Σύγχυση για το φοιτητικό μου μέλλον

NikNik1995

Νεοφερμένος

Ο NikNik1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
καλησπέρα σε ολους τελευταία βρίσκομαι λίγο σε σύγχυση μιας και εχει γίνει ένα μπέρδεμα με εμένα και την κατάρτιση μου στο σχολείο ειμουν πολύ κακος μαθητής αργότερα έμαθα ότι είχα δεπυ οι καθηγητές όμως στο σχολείο ποτέ δεν ενδιαφέρθηκαν να με βοηθήσουν και είχαμε ολοι προβλήματα και με το ζόρι τέλειωσα το σχολείο παρόλο που ήθελα να μπω στρατιωτική ακαδημία και φυσικά δεν τα κατάφερα για να μην τα πολυλογώ το θέμα είναι ότι κάποια στιγμή στην ζωή μου ήθελα να μπω τει οπότε ξεκίνησα 2 χρονιά φροντιστήριο μαζι με δουλειά σαν γκαντέμης που είμαι ο συριζα αρχισε να κανει τα τει σε αει έτσι παρόλο που περασα σε μια σχολή που δεν μου αρέσει οι βάσεις για την σχολή που ήθελα (σερρες μηχανολόγοι) ανέβηκαν την δεύτερη φορα που εδωσα λογο και κάποιον προβλημάτων έγραψα χαμηλά αλλά και λογο της εβε οι βάσεις ανέβηκαν κατακόρυφα οπότε αποφάσισα να παω μητρολπολιτικο όλα καλα μέχρι που στο δεύτερο ετος περιμένω εχω κοπεί σε ένα μάθημα και περιμένω τα αποτελέσματα μιας εργασίας που δεν εχω καλο προαίσθημα σε περίπτωση αυτού μένω τάξη και πρέπει να ξανακάνω το ετος αλλά εγώ δεν πιστευτώ ότι κόπηκα δίκαια και δεν ψήνομαι να τους δώσω ξανα αλλά 7000 ξανα είμαι σε σύγχυση σκέφτομαι να παω στην Αθήνα αλλά και παλι αμα παω μετα θα πρέπει να δώσω κατατακτήριες συν ότι είμαι 30 στην Αθηνά τα ενοικια δεν βγαινουν με τιποτε και πανω από όλα το πτυχίο της Αθήνας δεν αναγνωρίζεται στην αγγλια για ένα συγκεκριμένο μεταπτυχιακο που θέλω είμαι ειλικρινά σε πολύ χαλιά κατάσταση περνάω φασεις κατάθλιψης .
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.
δεν πιστευτώ ότι κόπηκα δίκαια
Στο μητροπολιτικό κόβετε μόνοι τους εαυτούς σας; Δεν σας κόβουν οι καθηγητές;
Δλδ τα αποτελέσματα δεν έχουν βγει αλλά εσύ τωρα λες στον εαυτό σου ότι έχεις ήδη κοπει και ανησυχείς για το οικονομικό θέμα την επόμενη ακαδημαϊκή χρονιά.
Δεν ξέρω τι λύση μπορούμε να βρούμε, αλλά το μόνο που μπορώ να πω είναι να περιμένεις πρωτα να δεις την βαθμολογία που θα βγει. Και ‘μενα που έχει τύχει εκεί που το είχα σιγουρακι ότι κόπηκα τελικά να περασα. Όταν με το καλό βγουν οι βαθμολογίες και δεις ότι σε κόψουν (αδίκως όπως λες), πήγαινε ζητα αναβαθμολόγηση, ή να δείτε μαζί το γραπτό.

Και προσπάθησε να βοηθάς τον εαυτό σου ψυχολογικα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
καλησπέρα σε ολους τελευταία βρίσκομαι λίγο σε σύγχυση μιας και εχει γίνει ένα μπέρδεμα με εμένα και την κατάρτιση μου στο σχολείο ειμουν πολύ κακος μαθητής αργότερα έμαθα ότι είχα δεπυ οι καθηγητές όμως στο σχολείο ποτέ δεν ενδιαφέρθηκαν να με βοηθήσουν και είχαμε ολοι προβλήματα και με το ζόρι τέλειωσα το σχολείο παρόλο που ήθελα να μπω στρατιωτική ακαδημία και φυσικά δεν τα κατάφερα για να μην τα πολυλογώ το θέμα είναι ότι κάποια στιγμή στην ζωή μου ήθελα να μπω τει οπότε ξεκίνησα 2 χρονιά φροντιστήριο μαζι με δουλειά σαν γκαντέμης που είμαι ο συριζα αρχισε να κανει τα τει σε αει έτσι παρόλο που περασα σε μια σχολή που δεν μου αρέσει οι βάσεις για την σχολή που ήθελα (σερρες μηχανολόγοι) ανέβηκαν την δεύτερη φορα που εδωσα λογο και κάποιον προβλημάτων έγραψα χαμηλά αλλά και λογο της εβε οι βάσεις ανέβηκαν κατακόρυφα οπότε αποφάσισα να παω μητρολπολιτικο όλα καλα μέχρι που στο δεύτερο ετος περιμένω εχω κοπεί σε ένα μάθημα και περιμένω τα αποτελέσματα μιας εργασίας που δεν εχω καλο προαίσθημα σε περίπτωση αυτού μένω τάξη και πρέπει να ξανακάνω το ετος αλλά εγώ δεν πιστευτώ ότι κόπηκα δίκαια και δεν ψήνομαι να τους δώσω ξανα αλλά 7000 ξανα είμαι σε σύγχυση σκέφτομαι να παω στην Αθήνα αλλά και παλι αμα παω μετα θα πρέπει να δώσω κατατακτήριες συν ότι είμαι 30 στην Αθηνά τα ενοικια δεν βγαινουν με τιποτε και πανω από όλα το πτυχίο της Αθήνας δεν αναγνωρίζεται στην αγγλια για ένα συγκεκριμένο μεταπτυχιακο που θέλω είμαι ειλικρινά σε πολύ χαλιά κατάσταση περνάω φασεις κατάθλιψης .
τι σπουδαζες στο μητροπολιτικο? και τι κατατακτηριες θα δωσεις?

σορρυ που βαζω ενα ανθρωπο που νομιζει οτι εχει καταθλιψη σε ρωτησεις.. ..δεν ειναι σωστο..
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 741 μηνύματα.
Ρε φίλε,για να κοπείς σε μάθημα ιδιωτικής σχολής πρέπει να τους πας λευκή κόλλα που το μόνο που θα γράφει είναι "άι γ@μηthειτε".Άραξε,έχεις περάσει,έχεις πάρει κ πτυχίο κ δε το ξέρεις.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,978 μηνύματα.
Ρε φίλε,για να κοπείς σε μάθημα ιδιωτικής σχολής πρέπει να τους πας λευκή κόλλα που το μόνο που θα γράφει είναι "άι γ@μηthειτε".Άραξε,έχεις περάσει,έχεις πάρει κ πτυχίο κ δε το ξέρεις.
Ε μη το λες. Μπορεί να τους συμφέρει οικονομικά να είναι «αυστηροί» και να κόβουν.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 741 μηνύματα.
Ε μη το λες. Μπορεί να τους συμφέρει οικονομικά να είναι «αυστηροί» και να κόβουν.
Δε τους συμφέρει γιατί θα φύγει κόσμος κ δε θα έρχεται καινούριος.Αυτο που κάνουν είναι να κόβουν κάποιους σε ορισμένα μαθήματα ώστε να δημιουργείται η εντύπωση μιας κανονικής σχολής κ οι φοιτητές να μην τα αφήνουν όλα εντελώς στην τύχη,ίσα ίσα δηλαδή να κυκλοφορεί μεταξύ των φοιτητών αυτό το ήπιο άγχος μη τυχόν κ κόπουν,το οποίο λειτουργεί ευεργετικά στην απόδοσή τους στα μαθήματα.Να κόψουν όμως κάποιον σε βασικά μαθήματα ή να μηδενίσουν εργασίες από τις οποίες εξαρτάται η λήψη του πτυχίου,δεν υπάρχει περίπτωση.
 

NikNik1995

Νεοφερμένος

Ο NikNik1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε μη το λες. Μπορεί να τους συμφέρει οικονομικά να είναι «αυστηροί» και να κόβουν.
η επανεξεταση ειναι 30 ευρο αλλη 2-3 που κοπηκαν ειναι 90 ευρο τιποτε σε σχεση με αυτη που δινονται για την χρονια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρε φίλε,για να κοπείς σε μάθημα ιδιωτικής σχολής πρέπει να τους πας λευκή κόλλα που το μόνο που θα γράφει είναι "άι γ@μηthειτε".Άραξε,έχεις περάσει,έχεις πάρει κ πτυχίο κ δε το ξέρεις.
τι σπουδαζες στο μητροπολιτικο? και τι κατατακτηριες θα δωσεις?

σορρυ που βαζω ενα ανθρωπο που νομιζει οτι εχει καταθλιψη σε ρωτησεις.. ..δεν ειναι σωστο..
μηχανικος
 

NikNik1995

Νεοφερμένος

Ο NikNik1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
τελικά με αφήσανε παρόλο που εκανα την εργασία από την αρχή και βρήκα και λάθη που δεν έχουν διορθώσει θα τους κανω μυνηση
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,391 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,270 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top