Τμήμα Πολιτικής Επιστήμης και Διεθνών Σχέσεων Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Κόρινθος)

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
περασα εκει και θελω αν υπαρχει κανενας αλλος/η που περασε εκει να το δηλωσει μπας και βρω παρεα στα ταξιδια Αθηνα-Κορινθος :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
περασα εκει και θελω αν υπαρχει κανενας αλλος/η που περασε εκει να το δηλωσει μπας και βρω παρεα στα ταξιδια Αθηνα-Κορινθος :P:D

Εγώ πέρασα φίλος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Και εγώ εκεί πέρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ωραία! είμαστε 3 άτομα μέχρι στιγμής! :no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγώ μάλλον θα πιάσω σπίτι εκεί τελικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
παιδιά,πότε θα πάτε για εγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danni

Νεοφερμένος

Η danni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδιααα οταν πατε πειτε μου ποσο κοντα στην αθηνα ειναι τελικα...
με τον προαστοιακο λογικα θα βολευει καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
παιδιααα οταν πατε πειτε μου ποσο κοντα στην αθηνα ειναι τελικα...
με τον προαστοιακο λογικα θα βολευει καλυτερα..

λοιπόν,κοίτα μπελάς ειναι λίγο..προασστιακός κάνει περίπου 1ώρα και ενα τέταρτο με την αλλαγή στα λιόσια κλπ..μετά απο κει παίρνεις λεωφορείο για το κέντρο...

το θέμα ειναι αν κάποιος ξέρει,που ειναι η οδός νοταρά όπου λέει το πρόγραμμα οτι τη τετάρτη θα πρέπει να πάμε..ειναι στο κτήριο της σχολής ή στο κεντρικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Ξέρεις κανείς καμιά πληροφορία για αυτή τη σχολή ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εδω ειναι η σελιδα του τμηματος
https://pedis.uop.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
πές μου τι θέλεις να μάθεις για το τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
αν και νέο επαρχιακό τμήμα, μπορεί να συγκριθεί με τα παρόμοια του είδους στη Πάντειο, στο Μακεδονίας η των Αθηνών ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
αυτο μπορεί να στο πει μόνο κάποιος που έχει φοιτήσει και στα δυο.θες να μαθεις κατι πιο συγκεκριμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gourlis

Νεοφερμένος

Ο gourlis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Φιλοι και φιλες,
επιτυχοντες και αποτυχοντες/υποψηφιοι για του χρονου

εχω γραψει και σε αλλο θρεντ, ειμαι 30 ετων και επειδη δεν κατεστει, ΔΥΣΤΥΧΕΣΤΑΤΑ, δυνατο κατευθειαν μετα το λυκειο να συμμετασχω στις πανελληνιες για εισαγωγη σε ΑΕΙ, αποφασισα να το κανω τωρα και να δωσω του χρονου. Ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση καταρχην.
Φιλοσοφια μου ειναι να σπουδαζει καποιος ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ στο αντικειμενο ενδιαφεροντος του, δηλαδη σε αυτο που του αρεσει και αγαπα, ανεξαρτητα αν η σχολη εχει χαμηλες η υψηλες βασεις, προοπτικες επαγγελματικης αποκαταστασης, κτλ.
Εμενα τα τρια πρωτα αντικειμενα ενδιαφεροντος μου ειναι

1) Πολιτικες Επιστημες (λατρεια και τρελα):clapup::clapup::clapup::clapup:
2) Οικονομικο ( αγαπη) :clapup::clapup::clapup:
3)Η/Υ (αγαπη) :clapup::clapup:

δυστυχως στην πολη μου δεν υπαρχει τμημα πολιτικων επιστημων :mad::mad::mad::mad::mad:, υπαρχει ομως οικονομικο και η/υ (Πατρα). Κριμα ρε π......η μου!!!
μου αρεσει ανεκαθεν η πολιτικη, μου αρεσαν παντα οι σπουδες στις πολιτικες επιστημες, αλλα το πιο κοντινο μου τμημα ειναι στην Κορινθο. Κριμα, ειχα τις πολιτικες επιστημες μεγαλο αχτι.

Ακομα και τωρα προσπαθω να δω αν υπαρχει τροπος να βολεψω σπουδες σε αλλη πολη με εργασια στην πατρα (ειμαι ελευθερος επαγγελματιας τουλαχιστο αυτο ειναι καλο), αλλα δυσκολα. Βεβαια βλεπω οτι το τμημα ειναι πολυ πολυ θεωρητικο με καναδυο εργαστηρια υπολογιστων απο οτι γραφει ο οδηγος σπουδων.
σκεφτομαι εαν περναγα να εγγραφω, σιγουρα θα ενοικιαζα σπιτι στην κορινθο η αθηνα και αφου ειναι θεωρητικη η σχολη να πηγαινα 2-3 μερες τη βδομαδα εκει.

Βλεπω τα μαθηματα στο τμημα της κορινθου και αφηνιαζω :

* "Πολιτικα κομματα" : τρελα.....!!

* "Συγκριτικη Πολιτικη" : παθος.....!!!!

* "Ελληνικο Πολιτικο Συστημα" : παρανοια..!!

* "Το Αμερικανικο πολιτικο Συστημα" λατρεια!!!

* "Ιδεολογια και Πολιτικη " Ερωτας!

* "Εκλογες και Εκλογικα Συστηματα" Εξαρτηση!!!!


Οσοι σπουδαζετε σε αυτο το αντικειμενο ειστε ευχαριστημενοι; Τυχερακηδες!Σας ζηλευω!
Κανενας στο τμημα της Κορινθου; Ειναι δυνατο καποιος με οχι και τοσο στενη παρακολουθηση να τα καταφερει; Εχετε πραγματι λιγα υποχρεωτικα εργαστηρια; Το τμημα της κορινθου εχει και e-class.
Απο του χρονου θα γινει "Καλλικρατης" στα πανεπιστημια και λεγεται οτι το τμημα της κορινθου θα ερθει πατρα. Μακαρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jenny18

Νεοφερμένος

Η jenny18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν θεωρείται αρκετα καλο αυτό το τμήμα σε σχέση με αντίστοιχα άλλων πόλεων και τι επαγγελματικές διεξόδους μπορεί να προσφέρει?:hmm: Γενικότερα οποιαδηποτε πληροφορια για αυτο το τμήμα είναι ευπρόσδεκτη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo86

Νεοφερμένος

Ο Leo86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα απευθυνομαι στους φοιτητες των πολιτικων επιστημων γενικοτερα και του συγκεκριμενου τμηματος ειδικοτερα προκειμενου με διαφωτισουν αν το συγκεκριμενο τμημα σε συγκριση με τα υπολοιπα της χωρας είναι αντίστοιχου επιπέδου.Με ενδιαφερει περισσοτερο το ακαδημαικο επιπεδο των σπουδων, αν οι καθηγητες ειναι αξιολογοι και αν οι φοιτητες ειναι ευχαριστημενοι απο το επιπεδο.Δεν με ενδιαφερει τοσο το κυρος και το ονομα του πανεπιστημιου οσο η ουσιωσης γνωση που μπορει να προσφερεται.....Για καθε σχετικη πληροφορια θα ημουν ευγνωμων.Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Καλησπέρα! Γνώμες για το συγκεκριμένο τμήμα σχετικά με το επίπεδο διδασκαλίας και την οργάνωσή του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Πολυ καλο τμημα και απαιτητικο με ποικιλια μαθηματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα! Γνώμες για το συγκεκριμένο τμήμα σχετικά με το επίπεδο διδασκαλίας και την οργάνωσή του;

Χωρίς να είμαι εκ' των έσω...αλλά επειδή το είχα μελετήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,γιατί φυσικά με ενδιέφεραν όλα τα τμήματα πολιτικής...
Αυτό το οποίο είχα διαβάσει πολλάκις για το συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο -και συνεπώς τμήμα-,είναι ότι αντιμετωπίζει πάρα πολλά προβλήματα αξιολόγησης ενώ υπάρχουν και ελλείψεις στο διδακτικό προσωπικό!
Γενικώς,μου προξένησαν άσχημη εντύπωση όσον αφορά την οργάνωση και το επίπεδο του ακαδημαικού προσωπικού και για αυτό και δεν το επέλεξα!
Από εκεί και πέρα ως αντικείμενο είναι αρκετά ενδιαφέρον για όσους θέλαν Διεθνείς -Ευρωπαικές σπουδές.
Το πρόγραμμα σπουδών πάντως έχει αρκετές διαφοροποιήσεις από αντίστοιχα τμήματα....:hmm:

Αυτά από εμένα...Αν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω επί του θέματος μπορεί να το συμπληρώσει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,738 μηνύματα.
Ποια η γνώμη σας για το Πανεπιστήμιο και το τμήμα; Οποιαδήποτε πληροφορία χρήσιμη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top