Τι έχετε να πείτε για την επιτήρηση την ώρα των εξετάσεων;

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
και εγω οταν ημουν μαθητρια ντρεπομουν να αντιγραψω..το βρισκω πολυ ανηθικο..κ απτο την αποψη οτι κλεβω..και οτι κλεβω τη θεση αλλου..και θα ηταν αδικο απτη στιγμη που δεν τα διαβασα..οποιος εχει τη" μαγκια και τα κοτσια" ναντιγραψει θα ηταν πολυ περισσοτερο μαγκας αν εδινε μιση σελιδα και δεν ντρεποταν για την καταντια του..και δεν ειναι απαραιτητα καταντια..(αν ο αλλος ειναι καλλιτεχνης στο να φτιαχνει αυτοκινητα ,τι με νοιαζει αν ηταν καλος στα μαθηματικα?του αναγνωριζω τη τεχνη του)..σε μερικους δεν παει το αθλημα.αλλα να το δεχτουν και να κανουν κατι αλλο..οχι να αντιγραφουν και να το θεωρουν και μαγκια.ξεφτιλα ειναι κατα τη γνωμη μου.
πρεπει ο καθενας να βγαλει και το δικο του λεξικο..τι εστι μαγκια?απτη ρενατα την πηραμε την ερμηνεια..ο καθενας θα δωσει τη δικια του..η ρενατα κλανια μαγκια και φιλοτιμο τα εχει καινει σαλατα..

οποιος δεν εχει κατσει να διαβασει λιγο δεν καταλαβαινει ποσο επιπονο ειναι πολλες φορες το διαβασμα για να πετυχει το στοχο του,αλλα εχει μαθει στην ευκολη ζωη.και για αυτο renia rinaki δεν φταις εσυ μονο αλλα κ οι γονεις σου..θα ενιωθα μεγαλη αξιοπρεπεια αν γνωριζα εσενα κ την οικογενεια σου..αξιοζηλευτοι θα ειστε..
καλο θα ηταν να το αλλαξεις αυτο αν θελεις καποιος να σε κοιταει και να σε σεβεται..
αν δεν θελεις συνεχισε ετσι..αλλωστε οπως μεγαλωνει ο καθενας μαθαινει να αντιμετωπιζει τη ζωη και δεν ζηταει περισσοτερα απο αυτα που εχει μαθει..
λιγοτερα ανετα ζηταμε...τι μας νοιαζει?την ευκολη ζωη ζηταμε..την ευκολη λυση..
για ρωτα οσους πετυχαν κατι..εστω και κατι μικρο..ηταν ευκολο γιαυτους?οτιδηποτε και να πετυχεις θα πρεπει να εχεις κοπιασει εστω και λιγο..τα ευκολα "πραγματα" ειναι για τους ευκολους ανθρωπους....τους κενους..και στο τελος λες...μα τι πηγε στραβα?? ...

ειναι σταση ζωης οχι μιας περιοδου ...και θα το καταλαβεις οταν θαναι αργα....
χεχεε...ο ανθρωπος απο μικρος φαινεται..να ξερεις..οτι αντιληψεις εχεις τωρα τις ιδιες θα εχεις και μετα..καλο κακο...ποιος ξερει?φιλακια απο μενα..καλη επιτυχια!

(ενταξει μωρε..και τι εγινε?θα ναι σιγουρα μια απτις ατακες σου ε?ειναι η πιο καταστρεπτικη τελικα..!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
+ η αξία του ανθρώπου αργά ή γρήγορα φαίνεται..αλίμονο μας αν νέα παιδιά ξεστομίζουν φράσεις σαν κι αυτή:
αξιζεις γιατι μιλας με βαση το δικαιο.... σε αντιθεση με εμενα που μιλω για την αναγκη της επιβιωσης με οποιοδηποτε τροπο...ελπιζω να μου πανε ολα καλα....
σ'ευχαριστω...
:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
μονο για φτυσιμο...δεν φταινε μονο τα παιδια...μεγαλυτερη ευθυνη εχουν νομιζω οι γονεις..και οσα παιδια δεν εχουν μυαλο να σκεφτουν αν αυτο που τους δινουν ειναι καλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Η επιτηρηση ηταν αρκετα χαλαρη αλλα ασφαλως δεν επετρεψε αντιγραφες...Απλα καποιες στιγμες θα πετουσε καποιος καμια ατακα και θα γελουσαν μαζι με εμας... Αλλα ,ρε παιδια,ελεος, μερικα παιδια που δινουν πρωτη φορα δεν σκεφτονται καθολου!! Μεσα στην ταξη μου μονο εγιναν 2 περιστατικα. Ενας εγραψε το ονοματεπωνυμο του στο τελος του γραπτου,και ενας αλλος εσκισε μια σελιδα απο το τετραδιο του... Τους βγαλανε την πιστη τους επιτηρητες !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfisti

Νεοφερμένος

Ο alfisti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εμας απο θεμα επιτηρησης ηταν αρκετα καλα αν εξαιρεσεις τις αντιπαθητικες φατσες και κατι σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ και σσσσσσσσσσσσσσσσσσ που χτυπανε στο αυτι και μου σπανε τα νευρα.Αλλα το πιο σπαστικο ηταν που μας τραβαγανε τα στυλο απο τα χερια και μας κλειναν τα τετραδια να μην γραψουμε ουτε γραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Και σε εμάς ήταν πολύ χαλαρή αλλά επίσης δεν επιτρέπονταν αντιγραφές. Αν και άκουσα ότι σε ένα άλλο τμήμα (στο ίδιο σχολικό συγκρότημα) άφησαν να πουν σε κάποιον ένα συνώνυμο..

Τώρα στο θέμα της αντιγραφής.. Αν εσύ rinaki αισθάνεσαι καλά με τον εαυτό σου αντιγράφοντας, κάνε το.. Αργότερα δεν θα ισχύει αυτό, όταν καταλάβεις οτι τη θέση που θα έχεις, δεν θα την έχεις αποκτήσει με την αξία σου. Αν είναι δυνατόν να μιλάς για επιβίωση εσύ, που είσαι μόλις 18 χρονών και ζεις στην Ελλάδα. Αν είναι δυνατον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
εμείς είχαμε δυο γυναίκες, η μια βγήκε απο την τάξη και έπινε καφέ και η άλλη έκατσε σε ενα θρανιό μακριά από όλους (ούτε καν στην έδρα) και έκανε τους λογαριασμούς της.
στο τέλος διάβαζαν τα γραπτά των παιδιών και γελούσαν και κουτσομπόλευαν και κοιτούσαν απο τα παράθυρα.
πραγματικά μέχρι και γραπτά μπορούσαμε να είχαμε ανταλλάξει αλλά κανείς δεν αντέγραψε τίποτα. =] *γκούχου rinaki γκούχου*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis351991

Νεοφερμένος

Ο Θεμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εμασ καναν πλακα λεγοντας<< αφου περασε ο σακης μην σας νοιαζει τπτ>> ελεος! στο θεμα της αντιγραφης τωρα΄μαγκας ειναι οποιος καθεται και διαβαζει και παει και γραφει καλα!! ετσι φανερωνεται και η πραγματικη του αξια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εμασ καναν πλακα λεγοντας<< αφου περασε ο σακης μην σας νοιαζει τπτ>> ελεος! στο θεμα της αντιγραφης τωρα΄μαγκας ειναι οποιος καθεται και διαβαζει και παει και γραφει καλα!! ετσι φανερωνεται και η πραγματικη του αξια!

χαχα, αυτό το λέμε και εμείς με τα παιδιά στο σχολείο. ''εντάξει παιδιά και εμείς να μήν περάσουμε, αφού πέρασε ο σάκης είμαστε οκ'':lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
εμασ καναν πλακα λεγοντας<< αφου περασε ο σακης μην σας νοιαζει τπτ>> ελεος! στο θεμα της αντιγραφης τωρα΄μαγκας ειναι οποιος καθεται και διαβαζει και παει και γραφει καλα!! ετσι φανερωνεται και η πραγματικη του αξια!


Οντως,η μαγκια ειναι να διαβασεις...Το να κανεις σκονακι ή να αντιγραψεις ειναι το πιο ευκολο! Γιατι μην λεμε και μ@@@ες, αμα θελουμε να αντιγραψουμε οι επιτηρητες χαμπαρι δεν παιρνουν! Αλλα και στη χειροτερη περιπτωση που το καταλαβουν,δεν θα πουν τιποτα,απλα θα κανουν μια παρατηρηση. Αυτο το κανουν ολοι.Ποιος αντεχει ομως σημερα να διαβασει και να περασει με την αξια του? Αυτος ειναι ο μαγκας για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
χα χα...ρε συ δεν μας παρακολουθουσαν...κοτσομπολευαν και γελουσαν..αδικια να μην γρ
αψω κατι που δεν ξερω καλα απο σκονακι...ειναι πολυ δελεαστικο...


ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ?

δικαιος ελιναι όχι αυτος που δεν αδικεί, αλλα αυτός που μπορεί να αδικήσει και δεν θέλει :no1:;);):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εγώ καθόμουνα στη πρώτη σειρά στο θρανίο που είναι κολητά με την έδρα που κάθονταν μια επιτηρήτρια....μου είχε σπάσει τα νεύρα χλαπάκιαζε κάτι τυρόπιτες και ΄σαντουιτς και άκουγα συνέχεια ''χλαπ-χλαπ'' έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Χα χα χα! Ελεος ομως!!! Εμας μας ενοχλουσαν γιατι μπαινοβγαιναν αυτοι που καθονται απ'εξω και συζητουσαν!!! Μας λεγανε αστεια και αποσυντονιζομασταν! Α!ξεχασα να προσθεσω κατι για τα παιδια που διναν πρωτη φορα και δεν ξερανε τιποτα...Περα απο αυτον που εγραψε το ονομα του και τον αλλο που εσκισε μια σελιδα,αυτος που καθοταν απο πισω μου εκανε φασαρια γιατι δεν του επετρεψαν να φορεσει ωτοασπιδες και δεν καταλαβαινε γιατι!!! Ελεος ή ειναι ιδεα μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
λολ ότι να 'ναι...το πιο συχνό σε μένα ήταν για αυτους που διναν πρώτη φορά που δε γράφανε το βαπτιστικό του και γράφανε Κώστας,Χάρης,Δημήτρης κλπ...5 τετράδια άλλαξαν μόνο στην αίθουσα που ήμουν εγώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Σε μενα αλλαξανε 2....Ο ενας εγραψε λαθος ονομα στην καρτελα (!) και ο αλλος που εσκισε σελιδα...Αυτον με το ονομα στο τελος τον καταλαβανε οταν παρεδωσε το γραπτο του και απλα εκανε μουτζουρα... Ρε παιδια,οταν εδινα περισυ,ολοι ξεραμε τι κανουμε,τι δεν κανουμε,τι προσεχουμε...ΟΙ φετινοι γιατι ετσι?? Μα να μην καταλαβαινει γιατι απαγορευονται οι ωτοασπιδες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Η περσινή φουρνιά ήταν πιο έξυπνη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Προφανως!!! :P:P:P 'H απλα ενδιαφερομασταν περισσοτερο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Και σε μένα άλλαξαν τετράδιο.. Στα τετραγωνάκια που βάζεις τον κωδικό σου, εγώ σε ένα απο αυτά έβαλα 2 ψηφία(Οταν τα διάβαζα απο μέσα μου για να τα αντιγράφω, έκανα το λάθος να διαβάζω τους αριθμούς 2-2 και όχι 1-1:P). Στην αρχή μου είπε να κάνω μουτζούρα και μετά μου το άλλαξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Nαι,οκ αλλο να μπερδευτεις και αλλο να γραψεις το ονομα σου στο τελος ή να πας να σκισεις σελιδα... Εχει διαφορα!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Χμ, αυτό είναι το πρώτο μου post σ'αυτό το forum. Τέλος πάντων.

Η επιτήρηση ήταν normal. Προσωπικά, προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου ότι ήταν όπως κάθε άλλη χρονιά που δίνουμε εξετάσεις, για να αποβάλλω το άγχος. Και πέτυχε, γιατί και καλά έγραψα (Μίλησα με την καθηγήτρια μου, όλες τις ασκήσεις σωστές, στην περίληψη καλά τα πήγα και στην έκθεση έθεσα όσα έπρεπε- αφήστε που μου ήρθε και η θεία επιφήτηση και πήρε το χέρι μου φωτιά κυριολεκτικά-) και βγήκα έξω ευτυχισμένη με όλη τη σημασία της λέξης.

Παρ' όλα αυτά, έχω να κάνω ένα σχόλιο για όσους σκέφτονται να αντιγράψουν στις Πανελλήνιες. Δεν είναι ακατόρθωτο, είναι γεγονός ότι σε ορισμένα σχολεία οι επιτηρητές κοιμούνται λίγο πολύ όρθιοι και δίνουν περιθώρια αντιγραφής. Δεν λαμβάνω το "είναι ένας αγώνας επιβίωσης" ως δικαιολογία. Οι Πανελλήνιες εξετάσεις είναι καθοριστικές για κάθε μαθητή και εκεί είναι που κρίνεται η δουλειά του όλο το χρόνο. Συγνώμη κιόλας, αλλά θα το πω ευθέως: Εμείς που καθίσαμε κάτω και φάγαμε ώρες και ώρες διαβάζοντας, μαλάκες είμαστε; Για σκεφτείται λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top