Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
παιδια εχω δωσει μεχρι κ το advanced των αγγλικων...σκεφτομαι πωσ ισως δεν ειναι αρκετο για ενα καλο μελλον αργοτερα!!πιστευω πως αν αρχισω δεν θα εχω πολυ χρονο για τ σχολειο μου!!απο την αλλη ομως λεω ολοι οι υπολοιποι πως προλαβαινουν!τι με συμβουλευετε να κανω?


αν ειναι ευκολο πειτε μου το συντομοτερο δυνατον!ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω φετος δινω για Advanced και του χρονου τερμα.

Proficiency μετα το Λυκειο για εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ναι καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εχω μαμα καθηγητρι αγγλικων οποτε μπορω να κανω οτι θελω... αν και του χρονου το δεκεμβρη με βλεπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
παιδια εχω δωσει μεχρι κ το advanced των αγγλικων...σκεφτομαι πωσ ισως δεν ειναι αρκετο για ενα καλο μελλον αργοτερα!!πιστευω πως αν αρχισω δεν θα εχω πολυ χρονο για τ σχολειο μου!!απο την αλλη ομως λεω ολοι οι υπολοιποι πως προλαβαινουν!τι με συμβουλευετε να κανω?


αν ειναι ευκολο πειτε μου το συντομοτερο δυνατον!ευχαριστω πολυ!

λοιπον εισαι α λυκειου απ οτι βλεπω..αφου εχεις δωσει μεχρι και το advanced και λογικα θα το εχεις παρει..πιστευω πως θα ηταν καλο να συνεχισεις...αμα εχεις ενα προγραμμα και εναν συγκεκριμενο στοχο πιστευω πως δεν θα εχεις κανενα προβλημα..απλα μεχρι β λυκειου..καλο ειναι να εχεις τελειωσεις με proficiency..ετσι ωστε να δωσεις βαση στα μαθηματα στο σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εχω μαμα καθηγητρι αγγλικων οποτε μπορω να κανω οτι θελω... αν και του χρονου το δεκεμβρη με βλεπω...

θα δωσεις proficiency η advanced τ χρονου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Συνέχισε μέχρι και στη Β' για Proficiency.Αν τα καταφέρεις,καλώς,αν όχι συνεχίζεις μετά το Λύκειο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ελενα εσυ εχεις δωσει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Συμφωνώ με την Έλενα.Πιστεύω ότι καλό θα ήταν να συνεχίσεις,απλά να τελειώσεις όσο γίνεται πιο σύντομα το proficiency ώστε να μην το έχεις στη Β Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ελενα εσυ εχεις δωσει??
ναι το εχω παρει κιολας..δεν ξερω γιατι αλλα πιστευω πως το advanced ηταν πιο δυσκολο απο το proficiency :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να το προσπαθήσεις μέχρι την β' λυκείου.Και από εκεί και πέρα να κάτι δεν πάει καλά ξαναπροσπαθείς μετά την γ'.Ώστε να έχεις χρόνο για τα διαβάσματα του σχολείου σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εχω δωσει κ γερμανικα μεχρι Τ mittelstufe k nomizw πως εχω κουραστει με τσ ξενες γλωσσες...τωρα σκεφτομαι ποτε να τελειωσουν τα γερμανικα για να αφιερωνω ολον τν χρονο στ σχολειο!ομως με προβληματιζει τ proficiency
-----------------------------------------
ελενα ποιο proficiency εχεις δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εχω δωσει κ γερμανικα μεχρι Τ mittelstufe k nomizw πως εχω κουραστει με τσ ξενες γλωσσες...τωρα σκεφτομαι ποτε να τελειωσουν τα γερμανικα για να αφιερωνω ολον τν χρονο στ σχολειο!ομως με προβληματιζει τ proficiency
χμ τωρα αυτο ειναι αλλο θεμα..αν εχεις κουραστει με τις ξενες γλωσσες οπως λες..και περιμενεις το ποτε θα τελειωσεις με τα γερμανικα για να δωσεις βαση στο σχολειο...τοτε ειναι διαφορετικο..ωστοστο πιστευω πως ειναι κριμα να εχεις φτασει μεχρι και advanced και να τα 'παρατησεις' τωρα
-----------------------------------------
-----------------------------------------
ελενα ποιο proficiency εχεις δωσει?
του Michigan..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
την αποψη του να συνεχισω στ πανεπιστημιο πως την βρισκεις??φοβαμαι πως ισως τα εχω ξεχασει μεχρι τοτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
την αποψη του να συνεχισω στ πανεπιστημιο πως την βρισκεις??φοβαμαι πως ισως τα εχω ξεχασει μεχρι τοτε..
ναι γι αυτο ακριβως το λεω κι εγω...σιγουρα δεν θα ειναι το ιδιο..δηλαδη αλλο να δωσεις τωρα και αλλο μετα απο καποια χρονια..θα ειναι πιο δυσκολο πιστευω..θα ειναι σαν να αρχιζεις κατα καποιο τροπο απο την αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Διπλός κόπος θα είναι τότε,δεν το συζητώ.Να το σκέφτεσαι μόνο στην περίπτωση που αποτύχεις μέχρι και την Β' Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
την αποψη του να συνεχισω στ πανεπιστημιο πως την βρισκεις??φοβαμαι πως ισως τα εχω ξεχασει μεχρι τοτε..

σιγα... αφου εχουμε και οι 2 το ιδιο πλεονεκτημα θα μαστε οκ...
και εγω το σκεφτομαι.. βεβαια και εγω κουραστηκα με τις γλωσσες ecce,grundstufe ,b2 γαλλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ηδη τα εχω ψιλοξεχασει,γιατι εχω να κανω μαθημα απο περυσι τν δεκεμβριο που εδωσα για το advanced
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Την βλακεια που εκανα εγω μην την κανει κανενας σας παντως! Ειχα παρει το Lower στην Γ' Γυμνασιου και αποφασισα να παω κατευθειαν για Proficency στην Β' Λυκειου. Εκανα 2 χρονια προετοιμασια στο φροντιστηριο, ειχα πληρωσει τα εξεταστρα και τελευταια στιγμη δεν πηγα να δωσω! :P Τωρα το γιατι αδυνατω να το καταλαβω! Βλακειες...

Ως φοιτητης θα κανω 1-2 χρονια εντατικα για φρεσκαρισμα (αναλογα το τι θα θυμαμαι) και θα το δωσω τοτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ηδη τα εχω ψιλοξεχασει,γιατι εχω να κανω μαθημα απο περυσι τν δεκεμβριο που εδωσα για το advanced
φαντασου σε λιγα χρονια δηλαδη..
Την βλακεια που εκανα εγω μην την κανει κανενας σας παντως! Ειχα παρει το Lower στην Γ' Γυμνασιου και αποφασισα να παω κατευθειαν για Proficency στην Β' Λυκειου. Εκανα 2 χρονια προετοιμασια στο φροντιστηριο, ειχα πληρωσει τα εξεταστρα και τελευταια στιγμη δεν πηγα να δωσω! :P Τωρα το γιατι αδυνατω να το καταλαβω! Βλακειες...

Ως φοιτητης θα κανω 1-2 χρονια εντατικα για φρεσκαρισμα (αναλογα το τι θα θυμαμαι) και θα το δωσω τοτε...
ναι οντως μην παρετε ως παραδειγμα τον chris:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top