Τμήματα Μαθηματικών

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,064 μηνύματα.
καποιος πρεπει να ναι καλος μαθηματικος για να διδαξει καλα το αντικειμενο.

Και τι θα πει "καλός μαθηματικός"? Αν εννοεί να ξέρει καλά μαθηματικά δεν φτάνει. Πρέπει να είναι και καλός δάσκαλος, να αγαπάει αυτό που κάνει, να διδάσκει με όρεξη και να είναι και σωστός Ανθρωπος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
επειδη γενικως δεν υπαρχει κανενας κοινα αποδεκτος ορισμος για το "καλος μαθηματικος" θα σου πω ποια ειναι η γνωμη μου στο θεμα.λοιπον καλος μαθηματικος μεσα στην ταξη ειναι αυτος που πλοιρει τα παρακατω

1) ξερει τη διδακτεα υλη,και την παρουσιαζει στην ταξη σα να δημιουργειται εκεινη τη στιγμη

2) θετει τα ερωτηματα για την αναπτυξη του διαλογου με τροπο ωστε να "ζοριζει" τους μαθητες να βρουν την απαντηση.

3) δε φοβαται να κανει λαθος και να το διορθωσει με τη βοηθεια της ταξης.ή να τα διορθωσει η ταξη με τη βοηθεια του,ακομα καλυτερα.

4) απεχθενεται τις μεθοδολογιες και τους τυφλοσουρτηδες στη λυση των ασκησεων.


οσον αφορα τον "καλο μαθηματικο" εκτος ταξης ειναι κατι τελειως διαφορετικο!εκει ειναι προσωπικο το ζητημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Μπά βλέπω το αλλάζουμε τώρα;

Πριν έλεγες ότι άμα τα ξέρεις τα λες! Τώρα το έριξες στην διδακτική των μαθηματικών.

Αποφάσισε επιτέλους. Την μια λές κατι και μετά (αφού σε βρίσουν οι μαθητές) τα αναμασάς και λες δεν τα εννοούσα έτσι αλλά αλλιώς, και το ρίχνεις στην διδακτική, και το παίζεις σωστός καθηγητής, παρόλο που μόλις πριν είπες "δεν με ενδιαφέρει να είμαι καλός καθηγητής"....

Επικρατεί μια σύγχυση μέσα σου ή μου φαίνεται;

Τέλος πάντων σταματάω να συνεχίζω αυτόν τον διάλογο μαζί σου. Την απάντηση την έδωσαν οι ίδιοι μαθητές εδώ στο forum! και αυτό πρέπει να το λάβεις σοβαρά υπόψη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
εχεις ξεφυγει.δεν εχεις καταλαβει τιποτα απο οσα ειπα και φτανεις στο σημειο να επικροτεις το βρισιμο που εγινε μετα απο παρανοηση αφου δεν εγινε σαφες οτι ηταν ειρωνια προς εσενα.

συνεχισε ετσι και ισως τσιμπησεις και κανενα ιδιαιτερο απο δω μεσα για να βγεις πιο πολυ κερδισμενος.αλλα νταξει μωρε,μετα απο 4 ασεπ πρεπει να παρεις λιγο απο το αιμα σου πισω και να σταθεις στα ποδια σου ακομα καλυτερα.

μαλλον αυτη η διδακτικη που επικαλεισαι οτι παιζει το ρολο της, σου καθεται στο λαιμο επειδη σου στερησε το διορισμο για τοσα χρονια.σκεψου ομως λιγο τους προστατευομενους μαθητες σου που εθεσαν το ζητημα αν αξιζει να σπουδασει καποιος μαθηματικα και συ κατεληξες να πλακωθεις μονος σου (γιατι εγω δεν πλακωνομαι ποτε) με εναν συναδελφο σου επειδη απλως ειχε διαφορετικη αποψη απο τη δικη σου.ποσο διδακτικο ειναι αυτο αραγε?

μαλλον πρεπει να γινεις απο killbill σε wakeupbill μπας και παρεις χαμπαρι οτι τα μαθηματικα τα σπουδαζεις επειδη τα γουσταρεις και οχι για να διοριστεις μαζευοντας μορια απο δω κι απο κει.

ξυπνα βασιλη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
καλός μαθηματικός

καλος μαθηματικος ειναι ο εξυπνος και με φαντασια μαθηματικος, αυτος που θα βοηθησει την αναπτυξη του κλαδου γενικοτερα.


εσεις μιλατε για καλο καθηγητη απ οσο καταλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,088 μηνύματα.
καλος μαθηματικος ειναι ο εξυπνος και με φαντασια μαθηματικος, αυτος που θα βοηθησει την αναπτυξη του κλαδου γενικοτερα.


εσεις μιλατε για καλο καθηγητη απ οσο καταλαβα

ναι, μάλλον...:)

διότι ένας Μαθηματικός επιστήμων δεν περιορίζεται εργασιακά στην εκπαίδευση μόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφγκολ

Νεοφερμένος

Ο στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
οι μαθηματικοί- επιστήμονες που προχωρούν τον κλάδο είναι τόσο λίγοι παγκοσμίως που δεν έχει νόημα να συζητάμε καν, καλός μαθηματικός δεν είναι μόνο αυτός φυσικά γιατί τότε στην Ελλάδα κανείς δεν είναι ...σχεδόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
εχεις ξεφυγει.δεν εχεις καταλαβει τιποτα απο οσα ειπα και φτανεις στο σημειο να επικροτεις το βρισιμο που εγινε μετα απο παρανοηση αφου δεν εγινε σαφες οτι ηταν ειρωνια προς εσενα.

Παραδέχεσαι λοιπόν ότι με ειρωνεύτηκες! Ντροπή σου συνάδελφε

συνεχισε ετσι και ισως τσιμπησεις και κανενα ιδιαιτερο απο δω μεσα για να βγεις πιο πολυ κερδισμενος.αλλα νταξει μωρε,μετα απο 4 ασεπ πρεπει να παρεις λιγο απο το αιμα σου πισω και να σταθεις στα ποδια σου ακομα καλυτερα.
E, τώρα γίνεσαι προσβλητικός! Για σε παρακαλώ πολύ. Εγώ δεν σε πρόσβαλλα. Μπορεί να διαφωνώ μαζί σου αλλά δεν σε πρόσβαλα. Μετά λες ότι δεν πλακώνεσαι..

Αυτό πως το συμπέρανες δηλαδή; Επειδή έδωσα κάποιες συμβουλές σημαίνει ότι ψάχνω ιδιαίτερα; Όποιος δίνει συμβουλές και τον ευχαριστούν μετά οι μαθητές σημαίνει ότι θέλει να βγάλει ιδιαίτερο?
Έχεις πολύ φαντασία φαίνεται.
Ντροπή σου και πάλι.

Επειδή κάποιοι μαθητές σε χαρακτήρισαν καραγκιόζη και παπαρα καθηγητή, θα ξεσπάσεις επάνω μου?

Σεβαστές οι απόψεις σου. Απλά έχω αντίθετες και τις παρέθεσα εδώ. Ας αφήσουμε τους μαθητές να κρίνουν και να υιοθετήσουν αυτές που θεωρούν σωστές.

Αλλά να κρατήσουμε ένα επίπεδο στην συζήτηση και να αποφεύγουμε τους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
1) η ειρωνια μου ηταν συνεπεια της δικης σου.οταν μου απαντας με φρασεις του τυπου "μα τι λες?" εχεις ηδη παρει το δρομο της ειρωνιας και με κατηγορεις για ασχετοσυνη.

2)"Για σε παρακαλώ πολύ" ... σιχαινομαι τα παρακαλια

3) δεν "εδωσες καποιες συμβουλες" απλως.απαιτησες και απο ολους να εχουν την ιδια αποψη με την εννοια οτι εκραξες την πρωτη διαφορετικη που διατυπωθηκε.αισχος...

4) δε ξεσπαω σε κανεναν.εσυ φορτωνεις γιατι νομιζεις οτι σε προσβαλα.μαυρη ειν η νυχτα στα βουνα...(κι αλλη ειρωνια ε?)

5) "Ας αφήσουμε τους μαθητές να κρίνουν και να υιοθετήσουν αυτές που θεωρούν σωστές"... καλημερα!

6) δεν υπαρχει συζητηση.δε δεχεσαι τιποτα αλλο απο τη γνωμη σου.

7) δεν εχω την ντροπη μεσα μου σαν εννοια απο τοτε που γεννηθηκα.δε νιωθω ποτε ντροπη,δε ξερω τι ειναι αυτο το πραγμα.

8) γραφω στο ischool δυο χρονια τωρα και δεν ενιωσα ποτε την αναγκη να απολογηθω.ουτε τωρα τη νιωθω. στο τελος θα μεινουν μονο τα μαθηματικα.ευτυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
1) εγω περασα με την πρωτη στον ασεπ,αλλα ενταξει μωρε ετυχε και τωρα το παιζω μαγκας.

2) δεν αμφισβητω τη διδακτικη διαδικασια ως επιστημη ουτε την ικανοτητα που εχει καποιος να μεταδιδει γνωσεις.απλως λεω οτι ολο αυτο εξαρταται αμεσα απο την ποιοτητα της γνωσης που εχει μεσα του ο δασκαλος.αλλιως θα λεει μπαρουφες με ωραιο τροπο.αμα τα ξερεις καλα τα λες καλα.ολα τα αλλα ειναι φρικτες λεπτομερειες.

3) δε με απασχολουν τα κτιρια...

4) δε με χαλαει να παω στον ασεπ με παραπανω μορια.αλλα με χαλαει να παλευω δυο χρονια για να παρω ενα χαρτι που θα μου δωσει 4 στα 100.κι αν παω και γραψω 90 θα παρω 94.ε και? το θεμα ειναι να μπορεις να πιασεις το 90!

5) δε με ενδιαφερει να μαι καλος καθηγητης.διοριστηκα για τρεις λογους.ιουνιος,ιουλιος,αυγουστος..

καλημερα!

Φίλε μου μαθηματικέ, με αυτά που λες ακούγεσαι γελοίος. Συμφωνώ πως το καλοκαίρι και τα χριστούγεννα-πάσχα είναι τρομερό κριτήριο, συμφωνώ πως είσαι ίσως ο καλύτερα αμοιβόμενος ΔΥ (Μισθός/Ώρες Εργασίας), αλλά το να μην σε νοιάζει αν είσαι καλός καθηγητής...

Και αφού εσύ είπες, πως όποιος ξέρει μαθηματικά τα μεταδίδει κιόλας, μάλλον δεν ξέρεις και πολλά. Αφού δεν σε νοιάζει.

Στον ΑΣΕΠ, τα είχες τα θέματα στο σπίτι από το βράδυ;

Μην μου πεις πάλι, πως ειρωνεύτηκες για το 5. Αστείο ακούγεται. Πάντως είναι θεμιτό έως ένα βαθμό.

Περαστικά φίλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ξαναλεω οτι το "δε με νοιάζει να είμαι καλός καθηγητής..." ηταν ειρωνικο σε απαντηση μιας προηγουμενης ενδειξης αυθεντιας απο τον killbill.μαλλον ομως δε διαβασες καλα τα γραφομενα.

το θεωρω λογικο που δεν το εκανες.ως στατιστικος εβγαλες εναν μεσο ορο απο μια γρηγορη ματια και μετα τα σκατωσες στο συμπερασμα ως συνηθως.δε πειραζει αυτη ειναι η στατιστικη.τα ποδια στο ψυγειο ,το κεφαλι στο φουρνο και μεσο ορο εισαι μια χαρα!

το οτι δεν ξερω πολλα μαθηματικα ειναι σιγουρο.ο τελευταιος που ηξερε τα περισσοτερα ηταν ο gaous αν τον εχεις ακουστα.επισης μπορεις να πιστευεις οτι ειχα τα θεματα του ασεπ στο σπιτι μου απο το προηγουμενο βραδυ,ειναι δικαιωμα σου αναφαιρετο αυτο,δε θα σε κρινω που με κρινεις χωρις να με γνωριζεις.

και τελος αν πιστευεις οτι ειναι θεμιτο καποιος να γινει καθηγητης για τους λογους που ανεφερες και το εννοεις τοτε το περαστικα θα πρεπει να το πεις πρωτα στον καθρεφτη σου και μετα στους μαθητες που θα σε συναντησουν στο ατυχο σχολειο που θα σε στειλουν.

ευτυχως στο τελος θα μεινουν μονο τα μαθηματικα.περαστικα σου?οχι δα,μια χαρα νιωθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitis

Νεοφερμένος

Ο alitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ξαναλεω οτι το "δε με νοιάζει να είμαι καλός καθηγητής..." ηταν ειρωνικο σε απαντηση μιας προηγουμενης ενδειξης αυθεντιας απο τον killbill.μαλλον ομως δε διαβασες καλα τα γραφομενα.

το θεωρω λογικο που δεν το εκανες.ως στατιστικος εβγαλες εναν μεσο ορο απο μια γρηγορη ματια και μετα τα σκατωσες στο συμπερασμα ως συνηθως.δε πειραζει αυτη ειναι η στατιστικη.τα ποδια στο ψυγειο ,το κεφαλι στο φουρνο και μεσο ορο εισαι μια χαρα!

το οτι δεν ξερω πολλα μαθηματικα ειναι σιγουρο.ο τελευταιος που ηξερε τα περισσοτερα ηταν ο gaous αν τον εχεις ακουστα.επισης μπορεις να πιστευεις οτι ειχα τα θεματα του ασεπ στο σπιτι μου απο το προηγουμενο βραδυ,ειναι δικαιωμα σου αναφαιρετο αυτο,δε θα σε κρινω που με κρινεις χωρις να με γνωριζεις.

και τελος αν πιστευεις οτι ειναι θεμιτο καποιος να γινει καθηγητης για τους λογους που ανεφερες και το εννοεις τοτε το περαστικα θα πρεπει να το πεις πρωτα στον καθρεφτη σου και μετα στους μαθητες που θα σε συναντησουν στο ατυχο σχολειο που θα σε στειλουν.

ευτυχως στο τελος θα μεινουν μονο τα μαθηματικα.περαστικα σου?οχι δα,μια χαρα νιωθεις...
εκφραζεσαι με τετοιο τροπο και εχεις χρονο να σκεφτεις τι θα γραψεις στο σπιτι....φανταζομαι τι θα λες στην ταξη οταν διαφωνεις με τους μαθητες τους οποιους πρεπει ν αντιμετωπισεις αμεσα...καλα θα τος στολιζεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Φίλε μου μαθηματικέ, με αυτά που λες ακούγεσαι γελοίος. [\quote]


απαντησε του εσυ τοτε καλυτερα αν νομιζεις.συγγνωμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
ξαναλεω οτι το "δε με νοιάζει να είμαι καλός καθηγητής..." ηταν ειρωνικο σε απαντηση μιας προηγουμενης ενδειξης αυθεντιας απο τον killbill.μαλλον ομως δε διαβασες καλα τα γραφομενα.

το θεωρω λογικο που δεν το εκανες.ως στατιστικος εβγαλες εναν μεσο ορο απο μια γρηγορη ματια και μετα τα σκατωσες στο συμπερασμα ως συνηθως.δε πειραζει αυτη ειναι η στατιστικη.τα ποδια στο ψυγειο ,το κεφαλι στο φουρνο και μεσο ορο εισαι μια χαρα!

το οτι δεν ξερω πολλα μαθηματικα ειναι σιγουρο.ο τελευταιος που ηξερε τα περισσοτερα ηταν ο gaous αν τον εχεις ακουστα.επισης μπορεις να πιστευεις οτι ειχα τα θεματα του ασεπ στο σπιτι μου απο το προηγουμενο βραδυ,ειναι δικαιωμα σου αναφαιρετο αυτο,δε θα σε κρινω που με κρινεις χωρις να με γνωριζεις.

και τελος αν πιστευεις οτι ειναι θεμιτο καποιος να γινει καθηγητης για τους λογους που ανεφερες και το εννοεις τοτε το περαστικα θα πρεπει να το πεις πρωτα στον καθρεφτη σου και μετα στους μαθητες που θα σε συναντησουν στο ατυχο σχολειο που θα σε στειλουν.

ευτυχως στο τελος θα μεινουν μονο τα μαθηματικα.περαστικα σου?οχι δα,μια χαρα νιωθεις...

Αν αυτή για σένα είναι η στατιστική, που είναι ένα κομμάτι της επιστήμης που τόσο αγαπάς, κάνει μπαμ πως στατιστική εφαρμοσμένη δεν ξέρεις.

Εκτός αν θεωρείς τους εκατοντάδες χιλιάδες επιστήμονες που εκφράζονται για τα μαθηματικά ως την μητέρα των επιστημών και για την στατιστική ως επιστήμη των επιστημών, ηλίθιους. Τότε πάω πάσο.

Δεν θεωρώ πως είχες τα θέματα σπίτι, απλά τονίζω ότι ακόμη και οι εξετάσεις στον ΑΣΕΠ δεν είναι αδιάβλητες.

Δεν έχω σκοπό να διδάξω σε σχολείο, οπότε νομίζω ότι είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Είμαι στατιστικός όχι μαθηματικός. Κανά ιδιαίτερο κάνω στα παιδάκια, που έχουν καθηγητές σαν κι εσένα, που πήγαν για τους 5 μήνες καθισιό το χρόνο, και δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

Τώρα αν από εσένα ήξερε περισσότερα μαθηματικά μόνο ο Gauss μαγκιά σου. Απλά επέτρεψε μου να έχω αντίθετη άποψη.

Ο Killbill ανεξαρτήτως αν συμφωνώ ή όχι μαζί του σε όλα, το προσεγγίζει σωστά το θέμα, και ξεκαθαρίζει πότε συμφέρει κάτι και πότε όχι.

Όσον αφορά τα τραπεζικά, οικονομικά κτλ, εννοείται πως είναι αυτόνομες επιστήμες αλλά βασίζονται στα μαθηματικά.

Βλέπεις το μεγαλείο των μαθηματικών δεν χωράει μόνο στο κεφάλι σου δυστυχώς.

Μέγα Riemann εσύ! Υποκλίνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Τώρα αν από εσένα ήξερε περισσότερα μαθηματικά μόνο ο Gauss μαγκιά σου.

απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα? παλι λαθος συμπερασματα.και αφου δε θεωρεις οτι ειχα τα θεματα του ασεπ απο πριν γιατι μου λες οτι οι εξετασεις δεν ειναι αδιαβλητες? αμα ειναι πες μου και την προπαιδεια.

η αληθεια βεβαια ειναι οτι τη στατιστικη ποτε δε τη χωνευα σαν κλαδο,αλλα κι αυτο μια γνωμη ειναι οπως ολες οι αλλες,δε τρεχει τιποτα.επιτρεπεται να εχουμε γνωμη η θα χαλασει το δειγμα?

και μ αυτα τα τραπεζικα κτλ ειπα και κει τη γνωμη μου απλως αλλα παλι επεσαν να με φανε.εσεις οι εφαρμοσμενοι μαλλον νομιζετε οτι κρατατε τον κοσμο στα χερια σας.

τελος,ποτε ειπα οτι εχω στο κεφαλι μου το μεγαλειο των μαθηματικων?ακομα και το "ριμαν" που χρησιμοποιω το χρησιμοποιω ειρωνικα αφου δε θα γινω ποτε σαν αυτον.μαλλον τα εχεις καταλαβει ολα λαθος σε ο,τι με αφορα.

αλλα και παλι ποιον νοιαζει αυτη η κοντρα? ουτε καν εμας μαλλον.εχω πολυ καλυτερα πραγματα να κανω απο το να λογομαχω.

ειπαμε στο τελος μενουν μονο τα μαθηματικα ευτυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα? παλι λαθος συμπερασματα.και αφου δε θεωρεις οτι ειχα τα θεματα του ασεπ απο πριν γιατι μου λες οτι οι εξετασεις δεν ειναι αδιαβλητες? αμα ειναι πες μου και την προπαιδεια.

η αληθεια βεβαια ειναι οτι τη στατιστικη ποτε δε τη χωνευα σαν κλαδο,αλλα κι αυτο μια γνωμη ειναι οπως ολες οι αλλες,δε τρεχει τιποτα.επιτρεπεται να εχουμε γνωμη η θα χαλασει το δειγμα?

και μ αυτα τα τραπεζικα κτλ ειπα και κει τη γνωμη μου απλως αλλα παλι επεσαν να με φανε.εσεις οι εφαρμοσμενοι μαλλον νομιζετε οτι κρατατε τον κοσμο στα χερια σας.

τελος,ποτε ειπα οτι εχω στο κεφαλι μου το μεγαλειο των μαθηματικων?ακομα και το "ριμαν" που χρησιμοποιω το χρησιμοποιω ειρωνικα αφου δε θα γινω ποτε σαν αυτον.μαλλον τα εχεις καταλαβει ολα λαθος σε ο,τι με αφορα.

αλλα και παλι ποιον νοιαζει αυτη η κοντρα? ουτε καν εμας μαλλον.εχω πολυ καλυτερα πραγματα να κανω απο το να λογομαχω.

ειπαμε στο τελος μενουν μονο τα μαθηματικα ευτυχως!


Συμφωνούμε και σε κάτι ευτυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,088 μηνύματα.
Καλό είναι να μην υποβαθμίζουμε την Επιστήμη των Μαθηματικών με προσωπικές διενέξεις...:)

Ας δούμε πρώτα στο ΙΤΕ στην Κρήτη, το Ερευνητικό Κέντρο των Υπολογιστικών Μαθηματικών και την χρηματοδοτούμενη έρευνα από ερευνητές-ακαδημαϊκούς ή έμμισθους ερευνητές...και μετά ας αναθεωρήσουμε λίγο την άποψή μας για το εργασιακό-επιστημονικό μέλλον των Ελλήνων Μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αν υπαρχει καποιος που σπουδαζει εκει θα ηθελα να μου δωσει πληροφοριες(επιπεδο σπουδων,καθηγητων,υποδομων κτλ) και οτι αλλο μπορει να μου φανει χρησιμο σχετικα με τη σχολή...:)

κανεις;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτο ισως απαντα σε καποιο απο τα ερωτηματα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@DESPOINA@

Νεοφερμένος

Η @DESPOINA@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εεεεεεεεεεεεε ειμαι και εγω στο μαθηματικο στη Θεσσαλονικηη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top