνήσω. Το Μαθηματικό της Λαμίας ή Κοζάνης καμία σχέση με το Μαθηματικό Ιωαννίνων
Απλά έγιναν για να έχουν οι πόλεις φοιτητές, όπως και με άλλες επαρχιακές πόλεις πχ Ηγουμενίτσα, Μεσολόγγι, Άρτα, Ψαχνά Ευβοίας κλπ
Από περιέργεια, μιας κι έχεις σπουδάσει μαθηματικο, τι είναι αυτό που τα κάνει να μην έχουν καμία σχέση; Θέλω να πω, το πρόγραμμα σπουδών πχ της Λαμίας σου φαίνεται αρκετά υποδεέστερο σε σχέση με των Ιωαννίνων; Ή έχεις ακούσει κακά σχόλια από φοιτητές;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.
Για νομική δεν ξέρω αλλά είδα για Τμήματα Μαθηματικών και Φυσικής, θα συμφωνήσω. Το Μαθηματικό της Λαμίας ή Κοζάνης καμία σχέση με το Μαθηματικό Ιωαννίνων
Απλά έγιναν για να έχουν οι πόλεις φοιτητές, όπως και με άλλες επαρχιακές πόλεις πχ Ηγουμενίτσα, Μεσολόγγι, Άρτα, Ψαχνά Ευβοίας κλπ
Συμφωνώ με την (πρώην) συνάδελφο.

Το μαθηματικό Ιωαννίνων δεν συναγωνίζεται κανένα άλλο επαρχιακό πανεπιστήμιο ως προς το βάθος, ποιότητα καθηγητών αλλά και δυσκολίας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top