Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
εγω παντως παιδια κανω φετος για προφισενσι χωρις να δωσω για αντβανσντ!!!αν γινεται επειδη ξερω οτι πρεπει να εχεις παρα πολυ καλο λεξιλογιο για να πας να δωσεις θα θελα να μου προτεινετε λυσεις εκτος απο το να διαβαζω τις λεξεις μου απο το βιβλιο γτ αυτο το κανω ηδη!!!ας πουμε εχω ακουσει κατι για εφημεριδε κλπ...αν γινεται να μου πει καποιος πιο συγκεκριμενα...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μπορείς άνετα τα βιβλία που σου αρέσουν να τα πάρεις και στα αγγλικά.ή και καινούρια βιβλία για να εξασκηθείς. Μπορείς επίσης αν θα ήθελες να βρεις παιδιά από το εξωτερικό και να αλληλογραφείτε.
Θα σε βοηθήσει να διατηρήσεις τα αγγλικά σου σε ένα πολύ καλο επιπέδο.Και το λεξιλόγιο σου θα αυξηθεί κατά πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εγω παντως παιδια κανω φετος για προφισενσι χωρις να δωσω για αντβανσντ!!!αν γινεται επειδη ξερω οτι πρεπει να εχεις παρα πολυ καλο λεξιλογιο για να πας να δωσεις θα θελα να μου προτεινετε λυσεις εκτος απο το να διαβαζω τις λεξεις μου απο το βιβλιο γτ αυτο το κανω ηδη!!!ας πουμε εχω ακουσει κατι για εφημεριδε κλπ...αν γινεται να μου πει καποιος πιο συγκεκριμενα...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...
αφου διαβαζεις ηδη απο το βιβλιο..ειναι υπεραρκετο πιστεψε με..
ειναι τοοσες πολλες οι λεξεις..απειρες, που δεν νομιζω πως χρειαζεσαι κατι παραπανω..
Μπορείς άνετα τα βιβλία που σου αρέσουν να τα πάρεις και στα αγγλικά.ή και καινούρια βιβλία για να εξασκηθείς. Μπορείς επίσης αν θα ήθελες να βρεις παιδιά από το εξωτερικό και να αλληλογραφείτε.
Θα σε βοηθήσει να διατηρήσεις τα αγγλικά σου σε ένα πολύ καλο επιπέδο.Και το λεξιλόγιο σου θα αυξηθεί κατά πολύ.
σωστο αυτο που λες..αλλα νομιζω πως αυτο ειναι για επιπεδο Lower.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
αφου διαβαζεις ηδη απο το βιβλιο..ειναι υπεραρκετο πιστεψε με..
ειναι τοοσες πολλες οι λεξεις..απειρες, που δεν νομιζω πως χρειαζεσαι κατι παραπανω..

σωστο αυτο που λες..αλλα νομιζω πως αυτο ειναι για επιπεδο Lower.:P

Δεν νομίζω να είναι για συγεκριμένο επίπεδο όλα αυτά.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι για συγεκριμένο επίπεδο όλα αυτά.:hmm:
κοιτα αυτα μας τα ελεγαν να τα κανουμε οταν εγω εδινα Lower...γι αυτο το ειπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
τα 70 αυτα μορια που λες marouli.kel δεν μπορω να τα παρω απ τ MITTELSTUFE των γερμανικων που εχω ηδη??δεν ισχυει το ιδιο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι!
Αν εχεις επίπεδο C2 στα γερμανικα εχεις ηδη 70 μορια!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
αρα εχω τα ιδια μορια με εναν που εχει proficiency κ τις ιδιες ευκειριες στον εργασιακο τομέα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
τα 70 αυτα μορια που λες marouli.kel δεν μπορω να τα παρω απ τ MITTELSTUFE των γερμανικων που εχω ηδη??δεν ισχυει το ιδιο??
εννοειται πως και τα γερμανικα πτυχια περνουν μορια για το δημοσιο κ εκει αναλογα με το επιπεδο.. εαν εχεις βεβαια κ 2-3 γλωσσες που λεει ο λογος απο ενα lower στο καθενα περνεις 3 x 30 μορια...
τωρα τι εννοεις ακριβως οτι θα εχεις τα ιδια μορια με εναν που εχει proficiency κ τις ιδιες ευκειριες στον εργασιακο τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiKoS WSN

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
με ποιά σειρά λέτε να πάω για προφισιενσι και λοουερ ? ( πηγαίνω D regular)

ενα τελειώσω την d του χνόνου τον ιουνιο ( θα ειμαι 13), να κάνω καλοκαιρινό το πρε λοουερ και να ξεκοινήσω λόυερ χειμώνα να τελειώσω σε έναν χρόνο ( θα είμαι 14) και μετά να κάνω δύο χρόνια το προφισιενσι ( αν με το καλό παρω το λόουερ) και νσ είμαι 16...

ή

να τελειώσω την δ του χρόνου τον ιουνιο ( θα είμαι 13), κανω το χειμώνα πρελόουερ και το καλοκαιρι το λόυερ( θα είμαι 14 ) και απο το χειμώνα να κάνω τα 2 χρόνια προφισιενσι ( και να το πάρω 16, αν με το καλο περάσω)?

τα λέω καλά και ποιο είναι το πιο εύκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ξανα κανε το λιγο πιο λιανα για να καταλαβω.
Η επιδοση σου στα αγγλικα είναι καλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Το prelower ειναι η d class απ'ότι γνωρίζω.

Οπότε ξεκαθάρισε λίγο τα πράγματα αν μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
η πρι λοουερ ειναι η Ε class...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι pre και μαλακίες...Οι εκατό τάξεις των αγγλικών είναι για να τρώνε τα λεφτά οι καθηγητές και τα φροντιστήρια.
Δώσε το lower στο τέλος της δευτέρας γυμνασίου με προετοιμασία από το καλοκαίρι και πήγαινε μετά για το proficiency σε δύο χρόνια, ΜΕΤΑ το lower. Δεν υπάρχει λόγος να τα κανεις ταυτόχρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Έλεος τί βλακείες είναι αυτά;Εγώ δεν έκανα Ε,έκανα D και ύστερα lower και μια χαρά τα πήγα.Τα φροντιστήρια έχουν ξεφύγει,δηλαδή έλεος τρώνε τα λεφτά του κοσμάκη με τόσο απλούς τρόπους.

Κοιτάξτε να διαβάσετε και αφήστε τις 100 τάξεις.Το διάβασμα θα σας σώσει,όχι η Εsenior.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι γω συμφωνω να δωσεις Β Γυμνασιου B2(Lower) και κατευθειαν Α Λυκειου Proficiency.
Μην δωσεις Advanced ενδιαμεσα.
Μονο για το χρημα υπαρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiKoS WSN

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δηλαδή μου λέτε να μην κάνω την Ε και να πάω κατεφθείαν για λόυερ ! δεν το είξερα καταρχάς ότι γίνεται αυτό, είναι καλή περιπτωσούλα γιατί όσο να πεις και διαβάζω καιί είμαι και καλός... θα το σκεφτώ και μάλλον αυτό θα κάνω!!!:no1:

ευχαριστώ...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι ετσι κανε.
Δινεις του χρονου Lower και μετα κανεις 2 χρονια Proficiency για να δωσεις στο τελος της Α Λυκειου ή νωριτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiKoS WSN

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ πολύ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Έτσι να το κάνεις και είσαι μια χαρά... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top