Τελικά γράφουμε όλοι υπό τις ίδιες συνθήκες;

frini+tsimpa

Νεοφερμένος

Η frini+tsimpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στο σχολείο που δίνω φέτος εξετἀσεις, ο τρόπος διεξαγωγής τους δεν φαίνεται να ενδιαφέρει ιδιαίτερα την εξεταστική επιτροπή ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν και σε άλλα σχολεία εκτός από το 24 γενικό λύκειο Θεσσαλονίκης, αφού μπείτε στις αίθουσες και μοιραστούν τα τετράδια , βγαίνετε στην αυλή για διάλειμα μέχρι τις 8.30 ή 8.40 ενώ τα θέματα έχουν έρθει φυσικά στο σχολείο(π.χ. στην έκθεση τα θέματα φτάσαν στα σχολεία στις 8.00 και εμείς ήμασταν έξω από τις 7.55 εώς τις 8.30).Το ίδιο έγινε και στο μάθημα επιλογής τη Δευτέρα.(τώρα αν πάει το μυαλό σας στους λόγους που γίνεται αυτό μοιραστέιτε το στο φορουμ γιατί εμένα κάτι μου μυρίζει) Όσο για την αντιγραφή δεν το συζητώ, το έλα να δείς γίνεται μες στην αίθουσα μιας και οι καθηγητές δείχνουν απίστευτη ανοχή στο συγκεκριμένο ζήτημα.
Τελικά δίνουμε πανελλαδικές όλοι υπό τις ίδιες προυποθέσεις ή ορισμένοι θα αποκτήσουν μερικά μόρια επιπλέον ως δωράκι λόγω χαλαρότητας των υπευθύνων;
Ανυπομονώ να δώ τι θα γίνει αύριο στο επόμενο μάθημα αν και δεν νομίζω να ενοχλούσε κάποιον σε αυτό το σχολείο να βγάλουμε όλοι μαζί την ανάλυση του κειμένου στα πεταχτά πριν να ξαναμπούμε στις αίθουσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
τι πράγμα??? εμεις μπαίνουμε στην αίθουσα στις 7μιση....μέχρι να έρθουν τα θέματα οκ συζητάμε, αλλά μόλις τα θέματα έρθουν στα χέρια μας, όλοι κοιτάμε το γραπτό μας!!!!
ούτε ψίθυρος!!!!! κ οι εξεταστές στο καθήκον τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Εμένα το σχολείο μου έχει 2 ορόφους(το γραφείο είναι στο ισόγειο και εμείς γράφουμε στο 2ο όροφο).Όταν ξεκινήσει η μετάδοση με το vbi μας πάνε στις τάξεις κανονικά και δε μας αφήνουν ούτε στον 1ο όροφο να κατεβούμε...βέβαια αφου γράψουμε τα στοιχεία και τα σχετικά βγαίνουμε από την τάξη μέχρι να έρθουν τα θέματα,αλλά αυστηρά μόνο στο 2ο όροφο...Όσον αφορά την αντιγραφή,μέσα στην τάξη δε νομίζω οτι είναι και πολύ εύκολο,απλά είναι πολλές οι ύποπτες επισκέψεις ορισμένων στην τουαλέτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εμένα το σχολείο μου έχει 2 ορόφους(το γραφείο είναι στο ισόγειο και εμείς γράφουμε στο 2ο όροφο).Όταν ξεκινήσει η μετάδοση με το vbi μας πάνε στις τάξεις κανονικά και δε μας αφήνουν ούτε στον 1ο όροφο να κατεβούμε...βέβαια αφου γράψουμε τα στοιχεία και τα σχετικά βγαίνουμε από την τάξη μέχρι να έρθουν τα θέματα,αλλά αυστηρά μόνο στο 2ο όροφο...Όσον αφορά την αντιγραφή,μέσα στην τάξη δε νομίζω οτι είναι και πολύ εύκολο,απλά είναι πολλές οι ύποπτες επισκέψεις ορισμένων στην τουαλέτα...



ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια κατασταση επικρατει και σε εμας...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εμείς πάλι από την στιγμή που μπαίνουμε μέσα, δεν επιτρέπεται να βγει κανένας, εκτός αν παραδώσει το γραπτό του πρώτα. Φυσικά πριν έρθουν τα θέματα συζητάμε μεταξύ μας. Από την στιγμή της παράδοσης πάντως όλοι σταματούν να μιλάνε. Δυστυχώς εγώ καθόμουν πρώτο θρανίο και τις 2 φορές, οπότε δεν έχω ιδέα τι γινόταν από πίσω μου.

Πάντως ένας επιτηρητής ήρθε στην αρχή (πριν δώσουν τα θέματα) και είπε στις επιτηρήτριες "Προσέξτε τα παιδιά γιατί είναι μαθηματικά και αντιγράφονται εύκολα".

Πάντως ακόμα και στο ίδιο σχολείο, είναι ανάλογα με το κάθε τμήμα. Σε άλλα τμήματα είναι περισσότερο χαλαροί οι επιτηρητές και σε άλλα λιγότερο.

Τελικά δίνουμε πανελλαδικές όλοι υπό τις ίδιες προυποθέσεις ή ορισμένοι θα αποκτήσουν μερικά μόρια επιπλέον ως δωράκι λόγω χαλαρότητας των υπευθύνων;

Αυτά δυστυχώς πάντα συνέβαιναν και θα συνεχίσουν να συμβαίνουν...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ένας συμμαθητής μου επισκέφτηκε την τουαλέτα κατά τη διάρκεια της εξέτασης 4 φορές.
προφανώς οι επιτηρητές υπέθεσαν ότι έχει διάρροια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μηπως ειχε φαει τις απαντησεις και πηγαινε να τις βγαλει?Επρεπε ο επιτηρητης να του εκανε κωλονοσκοπηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Μηπως ειχε φαει τις απαντησεις και πηγαινε να τις βγαλει?Επρεπε ο επιτηρητης να του εκανε κωλονοσκοπηση!!
:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μηπως ειχε φαει τις απαντησεις και πηγαινε να τις βγαλει?Επρεπε ο επιτηρητης να του εκανε κωλονοσκοπηση!!

:lol::lol: Γραφεις φιλε γραφεις.

Του πεσαν "βαρια" φαινεται τα θεματα και τον επιασε κοψιμο. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Θα λεει μετα στους φιλους του"ευκολα τα θεματα,για χε..ιμο ηταν!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grmako

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εμένα το σχολείο μου έχει 2 ορόφους(το γραφείο είναι στο ισόγειο και εμείς γράφουμε στο 2ο όροφο).Όταν ξεκινήσει η μετάδοση με το vbi μας πάνε στις τάξεις κανονικά και δε μας αφήνουν ούτε στον 1ο όροφο να κατεβούμε...βέβαια αφου γράψουμε τα στοιχεία και τα σχετικά βγαίνουμε από την τάξη μέχρι να έρθουν τα θέματα,αλλά αυστηρά μόνο στο 2ο όροφο...Όσον αφορά την αντιγραφή,μέσα στην τάξη δε νομίζω οτι είναι και πολύ εύκολο,απλά είναι πολλές οι ύποπτες επισκέψεις ορισμένων στην τουαλέτα...

Copy Paste και η δικιά μου περίπτωση ακριβώς....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Στη Γενικής Μαθηματικά ένας τυπάς που ξαναδίνει πήγε τουαλέτα 3 φορές... τα συμπεράσματα δικά σας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spypsy

Νεοφερμένος

Ο spypsy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θέρμη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
χαχαχαχααχ...αυριο στα κειμενα ειδικα αν πεσει το γας ομφαλος..δεν τη γλιτωνω την διαρροια :lol:..ψιλοανετα πεφτει αντιγραφη και σε μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Και σε εμας πηγαιναν ο ενας μετα τον αλλον....Αλλα τι να κανουν και οι συνοδοι? Να μπουνε μεσα??? (χιχι ,φανταζεστε?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Θα λεει μετα στους φιλους του"ευκολα τα θεματα,για χε..ιμο ηταν!!"


σταμάτα έχω μαμηθεί να γελάω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το κουδούνι χτυπάει στις 7,50, ανεβαίνουμε στις αίθουσες, μας παίρνουν τα βιβλία στην είσοδο, μοιράζουν τετράδια, περιμένουμε μέχρι τις 8,30 να φωτοτυπηθούν τα θέματα και κατόπιν γράφουμε. Κατά τη διάρκεια αυτή το σχολείο ασφαλίζεται κι απαγορεύεται η είσοδος τρίτων. Η επιτήρηση κάνει πολύ καλή δουλειά.
Και σαφέστατα έχεις δικαίωμα να απαιτήσεις απ'την επιτήρηση να σου παρέχει το κατάλληλο κλίμα για να γράψεις, δε μπορεί ο κάθε μαλάκας να σου το στερεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
σημερα μου την έδωσε στον υπέρτατο βαθμό...μόνο μουσική μου δεν ειχαν βαλει την ωρα που εγραφα..ολοι ειχαν τελειωσει 9 η ωρα,και περιμεναν να παει 10 να φυγουν..κ μεχρι να παει ενοχλουσαν...μετα,επρεπε να μεινει 1 κοπελα μαζι μου,κ οι επιτηρητες 10 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ειχαν κατσει πανω απο το κεφάλι κ με ρωταγαν ποτε τελειωνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Εμάς τα πράματα δεν είναι τόσο χαλαρά. Κατά τις 7.40-7.50 μπαίνουμε στο σχολείο, όπως μπαίνουμε ζητάνε απ' όλους τα κινητά απενεργοποιημένα. Κάνουμε προσευχή, μας λένε σε ποιες αίθουσες γράφουμε. Όταν είμαστε στην αίθουσα, μέχρι να φτάσουν τα θέματα μιλάμε μια χαρά ε και συμπληρώνουμε και τα απαραίτητα στοιχεία στα τετράδια. Όταν όμως φτάσουν τα θέματα όλοι γυρνάνε μπροστά και δε μιλάει κανένας. Φασαρία δε κάνουν σχετικά, φωνάζουν πολύ πριν έρθουν τα θέματα αλλά τι να κάνεις; Βέβαια δε καταλαβαίνουν ότι κάποιοι μπορεί να ενοχλούνται...

Όσον αφορά το θέμα της αυστηρότητας στην επιτήρηση, είναι ανάλογα τον καθηγητή. Σε ορισμένα μαθήματα ξέρεις ότι δε παίζει να επιχειρήσεις αντιγραφή. Σε άλλα πάλι, όπως στα μαθηματικά σήμερα πχ μια χαρά αντιγραφή έπεσε. Τους είδε μάλιστα ο ένας επιτηρητής να μιλάνε και απλά τους έκανε μια μικρή παρατήρηση. Και να φανταστείτε πως είμαστε και σε μικρή αίθουσα, έβλεπες τα πάντα.

Τουαλέτα πήγαν κάποιοι σήμερα, εκεί που πήγαν υπερβολικά πολλοί ήταν στη Βιολογία Γενικής. Είχαν λυσσάξει να πηγαίνουν, πάντα με συνοδεία επιτηρητή και με ανοιχτή πόρτα! (μου φαίνεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Καλά,σε μας,οι επιτηρητές ειχαν βγεθ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ...κ ήθελα να ρωτήσω κάτι,και φώναξα 5 φορές κ ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΝ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Καλά,σε μας,οι επιτηρητές ειχαν βγεθ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ...κ ήθελα να ρωτήσω κάτι,και φώναξα 5 φορές κ ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΝ...
τσκ τσκ τσκ.
σε εμάς ο ένασ βγήκε και ο άλλος κοιμήθηκε στην έδρα.
αν δεν ήμουν πρώτο θρανιο θα έγραφα κανα 19 σίγουρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top