Τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων από κατατακτήριες

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο δω φοιτει στο τμημα Τεχνολογιας Τροφιμων ή σε οποιο αλλο τμημα εχει σχεση με Food security, food production κλπ. Φιλος μου ενδιαφερεται να δωσει κατατακτηριες στο τμημα (ή και πανελληνιες ισως) αλλα απο θεωρητικη. Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει πολλα φυσικομαθηματικα το τμημα (συγκεκριμενα ρωταει για το ΤΕΙ αλλα ισως υπαρχουν κ αλλες σχολες σχετικες) ή ειναι πιο θεωρητικα τα μαθηματα. Ευχαριστω πολυ!
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Υπαρχουν ΤΕΙ ακομα??
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,122 μηνύματα.
Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο δω φοιτει στο τμημα Τεχνολογιας Τροφιμων ή σε οποιο αλλο τμημα εχει σχεση με Food security, food production κλπ. Φιλος μου ενδιαφερεται να δωσει κατατακτηριες στο τμημα (ή και πανελληνιες ισως) αλλα απο θεωρητικη. Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει πολλα φυσικομαθηματικα το τμημα (συγκεκριμενα ρωταει για το ΤΕΙ αλλα ισως υπαρχουν κ αλλες σχολες σχετικες) ή ειναι πιο θεωρητικα τα μαθηματα. Ευχαριστω πολυ!
Καταρχάς όσα τμήματα ήταν τεχνολογίας τροφίμων(ΤΕΙ) έγιναν επιστήμης τροφίμων (ΑΕΙ). Επειδή ένας φίλος μου σπουδάζει σε αυτό το τμήμα μπορώ να σου πω από ότι μου είχε πει ότι έχει αρκετή χημεία. Σχεδόν όλα τα μαθήματα περιλαμβάνουν χημεία και θα είναι ένα πράγμα που θα βλέπει ο φίλος σου καθημερινά. Όσων αφορά φυσική και μαθηματικά, δεν θα είναι σε τέτοιο επίπεδο όπως η χημεία. Τα μαθήματα περιλαμβάνουν αρκετά εργαστήρια, σε λίγες περιπτώσεις περιέχει μόνο θεωρία. Για κάποιον που είναι από θεωρητική θα δυσκολευτεί τον πρώτο χρόνο όμως έπειτα εφόσον έχει μάθει τα βασικά από χημεία και μαθηματικά κτλ. θα μπορέσει να συνεχίσει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top