ΤΕΙ Πληροφορικής

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας. Είμαι μαθήτρια του Γ' ΕΠΑ.Λ. κι έχω επιλέξει την κατεύθυνση της Πληροφορικής. Αν τα πάω καλά στις Πανελλήνιες σκέφτομαι να πάω σε κάποιο ΤΕΙ Πληροφορικής (Α' Ομάδας) ανάλογα με τα μόρια που θα έχω. Θα μπορούσε κάποιος/α να απαντήσει υπεύθυνα στις παρακάτω ερωτήσεις μου; Θα το εκτιμούσα πολύ.

-Τα μαθήματα πώς είναι; Αν περάσω θα τα καταφέρω να τελειώσω; (δεν είναι και το πιο δυνατό σημείο μου η Φυσική και τα Μαθηματικά) Εννοείται πως θα παρακολουθώ τα μαθήματα και θα κάθομαι να διαβάζω, δεν θα είμαι όλο καφεδάκια και βολτούλες.

και κάποιες ερωτήσεις πιο γενικού περιεχομένου:

-πώς είναι το κλίμα μέσα στο ΤΕΙ;
-πόσες ώρες κάνεις κάθε μέρα μάθημα;
-αν λείψεις παίρνεις απουσίες;
-πώς περνάς τα μαθήματα; Με διαγωνίσματα; Με εργασίες;

Συγνώμη αν μερικές ερωτήσεις μου σας φαίνονται γελοίες, αλλά δεν ξέρω από αυτά και θα ήθελα πολύ να με πληροφορήσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Αναστασια εχω κανει ενα θεμα σχετικα με τα ΤΕΙ Πληροφορικης και εχω παρει μερικες γνωμες,αλλα απο τι βλεπω εχεις αλλες αποριες εδω :P Ειμαι ακριβως στην ιδια θεση με εσενα και εχω τις ιδιες αποριες (καποιες απο αυτες δλδ).


ΤΕΙ Πληροφορικης (Α Ομαδας) https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=54272
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ξέρω, διάβασα το θέμα σου αλλά δεν μπορώ να πω πως έλυσα όλες μου τις απορίες. Γι' αυτό άνοιξα ένα νέο topic, για να μας διαφωτίσουν όσοι γνωρίζουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι το καταλαβα...Καλα εκανες! Και εγω ειχα τις ιδιες αποριες με εσενα αλλα δεν ηξερα αν ταιριαζε στο θεμα που εκανα.Καλα εκανες που τα ρωτησες.
Και εμενα το φορτε μου δεν ειναι τα Μαθηματικα ουτε η φυσικη,οχι οτι δεν ειμαι καλος,αλλα καποιες φορες δυσκολευομαι αφανταστα.Και σκεφτομαι πως θα περασω τα μαθηματα στο ΑΤΕΙ γιατι η πληροφορικη εχει αρκετα μαθηματικα :'(:'(:'(
Εχω κοιταξει ολους τους ιστοτοπους απο τα ΑΤΕΙ Α Ομαδας και σχεδον ολα εχουν μαθηματικα η φυσικη.Δεν γινεται να τα αποφυγουμε δυστηχως με την ειδικοτητα που εχουμε. Τι θες να περασεις??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, η Πληροφορική έχει σχέση με Μαθηματικά και Πληροφορική. Για να πω την αλήθεια δεν είμαι λάτρης ούτε των Μαθηματικών, αλλά ούτε της Φυσικής. :s

Θέλω να περάσω σε ένα ΤΕΙ Πληροφορικής. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα σε ποιο, αν και σκέφτομαι περισσότερο για Θεσσαλονίκης. Βέβαια, όλα θα κριθούν απ' τα μόρια που θα έχω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Και εγω Θεσσαλονικης θελω......:no1::no1::no1: Μακαρι δηλαδη να περασω γιατι περυσι ειχε 16 και κατι μορια,και δεν ξερω αν θα τα βγαλω:'(
Αλλιως μετα Εφαρμοσμενη πληροφορικη Κρητη και μετα Επιχειρισιακης Πληροφορικης Πατρας,και μετα Πειραια.Αλλα μακαρι να περασω θεσσαλονικη,το ονειρο μου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εύχομαι να περάσεις Θεσσαλονίκη, μιας και είναι το όνειρό σου. Άντε, να είμαστε και συμφοιτητές. χιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Σε ευχαριστω.....!!! Το ελπιζω βρε Αναστασια,και εγω σου ευχομαι να κανεις την καλυτερη επιλογη και να περασεις εκει που θες!
Και ναι γιατι οχι να ειμαστε συμφοιτητες? Να γνωριζω και ενα ατομο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να 'σαι καλά Κώστα, σ' ευχαριστώ. :) Άντε, ας περιμένουμε να μας απαντήσει κάποιο παιδί στο αρχικό post, γιατί βγήκαμε off. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εύχομαι να περάσεις Θεσσαλονίκη, μιας και είναι το όνειρό σου. Άντε, να είμαστε και συμφοιτητές. χιχι
καλωσηρθες αναστασουλα!!!και εγω σας ευχομαι να ειστε συμφοιτητες:D!!!!αναστασουλα οτι αποριες εχεις να μας τις πεις τοσοι πληροφορικαριοι βρισκομαστε εδω:D!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Thanks Λάζαρε για το καλωσόρισμα, καλώς σας βρήκα. Έννοια σου και θα τις πω όλες. χαχα Αλλά σιγά-σιγά, μην σας τρελάνω κιόλας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Thanks Λάζαρε για το καλωσόρισμα, καλώς σας βρήκα. Έννοια σου και θα τις πω όλες. χαχα Αλλά σιγά-σιγά, μην σας τρελάνω κιόλας! :P
και γρηγορα να μας τις πεις δεν υπαρχει προβλημα ειμαστε ηδη τρελαμενοι εδω εμεις :D!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Αυτο ακριβως :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Είμαι μαθήτρια του Γ' ΕΠΑ.Λ. κι έχω επιλέξει την κατεύθυνση της Πληροφορικής. Αν τα πάω καλά στις Πανελλήνιες σκέφτομαι να πάω σε κάποιο ΤΕΙ Πληροφορικής (Α' Ομάδας) ανάλογα με τα μόρια που θα έχω. Θα μπορούσε κάποιος/α να απαντήσει υπεύθυνα στις παρακάτω ερωτήσεις μου; Θα το εκτιμούσα πολύ.

-Τα μαθήματα πώς είναι; Αν περάσω θα τα καταφέρω να τελειώσω; (δεν είναι και το πιο δυνατό σημείο μου η Φυσική και τα Μαθηματικά) Εννοείται πως θα παρακολουθώ τα μαθήματα και θα κάθομαι να διαβάζω, δεν θα είμαι όλο καφεδάκια και βολτούλες.

και κάποιες ερωτήσεις πιο γενικού περιεχομένου:

-πώς είναι το κλίμα μέσα στο ΤΕΙ;
-πόσες ώρες κάνεις κάθε μέρα μάθημα;
-αν λείψεις παίρνεις απουσίες;
-πώς περνάς τα μαθήματα; Με διαγωνίσματα; Με εργασίες;

Συγνώμη αν μερικές ερωτήσεις μου σας φαίνονται γελοίες, αλλά δεν ξέρω από αυτά και θα ήθελα πολύ να με πληροφορήσει κάποιος.

Αυτό που λές για τα καφεδάκια και τις βολτούλες,μην ορκίζεσαι κιόλας:P
Λοιπόν όσο για το κλίμα που λές είναι τελείως διαφορετικό από το σχολείο.Θα δείς παρατάξεις που θα σε πρήζουν και γενικά είναι άλλη νοοτροπία.
Εξαρτάται πχ εγώ Δευτέρα έχω 10-12 και Τετάρτη 8-2 πάντως γενικά 25 περίπου ώρες την βδομάδα.
Αν λείψεις στις θεωρίες δεν παίρνεις.Στα εργαστήρια παίρνεις.
Υπάρχει η τελική εξέταση αλλά είναι στο χέρι του καθηγητή αν θα βάλει εργασίες,προόδους(διαγωνίσματα δλδ) για να βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να 'σαι καλά Μάριε, σ' ευχαριστώ! Ελπίζω αν περάσω κάπου να τα βγάλω πέρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Να 'σαι καλά Μάριε, σ' ευχαριστώ! Ελπίζω αν περάσω κάπου να τα βγάλω πέρα! :P
To σημαντικό τώρα Αναστασία είναι να σκέφτεσαι να περάσεις και να διαβάζεις για τις πανελληνίες.Αμα μπείς στην σχολή θα βγείς κιόλας μην ανησυχείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί. Δεν ξέρεις πόσο με βοήθησες σήμερα απατώντας σε όλες μου τις ερωτήσεις από εδώ κι από εκεί... σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί. Δεν ξέρεις πόσο με βοήθησες σήμερα απατώντας σε όλες μου τις ερωτήσεις από εδώ κι από εκεί... σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι! :D
Τϊποτα και για ότι άλλες ερωτήσεις εδώ είμαστε.Εύχομαι κάθε επιτυχία:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
To σημαντικό τώρα Αναστασία είναι να σκέφτεσαι να περάσεις και να διαβάζεις για τις πανελληνίες.Αμα μπείς στην σχολή θα βγείς κιόλας μην ανησυχείς...


Αυτο αληθευει ρε Μαριε.....:hmm: Μου το λενε συχνα αλλα εγω πιστευω το αντιθετο.Το ευκολο ειναι να μπεις και δυσκολο να βγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top