Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Αχ τι ωραία που τα κανονίζετε!:lol: Πέρα από την πλάκα καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γιατι ρε συ εχουμε καπου αδικο;Εμεις απλα προτεινουμε και το παιδι αν θελει μας ακουει αν θελει οχι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Βασικα μπορεις να μην πας πρε-λοουερ .Αν φανεις αρκετα καλος στην D τοτε την μερνας ανετα.Εγω την ειχα περασει και μετα το τι θα δωσεις εηαρταται απο σενα.Εγω εδωσα τον Μαιο του 2009(πριν κατι μηνες δηλαδη) Lower του Cambridge.Κατα τη γνωμη μου ομως δεν υπαρχει δυσκολο και πιο δυσκολο.Ειναι τι πιστεθει ο καθενας .Ας πουμε το EDEXCEL αν και πολλοι λενε οτι ειναι πανευκολο εγω βαριομουν να γραψω το δοκιμαστικο τεστ επειδη δε μου αρεσε.Δε μου ταιριαζε δηλαδη.Το Michigan καπως καλυτερα αλλα παλι δε μ'αρεσε.Γι' αθτο το καλυτερο θα 'ναι να γραψεις απο τοθλαχιστον ενα δοκιμαστικο τεστ σε καθε πτυχιο ,να δεις πςσ τα πασ και πιο σ' αρεσει πιο πολυ και να διαλεξεις αναλογα.Αν δεν εισαι σιγουρος μπορεις και να δvσεις δυο.
Οσον αφορα το proficiency,αν δωσεις του Cambrisge ειναι δυο χρονια.Του Michigan ομως ειναι εναμισι και ετσι το παιρνεισ νωριτερα.Αλλα θα προτεινα να μη δωσεις μισιγκαν μονο και μονο για να γλιτωσεις χρονο.
Καλη επιτυχια και ελπιζω να βοηθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε βρισκω πολυ σωστη.Οσον αφορα το Κειμπριτζ πιστευω πως και εναμιση χρονο να κανει θα το παρει.Τα αγγλικα δεν ειναι αγωνας δρομου.Το επιπεδο Γ2 ειναι 2 χρονια συνολικα.Αν καποιος ειναι καλος μπορει και σε ενα.Αλλα αυτην ειναι η εξαιρεση στον κανονα.Τελος μην υποτιματε το Μισιγκαν!Εχει την ιδια δυσκολια και με τα υπολοιπα πιστοποιητικα!
Πιστευω πως το επιπεδο Β2 ειναι εφικτο να παρθει στη Β Γυμνασιου.
Στο Γ2 ομως πιστευω η καταλληλη ηλικια ειναι γυρω εκει στην Α Λυκειου γιατι τα θεματα των εκθεσεων μοιαζουν πολυ με αυτα του σχολειου.Αυτα κατα τη γνωμη μου.Δεν χρειαζεται να βιαστει καποιος στο Γ2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Η E τάξη υπάρχει για τους αδύναμους μαθητές. Στα περισσότερα κέντρα ξένων γλωσσών όσοι πετύχουν βαθμό 75% + πάνε κατευθείαν Β2. Στο χέρι σου είναι να το καταφέρεις.
Δεν είναι θέμα είσπραξης επιπλεόν διδάκτρων. Αν κάποιος διαβάζει ίσα ίσα να περάσει τη D, λογικό είναι να μην είναι έτοιμος για Β2.
Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ναι Β2 ξερω και ατομα που το πηραν στην Α' Γυμνασιου αλλα το CPE ειναι ζορικο.Θελει ΠΟΛΥ συνεπεια,διαβασμα,οργανωση και οχι τεμπελιες και λοιπα.Αλλα εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερο να το παρεις ενω εισαι ακομα στο σχολειο κι οχι αργοτερα γιατι τωρα τα χεις φρεσκα τα αγγλικα ενω αν το δωσεις(το CPE εννοωντας) οταν εισαι φοιτητης θα 'ναι δυσκολα απ την αποψη οτι ισως να μην θυμασαι πολλες εννοιες και λεξιλογιο.Απ την αλλη ομως θα σαι αρκετα ωριμος για τετοιου ειδους εξετασεις.Απο σενα εξαρταται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top