Τα καλύτερα βιβλία που έχετε διαβάσει

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλησπέρα ! Διαβαζω μονο αγγλικά ( γιατι μου αρεσουν , και θελω να περάσω αγγλικη φιλολογια :D ), επομένως περιμένω να μου πείτε τα αγαπημένα σας βιβλία γιατί έχω ξεμείνει απο τίτλους ! (προϋπόθεση να είναι στα αγγλικά ) Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
''A sudden change of heart'' της Barbara Taylor bradford! Εξαιρετικο βιβλιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dickensian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dickensian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εμένα ειναι το Great Expectations-C.Dickens , και το A tale of two cities- C Dickens. ..Και μετα έρχεται το Northanger Abbey-Jane Austen ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Το great expectations ειναι οντως πολυ ωραιο βιβλιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αν και σιχαίνομαι τα βιβλία Παραψυχολογίας το "The Secret Life of Plants" του Tompkins Bird θα είναι ότι πρέπει για να εξασκήσεις την Αγγλική. Δεν είναι σχετικά μεγάλο βιβλία αλλά προκαλεί πολλές φορές πονοκέφαλο, παρόλα αυτά, σου το προτείνω.

Από εκεί και πέρα, καταπληκτικό βιβλίο (βασισμένο σε πραγματικά γεγονότα είναι το "The Grapes of Wrath" (2ος παγκόσμιος και Μεγάλη Κρίση στην Αμερική)

Και γενικά όλα των: Agatha Cristi, Sir Arthur Conan Doyle, Charles Dickens.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αφού διαβάζεις τζέιν ωστην σου προτείνω μέσα από την καρδιά μου το αγαπημένο μου αγγλικο βιβλίο: pride and prejudice <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αφού διαβάζεις τζέιν ωστην σου προτείνω μέσα από την καρδιά μου το αγαπημένο μου αγγλικο βιβλίο: pride and prejudice <3

Βάλε και ένα χ μπροστά χαχαχα :P

Σε όποιον αρέσουν τέτοια ερωτικά stories τα αγαπημένα μου είναι η Jane Eyre της Charlotte Brontë και η Emma της Jane Austen

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εγώ αγαπώ τα βιβλία του Coehlo ! Είναι αρκετά εύκολα και περνάνε καταπληκτικά νοήματα !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peggykast

Νεοφερμένος

Η peggykast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Καλησπέρα ! Διαβαζω μονο αγγλικά ( γιατι μου αρεσουν , και θελω να περάσω αγγλικη φιλολογια :D ), επομένως περιμένω να μου πείτε τα αγαπημένα σας βιβλία γιατί έχω ξεμείνει απο τίτλους ! (προϋπόθεση να είναι στα αγγλικά ) Ευχαριστώ!
Anna Karennina & Great Expectations
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peggykast

Νεοφερμένος

Η peggykast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λατρεύω να διαβάζω λογοτεχνικά βιβλία και όχι μόνο. Αυτή την περίοδο διαβάζω "Το δεύτερο φύλο" της SIMONE DE BEAUVOIR. εκπληκτικά ενδιαφέρον περιεχόμενο. Επιπλέον στη λίστα των αγαπημένων μου κατατάσσω τον "ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ" Jostein Gaarder, τον "ΑΛΧΗΜΙΣΤΗ" του ΚΟΕΛΟ και τα πάντα από ΖΩΡΖ ΣΑΡΗ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peggykast

Νεοφερμένος

Η peggykast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Βάλε και ένα χ μπροστά χαχαχα :P

Σε όποιον αρέσουν τέτοια ερωτικά stories τα αγαπημένα μου είναι η Jane Eyre της Charlotte Brontë και η Emma της Jane Austen

:D
Προτείνω ανεπιφύλαχτα την ταινια PRIDE AND PREJUDICE, σε όποιον θελει να κανει γερη εξασκηση στα αγγλικά του Cambridge. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Τα βιβλία του Sherlock Holmes, σίγουρα, το Schopenhauer's Cure του Irvin D.Yalom (στα τελευταία κεφάλαια είχα ανατριχιάσει, απίστευτο βιβλίο), βιβλία της σειράς A song of ice and fire, Lord of the rings, Ulysses & A portrait of an artist as a young man του James Joyce (αυτά θεωρώ ότι είναι απίστευτα καλά για εξάσκηση αν και ίσως λίγο "βαριά" σε κάποια σημεία), Animal farm από George Orwell, Across the river and into the trees ή κάποιο άλλο του Hemingway. Τα Harry Potter θεωρώ πως είναι αρκετά εύκολα από άποψη γλώσσας/κατανόησης αλλά θα τα αναφέρω επειδή σημάδεψαν την παιδική/εφηβική μου ηλικία και ακόμη και τώρα τα διαβάζω με ευχαρίστηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top