Τι γίνεται αν μείνεις τάξη - από απουσίες - σε ναυτικό λύκειο

Lia 2006

Νεοφερμένος

Η Lia 2006 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Καλησπέρα . Ενας γνωστός μου πηγαίνει σε ναυτικό λύκειο και έμεινε από απουσίες στη β λυκείου . Πριν λίγο μου είπαν ότι όσοι μένουν στα ναυτικά λύκεια ξεκινάνε πάλι από την α λυκείου . Ισχύει ;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Καλησπέρα . Ενας γνωστός μου πηγαίνει σε ναυτικό λύκειο και έμεινε από απουσίες στη β λυκείου . Πριν λίγο μου είπαν ότι όσοι μένουν στα ναυτικά λύκεια ξεκινάνε πάλι από την α λυκείου . Ισχύει ;;
Λια δεν μπορει να ισχυει κατι τετοιο.
Κατ αρχην δεν υπαρχει ναυτικο λυκειο ...υπαρχει ΕΠΑΛ τομεας ναυτικων επαγγελματων.
Οταν λοιπον για οποιο λογο μενεις σε μια ταξη ειτε ΕΠΑΛ ειτε ΓΕΛ επαναλαμβανεις την ταξη δεν τρως και προστιμο ακομα μια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Λια δεν μπορει να ισχυει κατι τετοιο.
Κατ αρχην δεν υπαρχει ναυτικο λυκειο ...υπαρχει ΕΠΑΛ τομεας ναυτικων επαγγελματων.
Οταν λοιπον για οποιο λογο μενεις σε μια ταξη ειτε ΕΠΑΛ ειτε ΓΕΛ επαναλαμβανεις την ταξη δεν τρως και προστιμο ακομα μια.
Και επειδη εσυ δεν μπορεις να απαντησεις βασιμα με υποθεσεις σου βαζω σχετικα στοιχεια απο τον κανονισμο των επαλ.

σελιδα 125
1724512488554.png

1724512598128.png


Σελιδα 153
1724512820346.png

1724512891772.png


Ολος ο κανονισμος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top