Τμήμα Πληροφορικής Αθήνας vs Ηλ/κών Υπολογ/κών Συστημάτων Πειραιά

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα, δίνω δεύτερη χρονιά και πιστεύω ότι φέτος θα μπορέσω να φτάσω τα μόρια για Αθήνα. Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας όμως? Τι είναι καλύτερο? πληροφορικής πειραιά ή Αθήνας?
Αν ξέρετε να με ενημερώσετε για τις διαφορές τους σαν σχολές και σαν επάγγελμα.
Προσωπικά σκέφτομαι περισσότερο για Πειραιά, επειδή είναι 20 λεπτά από το σπίτι μου, ενώ Αθήνα έχει λίγη ταλαιπωρία παραπάνω!
Για ΕΠΑΛ πάντα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλησπέρα, δίνω δεύτερη χρονιά και πιστεύω ότι φέτος θα μπορέσω να φτάσω τα μόρια για Αθήνα. Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας όμως? Τι είναι καλύτερο? πληροφορικής πειραιά ή Αθήνας?
Αν ξέρετε να με ενημερώσετε για τις διαφορές τους σαν σχολές και σαν επάγγελμα.
Προσωπικά σκέφτομαι περισσότερο για Πειραιά, επειδή είναι 20 λεπτά από το σπίτι μου, ενώ Αθήνα έχει λίγη ταλαιπωρία παραπάνω!
Για ΕΠΑΛ πάντα!!

Καλησπέρα και σε σένα! Απο ΕΠΑΛ (ομάδα α) δεν μπορείς να περάσεις πληροφορική Πειραιά, τουλάχιστον μέχρι πέρυσι!Αν ισχύσει και φέτος αυτό, τότε είσαι "υποχρεωμένος" να επιλέξεις Πληροφορική Αθήνας, μιας και είπες οτι αυτή η σχολή(πληροφορικής) σε ενδιαφέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Καλησπέρα και σε σένα! Απο ΕΠΑΛ (ομάδα α) δεν μπορείς να περάσεις πληροφορική Πειραιά, τουλάχιστον μέχρι πέρυσι!Αν ισχύσει και φέτος αυτό, τότε είσαι "υποχρεωμένος" να επιλέξεις Πληροφορική Αθήνας, μιας και είπες οτι αυτή η σχολή(πληροφορικής) σε ενδιαφέρει!

Kαι γιατί αυτό;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Λάθος δικό μου μάλλον, πληροφορική καθαρά είναι Αθήνα ναι, Πειραιά έχει αυτοματισμό και ΗΛ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓ/ΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Και απλά ρωτάω πιο είναι καλύτερο σαν επιλογή και με τι είδους δουλειά μπορώ να ασχοληθώ από Πειραιά και Αθήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Kαι γιατί αυτό;;:hmm:

Γιατί πολύ απλά δεν το έχει το μηχανογραφικό!Κι όμως, στην ειδικότητα πληροφορικής των ΕΠΑΛ δεν υπάρχει το ΤΕΙ Πληροφορικής Πειραιά!!!!

Λάθος δικό μου μάλλον, πληροφορική καθαρά είναι Αθήνα ναι, Πειραιά έχει αυτοματισμό και ΗΛ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓ/ΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Και απλά ρωτάω πιο είναι καλύτερο σαν επιλογή και με τι είδους δουλειά μπορώ να ασχοληθώ από Πειραιά και Αθήνα

Είναι αναλόγως και το τι σου αρέσει!Οι αυτοματισμοί είναι νέες τεχνολογίες, πολύ καλή σχολή, με σχετικά πολύ καλή αποκατάσταση, αλλά πάρα πολύ δύσκολη!Των ηλεκτρονικών συστημάτων για να καταλάβεις, όλοι οι καθηγητές μου στο σχολείο είναι απο αυτή την σχολή!Και τώρα οσον αφορά την πληροφορική, είναι πολύ καλή σχολή αλλά νομίζω οτι το επάγγελμα είναι πιο κορεσμένο σε σχέση με τους αυτοματισμούς!Διάλεξε αυτό που σου αρέσει πραγματικά όμως γιατί αυτό που θα διαλέξεις θα κάνεις όλη σου την ζωή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apostolis V.

Νεοφερμένος

Ο Apostolis V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κάτι γίνεται τώρα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα το σκεφτώ καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena7856

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
απο επαλ ομαδα α εχουμε προσβαση και στο αθηνας και στο πειραια η/υ συστηματων... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top